Επίδομα εξομάλυνσης

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Stavros

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από Stavros »

Μπορει να μου πει καποιος τι ειναι αυτο το επιδομα; Και πως δινεται;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

Επιδομα εξομαλυνσης:(ΕΞΟΜΑΛΥΝΣΗΣ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ). Συμφωνα με την διαταξη του αρθρου 11 του νομου του ΦΕΚ Α' 23-12-03, διδεται Το ποσο των 138? σε ολους τους στρατιωτικους φιλε μου. Για τους εγγαμους χωρις τεκνα ομως, το ανωτερω ποσο οριζεται στα 209?. Κ για τους εγγαμους με τεκνα, το ποσο αυτο οριζεται στα 279?. Ειναι -ακομη- ενα μονιμο επιδομα, και διδεται καθε μηνα στην μισθοδοσια ολων των στρατιωτικων. ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ελεος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από ελεος »

dn24 έγραψε:Επιδομα εξομαλυνσης:(ΕΞΟΜΑΛΥΝΣΗΣ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ). Συμφωνα με την διαταξη του αρθρου 11 του νομου του ΦΕΚ Α' 23-12-03, διδεται Το ποσο των 138? σε ολους τους στρατιωτικους φιλε μου. Για τους εγγαμους χωρις τεκνα ομως, το ανωτερω ποσο οριζεται στα 209?. Κ για τους εγγαμους με τεκνα, το ποσο αυτο οριζεται στα 279?. Ειναι -ακομη- ενα μονιμο επιδομα, και διδεται καθε μηνα στην μισθοδοσια ολων των στρατιωτικων...
το ποσο των 279
Για εγγάμους ή διαζευγμένους ή σε διάσταση ή σε χηρεία

ή αγάμους οι οποίοι έχουν τέκνα, που αναγνωρίζονται ως προστατευόμενα μέλη της

οικογένειας για τον προσδιορισμό του φόρου εισοδήματος, το ποσό αυτό του

επιδόματος ορίζεται σε διακόσια εβδομήντα εννιά (279). Σε περίπτωση συζύγων

που αμείβονται και οι δύο με τις διατάξεις του παρόντος, τα προστατευόμενα μέλη

οικογένειας (τέκνα) λαμβάνονται υπόψη μόνο για τον έναν εξ αυτών. »

ελεος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από ελεος »

dn24 έγραψε:Επιδομα εξομαλυνσης:(ΕΞΟΜΑΛΥΝΣΗΣ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ). Συμφωνα με την διαταξη του αρθρου 11 του νομου του ΦΕΚ Α' 23-12-03, διδεται Το ποσο των 138? σε ολους τους στρατιωτικους φιλε μου. Για τους εγγαμους χωρις τεκνα ομως, το ανωτερω ποσο οριζεται στα 209?. Κ για τους εγγαμους με τεκνα, το ποσο αυτο οριζεται στα 279?. Ειναι -ακομη- ενα μονιμο επιδομα, και διδεται καθε μηνα στην μισθοδοσια ολων των στρατιωτικων...
ο νομος Ν.3205/2003 (ΦΕΚ Α 297, "Μισθολογικες ρυθμισεις λειτουργων και υπαλληλων του δημοσιου, Ν. Π. Δ. Δ. Και Ο. Τ. Α, μονιμων στελεχων των Ε. Δ. Και αντιστοιχων της ελληνικης αστυνομιας, του πυροσβεστικου και λιμενικου σωματος και αλλες συναφεις διαταξεις ".

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

ελεος έγραψε:ο νομος Ν.3205/2003 (ΦΕΚ Α 297, "Μισθολογικες ρυθμισεις λειτουργων και υπαλληλων του δημοσιου, Ν. Π. Δ. Δ. Και Ο. Τ. Α, μονιμων στελεχων των Ε. Δ. Και αντιστοιχων της ελληνικης αστυνομιας, του πυροσβεστικου και λιμενικου σωματος και αλλες συναφεις διαταξεις ".



ναι φιλε μου ενταξει, οσο το γνωριζεις εσυ, τοσο το γνωριζω και προσωπικα. Το καταλαβαμε οτι το ξερεις. Εδωσα μια εικονα στον ανθρωπο με πιο απλα λογια. Το ιδιο πραμα λεμε, απλα εσυ το ξεκοκαλιζεις στην αναλυση. Οκ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
μάριος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από μάριος »

dn24 έγραψε:
ελεος έγραψε: ο νομος Ν.3205/2003 (ΦΕΚ Α 297, "Μισθολογικες ρυθμισεις λειτουργων και υπαλληλων του δημοσιου, Ν. Π. Δ. Δ. Και Ο. Τ. Α, μονιμων στελεχων των Ε. Δ. Και αντιστοιχων της ελληνικης αστυνομιας, του πυροσβεστικου και λιμενικου σωματος και αλλες συναφεις διαταξεις ".

ναι φιλε μου ενταξει, οσο το γνωριζεις εσυ, τοσο το γνωριζω και προσωπικα. Το καταλαβαμε οτι το ξερεις. Εδωσα μια εικονα στον ανθρωπο με πιο απλα λογια. Το ιδιο πραμα λεμε, απλα εσυ το ξεκοκαλιζεις στην αναλυση. Οκ.

το καλό θα ήταν όταν ξέρουμε να βάζουμε και το φ, Η Τη Π. Δ. η το φεκ που αναφερόμαστε τεκμηριώνοντας έτσι των όσων λέμε. Έτσι πιστεύω ότι κάνουν οι στρατιωτικοί. Έτσι βοηθάμε αυτούς που παρακολουθούν να ανατρέξουν στη μονάδα τους να ψάξουν και να το βρουν. Ακόμα μπορει να βοηθήσει και το φόρουμ κάνωντας ένα ξεχωριστό θέμα περικλείωντας μέσα όλους τους ισχύον νόμους και π. Δ. Ηα γενικές διαταγές για θέματα που τους αφορούν.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

μάριος έγραψε:το καλό θα ήταν όταν ξέρουμε να βάζουμε και το φ, Η Τη Π. Δ. Η το φεκ που αναφερόμαστε τεκμηριώνοντας έτσι των όσων λέμε. Έτσι πιστεύω ότι κάνουν οι στρατιωτικοί. Έτσι βοηθάμε αυτούς που παρακολουθούν να ανατρέξουν στη μονάδα τους να ψάξουν και να το βρουν. Ακόμα μπορει να βοηθήσει και το φόρουμ κάνωντας ένα ξεχωριστό θέμα περικλείωντας μέσα όλους τους ισχύον νόμους και π. Δ. Ηα γενικές διαταγές για θέματα που τους αφορούν.
και εγω λοιπον κρινω τα λεγομενα σου εκ του πονηρου, διοτι εσυ με κρινεις, αλλα προσωπικα ξερω να αναλαμβανω τις ευθυνες μου καθως μιλησα για τον νομο, και συγκεκριμενα για το ποιο αρθρο Ειναι, και την ημερομηνια εκδοσης του ΦΕΚ Α'. Αν λοιπον ο φιλος που ρωτησε, ηθελε δικηγορο, ας εψαχνε να τον βρει, δεν νομιζω οτι σε εξουσιοδοτησε προσωπικα. Παρε λοιπον και το ιδιο το ΦΕΚ αναρτημενο απο εμενα απο το εθνικο τυπογραφειο του κρατους, μηπως και σταματησεις να με κραζεις χωρις να βοηθας καθολου την κουβεντα δημηουργωντας μια γονιμη συζητηση. Τουλαχιστον εγω, το εψαξα στο διαδυκτιο, και θα αναρτησω τωρα με παραθεση τον νομο. Εσυ, εμεινες μονο στο κραξιμο.

ας δει εδω ο ανθρωπος που ενδιαφερεται :

Μπορει να το κατεβασει ο φιλος.

... ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
μάριος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από μάριος »

dn24 έγραψε:Και εγω λοιπον κρινω τα λεγομενα σου εκ του πονηρου, διοτι εσυ με κρινεις, αλλα προσωπικα ξερω να αναλαμβανω τις ευθυνες μου καθως μιλησα για τον νομο, και συγκεκριμενα για το ποιο αρθρο Ειναι, και την ημερομηνια εκδοσης του ΦΕΚ Α'. Αν λοιπον ο φιλος που ρωτησε, ηθελε δικηγορο, ας εψαχνε να τον βρει, δε ν νομιζω οτι σε εξουσιοδοτησε προσωπικα. Παρε λοιπον και το ιδιο το ΦΕΚ αναρτημενο απο εμενα απο το εθνικο τυπογραφειο του κρατους, μπας και σταματησεις να με κραζεις χωρις να βοηθας καθολου την κουβεντα. Τουλαχιστον εγω, το εψαξα και θα αναρτησω τωρα με παραθεση τον νομο. Εσυ, εμεινες μονο στο κραξιμο.

ας δει εδω ο ανθρωπος που ενδιαφερεται:


Γιατί; Δεν κατάλαβα; Εσύ είσαι πέραν κριτικής; Δεν χρειάζεται να εξουσιοδοτηθώ από κανέναν για να παραθέσω την Άποψη μου. Και δεν απευθύνθηκα στο φίλο αλλά σε σένα. Λες ότι δεν βοηθώ την κουβέντα. Εσύ νομίζεις δηλ ότι βοηθάς την κουβέντα και το φόρουμ; Γιατί Εγώ βλέπω ότι κυνηγάς μόνο τα ποσταρίσματα. Αααα και βάλε σωστά το λίνγκ.

... ...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

μάριος έγραψε:

Γιατί; Δεν κατάλαβα; Εσύ είσαι πέραν κριτικής; Δεν χρειάζεται να εξουσιοδοτηθώ από κανέναν για να παραθέσω την Άποψη μου. Και δεν απευθύνθηκα στο φίλο αλλά σε σένα. Λες ότι δεν βοηθώ την κουβέντα. Εσύ νομίζεις δηλ ότι βοηθάς την κουβέντα και το φόρουμ; Γιατί Εγώ βλέπω ότι κυνηγάς μόνο τα ποσταρίσματα. Αααα και βάλε σωστά το λίνγκ.

...


υπερανω κριτικης δεν ειμαι ουτε εγω, ουτε κανενας. Εσυ ομως που κρινεις, δεν σε ειδα να παραθετεις καποιο link. Το link το εχω διορθωσει εδω και ωρα και τωρα το ξανατσεκαρα και δουλευει μια χαρα. Το αν βοηθαω το φορουμ, αυτο ας το κρινουν οι διαχειριστες.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
μάριος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από μάριος »

dn24 έγραψε:
μάριος έγραψε: Γιατί; Δεν κατάλαβα; Εσύ είσαι πέραν κριτικής; Δεν χρειάζεται να εξουσιοδοτηθώ από κανέναν για να παραθέσω την Άποψη μου. Και δεν απευθύνθηκα στο φίλο αλλά σε σένα. Λες ότι δεν βοηθώ την κουβέντα. Εσύ νομίζεις δηλ ότι βοηθάς την κουβέντα και το φόρουμ; Γιατί Εγώ βλέπω ότι κυνηγάς μόνο τα ποσταρίσματα. Αααα και βάλε σωστά το λίνγκ.

...
υπερανω κριτικης δεν ειμαι ουτε εγω, ουτε κανενας. Εσυ ομως που κρινεις, δεν σε ειδα να παραθετεις καποιο link. Το link το εχω διορθωσει εδω και ωρα και τωρα το ξανατσεκαρα και δουλευει μια χαρα. Το αν βοηθαω το φορουμ, αυτο ας το κρινουν οι διαχειριστες.

όποιος κρίθηκε έχει το δικαίωμα και να κρίνει.(μιλώ για απόψεις και μόνο). Το κατάλαβα ότι ποντάρεις στο διαχειριστή. Έννοια σου. Τουλάχιστο κάντο πιο διακριτικά. Δεν θα συνεχίσω άλλο γιατί το θέμα μας είναι άλλο.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

μάριος έγραψε:όποιος κρίθηκε έχει το δικαίωμα και να κρίνει.(μιλώ για απόψεις και μόνο). Το κατάλαβα ότι ποντάρεις στο διαχειριστή. Έννοια σου. Τουλάχιστο κάντο πιο διακριτικά. Δεν θα συνεχίσω άλλο γιατί το θέμα μας είναι άλλο.

το μονο που εχω να σου πω, ειναι καλες γιορτες, και να εισαι παντα καλοτυχος, με υγεια σε εσενα και την οικογενεια σου. Τιποτα αλλο, δεν μου εφαγε κανεις το ψωμι που λενε, ωστε να εχω εμμονη μαζι του. Μην το παρεις προσωπικα τοσο, γενικα ετσι σκεφτομαι απεναντι σε ολους. Και ετσι θα ηθελα να σκεφτονται ολοι, απεναντι σε ολους. Ας εισαι καλα.

...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

http://www.sysmed.gr/cms/images/stories/ervthmata/27-2010__.pdf Εικόνα

ας δουμε εδω, κατι ενδιαφερον για τα στελεχη.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Σταυρος

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από Σταυρος »

Καλησπερα... Θελω να ρωτησω το εξεις...
αυτο το επιδομα... Το παιρνουν οι ΔΕΑ; Καπου ειδα κατι για 83 ευρω...

Ειμαι παιδι πολυτεκνης οικογενειας και ειμαι και προστατης (πρωτοτοκος - και η μητερα μου εχει φυγει απο την ζωη.)

ευχαριστω
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επίδομα εξομάλυνσης

Δημοσίευση από dn24 »

Σταυρος έγραψε:Καλησπερα... Θελω να ρωτησω το εξεις...
αυτο το επιδομα... Το παιρνουν οι ΔΕΑ; Καπου ειδα κατι για 83 ευρω...

Ειμαι παιδι πολυτεκνης οικογενειας και ειμαι και προστατης (πρωτοτοκος - και η μητερα μου εχει φυγει απο την ζωη.)

ευχαριστω


ναι λεβεντη, το παιρνουν οι ΔΕΑ. Χαρακτηριστικα σου παραθετω το αποσπασμα του νομοσχεδιου. Δεν ειμαι ΔΕΑ ειμαι στρατιωτικος, οποτε βασιζω τα λεγομενα μου στο νομοσχεδιο που σου παραθετω.

"καθως και των εφεδρων και των Δοκιμων εφεδρων αξιωματικων το επιδομα εξομαλυνσης οριζεται σε εκατον τριαντα οκτω ευρω 138?" δες αναλυτικα τον νομο ειναι το αρθρο 51 στη σελιδα 25 του νομοσχεδιου. εδώ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης