Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο

Ποιοί πιστεύετε οτι είναι πιο χρήσιμοι στις Ε.Δ της χώρας μας;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Σεπ 20, 2012 7:17 pm

Οι κληρωτοί.
78
15%
Οι ΕΠΟΠ.
416
79%
Και οι δύο.
32
6%
 
Σύνολο ψήφων: 526

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

emth έγραψε:Εγω θα συμφωνησω με τον greek army. Επειδη η εμπειρια μου ειναι μεγαλυτερη και απο τον greek army και απο τον polith οι περισσοτεροι εποπ δεν το κατεχουν, δεν το θελουν αυτο που κανουν. Και ετσι σχηματιζουν απο μονοι τους ασχημη εικονα. Ελαχιστες οι περιπτωσεις που ξεχωριζουν οπως προαναφερει ο φιλος greek army.17 στους 20 τεμπεληδες και αντιδραστικοι.
ελα ρε εμθ που εισαι χαμενος μ΄αρεσεις παντως η μονες φορες που γραφεις στο forum ειναι οταν θες να μειωσεις τους επ. Οπ δεν πειραζει αυτο στο χωριο το λενε κομπλεξισμο μαλλον εισαι μεγαλη κομπλεξαρα μεγαλε. Επισης δεν θα προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη δεν ασχολουμαι με κομπλεξικους... Οσο για την εμπειρια οταν δεν ξερεις καποιον στο σστρατο για το τι εχει κανει μην εισαι και τοσο σιγουρος τα 11 χρονια στις καταδρομες εκ των οποιων τα 7 σε αμιγως επαγγελματικη μοναδα της αττικης (οσοι γνωριζουν καταλαβαινουν) μου εχουν μαθει παρα πολλα και το σημαντικοτερο! Να μην υποτιμαω κανεναν και τιποτα τωρα τι να σου πω αν εχεις 17 χρονια στον στρατο και εισαι τεχνιτης αρβυλων ε τοτε μαλλον εισαι πιο εμπειρος απο εμενα δεν πειραζει θα μαθω... Α! Και το τελευταιο επειδη σαν εμθ εισαι εμπειρος και εκπαιδευμενος και η υπηρεσια αναγνωριζει την προσφορα σου εχου προκυρηχθει μια θεση για εμθ σε στρκο νεκροταφειο της σινδου συντηρητης Λεω να κανεις τα χαρτια να πας να γυαλισεις κανα ταφο γιατι τα τοσα χρονια εμπειριας ειναι σημαντικα... Ναυαγιο ε ναυαγιο...
ΜΗΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΕΣΤΙ
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από emth »

Οταν εγω λεω οτι ειστε αντιδραστικοι κατι ξερω. Το αποδειξες μολις τωρα. Δεν ξερω τι εχεις κανει εσυ και που υπηρετεις. Δεν με νοιαζει φιλε. Εγω βλεπω αυτα που γινονται μεσα και σχηματιζω αποψη.
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

emth έγραψε:Οταν εγω λεω οτι ειστε αντιδραστικοι κατι ξερω. Το αποδειξες μολις τωρα. Δεν ξερω τι εχεις κανει εσυ και που υπηρετεις. Δεν με νοιαζει φιλε. Εγω βλεπω αυτα που γινονται μεσα και σχηματιζω αποψη.
κοιτα πρωτα τον εαυτο σου και μετα κρινε τους υπολοιπους οπως ειπα και πιο πανω οσο για το αν ειμαι αντιδραστικος φυσικα και ειμαι αντιδραστικος οταν με προσβαλουν ειτε εμενα ειτε τον θεσμο μου δηλαδη τι περιμενες να διαβαζω το μηνυμα σου και να καθομαι προσοχη... Τελος παντων σου εχω κανει και μαθημα διοικησης και διαχειρησης προσωπικου μπορεις να ανατρεξεις σε παλαιοτερα μηνυματα Εαν ολοι οι επ. Οπ που εχεις απο κατω σου αντιδρανε στις δγες σου τοτε μαλλον κατι κανεις λαθος... Οπως σου ειπα σου εχω κανει μαθημα Ανετρεξε στα παλια μηνθματα και διαβασε μπας και καταλαβεις οτι ο επ. Οπ ειναι πρωτα συναδελφος και μετα υφισταμενος
ΜΗΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΕΣΤΙ
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Γιατι συναδελφε emth μας τσουβαλιαζεις ολους; Και εμεις εχουμε δει ΕΜΘ που Πολυ απλα δεν αξιζουν τον μισθο τους και πιστεψε με ειναι παρα πολλοι. Ολοι ειναι ιδιοι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

POLITHS έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Απλά δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με μέλος και συγνώμη κιόλας δεν φτάιω εγώ που πχ από τους 20 εποπ που γνώρισα οι 17 ήτανε για την χωματερή
καλα... Ας κοιταξει ο καθενας μας πρωτα την καμπουρα του και μετα εφ΄οσων καποιος ειναι τελειος σε αυτα που κανει ας κατηγορησει και κρινει τους αλλους ανθρωπους. Αστο μεγαλε Εισαι πανω ενα πληκτρολογιο και μεσα στην ανωνυμια και την αφανεια Και μπορεις να γραφεις οτι θες και να κρινεις τον οποιονδηποτε χωρις να εχεις εξετασει και ψαξει διεξοδικα το θεμα Οποτε αστο τζαμπα μαγκας


Δεν πας καλά ΕικόναΕικόνα επειδή δεν σ'αρέσει η γνώμη μου με θεωρείς τζάμπα μάγκα; Αυτά βέβαια μπορώ να στα πω και τετ α τετ δεν έχω κανένα πρόβλημα μην πιστεύεις ότι επειδή είσαι 10 χρόνια στο στρατό θα φοβηθώ να σου πω αυτά που πιστεύω
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από OMEGA »

Εποπ-δοκιμοι = Καραβαναδεςκληρωτοι = Γι00ταδες

σμυ-ευελπιδων = Χρησιμοι...

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από OMEGA »

Greek_Army έγραψε:Απλά δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με μέλος και συγνώμη κιόλας δεν φτάιω εγώ που πχ από τους 20 εποπ που γνώρισα οι 17 ήτανε για την χωματερή


+φωνο απολυτα μαζι σου... Υπηρετησαμε και στην ιδια μοιρα αμφιβιων καταδρομων... ;)

δεν εχει αλλαξει τιποτα ! Τα ιδια και χειροτερα ειναι. Απο το θεμα των εποπ...

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από roverr24 »

Οι κληρωτοι ειναι που πολεμανε καταλαβετε το, οι αξιωματικοι ειναι χαραμοφαηδες, οσο για τους ΔΕΑ ο θεσμος ειναι απαραδεκτος

PETER.D
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 6:20 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από PETER.D »

Φιλε μου νομιζω οτι εχει σημαντικο προβλημα με τους αξιωματικους και σε παρακαλω να μην προσβαλλεις τα στελεχοι του ελληνικου στρατου εφοσον εισαι ασχετος αμα ειχες μια κακη εμπειρια απο ορισμενους αξιωματικους αυτο δεν σου δινει κανενα απολυτος δικαιωμα να τους βαζεις ολους σε ενα σακι και να του υπονομευεις υπαρχουν εκει αξιολογοι ανθρωποι που κανουν την δουλεια τους τελεια και δουλευουν και παραπανω απο οτι επιβαλλετε.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από roverr24 »

Είμαι αξιωματικος του πολεμικου ναυτικου, μηχανικος και φοιτητης ναυπηγικης, επίσης σχεδον 18 χρονια έχω ζήσει λογω του πατερα μου σε μοναδες της αεροποριας... , δεν ξερω με τι ασχολεισαι εσυ αλλα αν εχεις αντιθετη γνωμη να μας την πεις... Ολοι για να βολευτουν μπαινουν στο στρατο, κανενας δεν πηγε εθελοντικα και ειναι ελαχιστοι αυτοι που το γουσταρουν πραγματικα. Και σε παρακαλω μην σκοτωνεις τα ελληνικα!Μην τα ριχνετε ολα στους ΕΠΟΠ, τις κλεψιες οι αξιωματικοι τις κανουν... Ειδικα οι ανωτατοι...

Οι ΕΠΟΠ αντιμετωπιζουν μια κατασταση που δεν τους αρεσει, δεν ηθελαν σε καμια περιπτωση οι πιο πολλοι να γινουν στρατιωτικοι και βασανιζονται μεσα στο στρατευμα, εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων πχ ειδικες δυναμεις κτλ. Παιρνουν την νοοτροπια του Δ, υπαλληλου που αλλοι τους εμφυσυουν, δεν φταινε αυτοι για οσα τους προσαπτετε, ο Σωκράτης ελεγε ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΩΝ ΚΑΚΟΣ...

PETER.D
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 6:20 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από PETER.D »

Ετσι οπως μας τα λες φιλε μου εσυ μπηκες για τους παραπανω λογους που αναφερεις δηλαδη για τα λεφτα και το βολεμα... Εκτος και αν κανω λαθος αλλα η θεση που παιρνεις και οι απαντησεις που δινεις αυτο δειχνουν... Οπως σε καθε επαγγελμα υπαρχουν διεστραμενοι και διεφθαρμενοι ετσι και στον στρατο. Τι κανουμε εμεις για αυτο. Επισης εχεις καθε δικαιωμα να καταγγειλεις μια παρανομη πραξη το ζητημα ειναι αν θα μπεις σε αυτην την διαδιακασια αλλα πιθανον θα θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και να μην πολυζοριζεσαι... Οσο για τα ελληνικα μου πανε πες το στον μπαμπινιωτη και μετα παρηγορηθειται... Μας γιναται ολοι εξυπνοι... Και αμα εισουν σωστος αξιωματικος θα ηξερες οτι απο την στιγμη που η γνωμη και αποψη μας προσβαλλει την προσωπικοτητα αλλων ανθρωπων δεν την λεμε παρα μονο οταν καποιος ειναι παρον (στον δεκτη της προσβολλεις) και ετσι εχει την δυνατοτητα να ανταπαντηση...
cristina

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από cristina »

Θα συμφωνησω με την τοποθετηση του army οσο αφορα Το εμψυχο δυναμικο των οπυ αλλα επουδενι δεν θα τους τσουβαλιασω ολους. Υπαρχουν και οπυ που αξιζουν και ειναι αψογοι στα καθηκοντα τους. Καθε διαφορετικη αποψη δεν πρεπει να μας φερνει σε προσωπικη αντιπαραθεση

alexis

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από alexis »

roverr24 έγραψε:Είμαι αξιωματικος του πολεμικου ναυτικου, μηχανικος και φοιτητης ναυπηγικης, επίσης σχεδον 18 χρονια έχω ζήσει λογω του πατερα μου σε μοναδες της αεροποριας... , δεν ξερω με τι ασχολεισαι εσυ αλλα αν εχεις αντιθετη γνωμη να μας την πεις... Ολοι για να βολευτουν μπαινουν στο στρατο, κανενας δεν πηγε εθελοντικα και ειναι ελαχιστοι αυτοι που το γουσταρουν πραγματικα. Και σε παρακαλω μην σκοτωνεις τα ελληνικα!Μην τα ριχνετε ολα στους ΕΠΟΠ, τις κλεψιες οι αξιωματικοι τις κανουν... Ειδικα οι ανωτατοι...

Οι ΕΠΟΠ αντιμετωπιζουν μια κατασταση που δεν τους αρεσει, δεν ηθελαν σε καμια περιπτωση οι πιο πολλοι να γινουν στρατιωτικοι και βασανιζονται μεσα στο στρατευμα, εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων πχ ειδικες δυναμεις κτλ. Παιρνουν την νοοτροπια του Δ, υπαλληλου που αλλοι τους εμφυσυουν, δεν φταινε αυτοι για οσα τους προσαπτετε, ο Σωκράτης ελεγε ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΩΝ ΚΑΚΟΣ...

Φιλε roverr24 παρακολουθώ καιρο το forum και τις απαντησεις σου και εχω βγαλει, θελοντας και μη, απο την συνεχη επιμμονη σου σε ορισμενα θέματα, καποία συμπερασματα για εσενα. ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ απο το πολεμικο ναυτικο - Ελληνικο Στρατο. Δεν σου αρεσει και κάθεσαι με το ζορι, ισως επειδη πιεζεσαι απο την ''στρατιωτικη'' οικογενεια σου. Εχεις επαρση για τον εαυτο σου λογω των -υπερσπουδων- που κανεις στο ΜΙΤ ναυπιγικης και προσβάλεις ως δηθεν αμόρφωτους το συνολο των ελληνων αξιωματικων , ενω η αληθεια είναι οτι δεν γουσταρεις καθολου τον ελληνικο στρατο δεν εχεις την πειθαρχια και την θεληση να τον υπηρετεις ενω πολυ θα ηθελες να εισαι απλα φοιτητης οπως τα φιλαρακια σου στην σχολη. Αλλα δυστυχως οι καιροι ειναι δυσκολοι και η φοιτητικη ζωη θελει χρηματα οποτε λες ''κατσε να παρειστανω τον αξιωματικο να βγαλω κανενα φραγκο''. Οποιος θελει φιλε φευγει, δεν καθετε με το ζορι κανενας στον στρατο και μαλιστα να μην σεβετε και να μην εκτιμα τα χρηματα που παιρνει. Εξω εχει πολλες δουλεις για επιστημονες οπως εσυ ! Κατι τελευταιο χωρις να επιμενω σε υποδειξεις οταν κανεις συζητηση σε forum και βρισκεσαι σε αντιπαραθεση με καποιον δεν ειναι Πρεπον να κινησε εναντιον του επι προσωπικου προσβαλοντας τον δηθεν για τα ελληνικα που χρησιμοποιει λες και εισαι καθηγητης φιλολογιας αλλα καλο ειναι να εχεις πραγματικα επιχειρηματα να προβαλεις ωστε να υποστηριξεις την αποψη σου και τα πιστευω σου σε αντιπαραβολη με τα επιχειρηματα του αλλου. Προφανως ομως δεν κατεχεις ισχυρα επιχειριματα πλην του οτι σπουδαζεις και εισαι επιστημονας. Δεν ειναι ωραιο καθοσον δηλωνεις και αξιωματικος του Ελληνικου Πολεμικου Να
cristina

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από cristina »



rover24 θα συμφωνησω μαζι σου στην πλειοψηφια των αποψεων σου σχετικα με τους εποπ αλλα και με ολους τους θεσμους πλην της υποδειξεως των ελληνικων που το βρηκα αχαρο. Διαφωνω φιλε αλεξη με τις υποδειξεις σου αποχωρησης του rover24 απο το στρατο κλπ. Παντου υπαρχουν αυτοι που δουλευουν κ αυτοι που καθονται. Η διαφθορα γιατι να μην χτυπησει και τις ταξεις του στρατου; Κατα τ αλλα δεν θελω να μπω σε χαρακτηρισμους ανθρωπων που δεν γνωριζω πως λειτουργουν.

Άβαταρ μέλους
diavivastis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2009 7:16 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από diavivastis »

Υπαρχουν και εποπ που δουλευουν και προσφερουν πολλα στις μοναδες τους μην τα ισιπεδωνουμε ολα...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες