Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
λκσ

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από λκσ »

Ειμαι εποπ 4 σιρα και ειμαι παντρεμενος με ενα πεδι 9 μινον και κανο εβδομαδιεο οργανο. Μπενο 6 και βγενο 12 με διο διανεχτερεφσις ειοπιες κανο το τριτο νουμερο περιπολο. Ειπορχι καπια διαταγι για ναπατισο.
1η σειρά

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από 1η σειρά »

λκσ έγραψε:Ειμαι εποπ 4 σιρα και ειμαι παντρεμενος με ενα πεδι 9 μινον και κανο εβδομαδιεο οργανο. Μπενο 6 και βγενο 12 με διο διανεχτερεφσις ειοπιες κανο το τριτο νουμερο περιπολο. Ειπορχι καπια διαταγι για ναπατισο.


φίλε μου δεν γίνετε τίποτα και εγώ 2 παιδιά έχω
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Θα ηθελα να ρωτησω περα απο τι υσχυει απο τους κανονισμους, συντομα απο 1 παιδι που εχω θα αποκτησω αλλα δυο. Υπαρχει καποιος να μου πει αν πηρε μεταθεση κατ εξαιρεση για τον τοπο συμφεροντων του; Υπαρχει δυνατοτητα η θα μας φανε τα εξοδα και να πιασω και δευτερη δουλεια?
1η σειρά

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από 1η σειρά »

vaggelis έγραψε:Θα ηθελα να ρωτησω περα απο τι υσχυει απο τους κανονισμους, συντομα απο 1 παιδι που εχω θα αποκτησω αλλα δυο. Υπαρχει καποιος να μου πει αν πηρε μεταθεση κατ εξαιρεση για τον τοπο συμφεροντων του; Υπαρχει δυνατοτητα η θα μας φανε τα εξοδα και να πιασω και δευτερη δουλεια;


αυτό που ισχύει πλέων για τους τρίτεκνους ειναι οτι μετατίθενται μόνο με αναφορά τους. Δεν λέει ότι σε πάει σε φρουρά επιθυμίας σου. Καλύτερα ψάχτω πριν βιαστείς
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από laios »

1η σειρά έγραψε:
vaggelis έγραψε:Θα ηθελα να ρωτησω περα απο τι υσχυει απο τους κανονισμους, συντομα απο 1 παιδι που εχω θα αποκτησω αλλα δυο. Υπαρχει καποιος να μου πει αν πηρε μεταθεση κατ εξαιρεση για τον τοπο συμφεροντων του; Υπαρχει δυνατοτητα η θα μας φανε τα εξοδα και να πιασω και δευτερη δουλεια;


αυτό που ισχύει πλέων για τους τρίτεκνους ειναι οτι μετατίθενται μόνο με αναφορά τους. Δεν λέει ότι σε πάει σε φρουρά επιθυμίας σου. Καλύτερα ψάχτω πριν βιαστείς
επειδη το ρωτησα στην διευθυνση του σωματος που υπηρετω πριν απο 2 μερες, με απαντησαν πως εαν κανω τριτο παιδι θα ειμαι αμεταθετος και αν οχι στην φρουρα συμφεροντων μου, σιγουρα κοντα σε αυτην. Επισης με ειπε πως ειναι υποχρεωση της υπηρεσιας και οχι εξυπηρετηση.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από illy »

Εχω την εντυπωση οτι πλεον δεν ισχυει αυτο... Μιλουσα τις προαλλες με κοπελα που ειναι 4 παιδια κ ο πατερας της ειναι επυ κ μου ειπε οτι εχει εδω κ λιγα χρονια που καταργηθηκε... Εκτος πια αν ειναι τοσο ειδικη περιπτωση η δκη τους που δεν μπορεσε να γινει το αμεταθετο... Εγω νομιζα οτι ακομη ισχυε, αλλα απο τοτε που μου το ειπε η κοπελα αυτο δεν ξερω ειλικρινα... Ρωτηστε καλυτερο στο στρατολογικο γραφειο που ανηκετε, εκει θα σας πουν σιγουρα τι ισχυει κ αν ισχυει ακομη

Και εγω ετσι ηξερα οτι ειναι υποχρεωση της υπηρεσιας να το κανει αλλα Λαιε Μου αφου λες οτι το ρωτησες τοτε ακομη ισχυει κατι που ειναι ελπιδοφορο κ πολυ λογικο κ δικαιο συναμα!
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από vaggelis »

Μακαρι να υσχυει παιδια να παμε εστω καντα στο σπιτι μας γιατι δεν βγαινει αλλιως οικονομικα. Θα το ρωτησω και εγω σιγουρα αλλα ηθελα να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μέριμνα για το στρατιωτικό προσωπικό

Δημοσίευση από yandr »

EΠεκτείνεται και στους στρατιωτικούς γονείς παιδιών μέχρι 6 ετών η δυνατότητα χορήγησης γονικής άδειας έως 2 έτη άνευ αποδοχών που προβλέπει ήδη για τους αστυνομικούς σχετικό προεδρικό διάταγμα (138/2011). Ο αναπληρωτής υπουργός Αμυνας Γ. Ραγκούσης ζήτησε από τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού να συνεργαστεί με τα Γενικά Επιτελεία για την προετοιμασία της σχετικής νομοθετικής ρύθμισης με την προϋπόθεση ότι δεν θα επηρεάζονται οι επιχειρησιακές ανάγκες του Στρατεύματος. Οι αστυνομικοί γονείς που έχουν τέκνο ηλικίας κάτω των 6 ετών δικαιούνται τη σχετική άδεια.

πηγή
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης