ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tolios
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από tolios »

Σοβαρα; ! Μονο 3-4 μερες μετα την ορκωμοσια! Νασσο ναι πανε στην ρεντινα... Αυτοι που εχουν δηλωσει δοκιμοι ειδικων δυναμεων βεβαια!5 βδομαδες σκληρη εκπαιδευση απ οσο ξερω...
o_tolmwn_nika
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Φεβ 11, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από o_tolmwn_nika »

Παιδες καλημερα! Ειμαι 19 δεν μου ηρθε ακομη το χαρτι αλλα υπεγραψα για λοκ Δοκιμος και τελικα με πηραν. Και παρουσιαζομαι μαιο. Ξερει κανεις τι χρειαζεται; Τι πρεπει να κανω; Και σε ποιες πολεις ειναι πιο καλα απο θεμα Ασκησεων, δυσκολιες κ. Τ. Λ! Οχι για καλοπεραση αλλα για ασκηση και δραση! Γενικα οποιος ξερει οτι ξερει να μου το πει! Ευχαριστω!
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από REPAINER »

Αφου δε σου ηρθε το χαρτι πως ξερεις οτι σε πηραν; Ακομα και αν εχεις ενδειξη υεα, ανετα σε στελνουν και πεζικο μολις τελειωσεις απο τη σχολη εφεδρων αξιωματικων. Τωρα απλα πρεπει να Περιμενεις να παρουσιαστεις, να περασεις τα τεστ για υεα (σχεδον ολοι περνανε) , μετα να περασεις τη σχολη εφεδρων αξιωματικων, και επειτα αν εχεις κρατησει την ειδικοτητα σου για ειδικες δυναμεις ακομα (δυσκολο χωρις βυσμα) τοτε θα πας και σε μοναδα ειδικων δυναμεων. Τωρα απο θεμα ασκησεων δε ξερω να σου πω που ειναι καλυτερα αλλα ενα σου λεω, αν εχεις τοσο μεγαλες προσδοκιες για δραση και ασκησεις. Δεν θα επαληθευουν και θα απογοητευτεις. Κρατα μικρο καλαθι
Άβαταρ μέλους
GReen Beret 315
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2011 5:55 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από GReen Beret 315 »

Έψαξα αλλά υπάρχουν πολλά παλιά μηνύματα και είπα μπας και υπάρχει κάποιος που να είχε μπει με πρόσφατες ΕΣΣΟ ώστε να μου απαντήσει...

Ειδικά για το αν στην εκπαίδευση των ΛΟΚ κάνουν ασκήσεις σε νερό οι απόψεις είναι πολλές...

Αν επιλέξω ΥΕΑ, τώρα που θα πάω στο κέντρο, και σε 3 βδομάδες που έρχονται για τα ΛΟΚ, μπορώ να αλλάξω; Και αν ναι, δλδ μπορώ να δώσω αθληματα για ειδικές δυνάμεις αλλά αν κοπώ (λέμε τώρα) συνεχίζω σαν ΥΕΑ ή έχει ακυρωθεί η επιλογή αυτή και κάνω κανονικά το 9μηνο σαν απλός φαντάρος;

Εσείς τι προτείνετε; ΥΕΑ ή ΛΟΚ;

Ας μου το απαντήσει κάποιος
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Αν θυμαμαι καλα με το παλιο συστημα ΣΣΕΟΚ/ΣΣΕΔ εδεινες 2 φορες ενα τεστ πλευστοτητας 25 μετρα κολυμπι (σε νερο αμφιβολου καθαροτητας) νομιζω χωρις χρονικο περιορισμο. Τωρα με το ΣΒΕΚ λογικα θα το δεινεις μια. Παντως στο ΣΒΕΚ θα τα κανεις ολα ασχετα μετα αν πας βουνο η νησι. Τα υπολοιπα βρες τα απο παλιοτερα ποστ...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΛΟΚ: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από Greek_Army »

GReen Beret 315 έγραψε:Έψαξα αλλά υπάρχουν πολλά παλιά μηνύματα και είπα μπας και υπάρχει κάποιος που να είχε μπει με πρόσφατες ΕΣΣΟ ώστε να μου απαντήσει...

Ειδικά για το αν στην εκπαίδευση των ΛΟΚ κάνουν ασκήσεις σε νερό οι απόψεις είναι πολλές...

Αν επιλέξω ΥΕΑ, τώρα που θα πάω στο κέντρο, και σε 3 βδομάδες που έρχονται για τα ΛΟΚ, μπορώ να αλλάξω; Και αν ναι, δλδ μπορώ να δώσω αθληματα για ειδικές δυνάμεις αλλά αν κοπώ (λέμε τώρα) συνεχίζω σαν ΥΕΑ ή έχει ακυρωθεί η επιλογή αυτή και κάνω κανονικά το 9μηνο σαν απλός φαντάρος;

Εσείς τι προτείνετε; ΥΕΑ ή ΛΟΚ;

Ας μου το απαντήσει κάποιος


Φίλε δεν γίνεται όμως να απαντάμε πράγματα που έχουμε ξαναγράψει, εγώ τουλάχιστον τελευταία φορά που σε "εξυπηρετώ" με αυτό τον τρόπο

1. Για δεα στις ειδικές δυνάμεις πρέπει να κολυμπήσεις
δ. Να έχουν δυνατότητα να κολυμπήσουν 50 μέτρα, φέροντας στολή ασκήσεων και άρβυλα (χωρίς χρόνο).

2. Πρέπει να αποφασίσεις την πρώτη μέρα που θες να πας, γιατί όσοι δηλώνουνε ΔΕΑ πάνε σε άλλο λόχο

3. ΔΕΑ η Ειδικές Δυνάμεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες