Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Δημοσίευση από alexissak »

Το ολο θέμα δημιουργήθηκε καθως μερικοι Ε. Φ (οι εν λογω 50) θέλησαν να υπηρετήσουν στην ασφάλεια ενω αναγράφεται κανονικοτατα στον κανονισμο της ΕΛ. ΑΣ σε ποίες υπηρεσίες μπορούν να υπηρετησουν. Δεν νομιζω να λεει πουθενά οτι μπορουν να μετατεθούν σε υπηρεσίες ασφαλείας... Ομως επειδη το ηθελαν πολυ το καταφεραν με πλαγιο τροπο. Οι αντιδρασεις απο την ΠΟΑΣΥ ηταν εντονες. ΔΕΝ μπορει ο αστυφυλακας - Ανακριτικος υπαλληλος μεσω πανελληνιων να κανει σκοπια κ ο Ε. Φ να το παιζει ασφαλητης γιατι ας μην γελοιομαστε δεν τοποθετηθηκαν σε μαχημες υπηρεσιες των κεντρικων (ΓΑΔΑ) αλλα σε υποδιευθυνσης. Δηλαδη βολτα κ καφεδάκι... Ετσι για να μην τους διωξουν σε μια νυχτα, αφου παρανομα ηταν εκει, τους διαθετουν μονο σε σκοπιες κ μεταγωγες. Απ'οτι ξερω οσο αναφορα τα νυχτερινα που χανουν, ερωτηθηκαν ποιοι θελουν να μετατεθουν σε Α. Τ αλλα δεν θελησε σχεδον κανενας. Ειναι ωραια τα πολιτικα κ ας κανεις μεταγωγες. Με τις διαμαρτυριες αυτες ο ΣΕΦΕΑΑ το μονο που καταφερνει ειναι να διχαζει το κατωτερο προσωπικο κ να μας φερνει σε αντιπαραθεση. Ο κανονισμος ειναι σαφης κ ΔΕΝ κρινω εγω ουτε κανενας αν οι Ε. Φ αξιζουν να ειναι στην Ασφαλεια. Μονο ο ΣΕΦΕΑΑ κρινει διαρκως τον κανονισμο κ τον ερμηνευει οπως αυτος θελει. ΔΥΣΤΥΧΩΣ... ...
Kerveros

Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Δημοσίευση από Kerveros »

Σρεκ εγώ γνώρισα ένα παιδί αρραβωνιαστικός μιας φίλης μου που είναι στην ασφάλεια (όχι ε. Φ) και επειδή μ'ενδιέφερε κι εμένα αν πέρναγα ε. Φ να πήγαινα ασφάλεια αν γινόταν και μου είπε ότι γίνεται αν κλείσεις 5 χρόνια και γίνεις αστυφύλακας...
giannoulisboy
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 2:55 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Δημοσίευση από giannoulisboy »

Δν γινεσαι στα 5 χρονια αστ/κας απο ε. Φ. Στα 8...
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Δημοσίευση από sta8hsss »

Kerveros έγραψε:Σρεκ εγώ γνώρισα ένα παιδί αρραβωνιαστικός μιας φίλης μου που είναι στην ασφάλεια (όχι ε. Φ) και επειδή μ'ενδιέφερε κι εμένα αν πέρναγα ε. Φ να πήγαινα ασφάλεια αν γινόταν και μου είπε ότι γίνεται αν κλείσεις 5 χρόνια και γίνεις αστυφύλακας...
στα 5 μονιμοποιησε και στα επομενα 3 γινεσαι αστυφυλακας... Συνολο 8 χρονια!
Kerveros

Καταγγελία στον Αρχηγό Ασφάλειας

Δημοσίευση από Kerveros »

Δεν είχανε πει ότι έγινε πρόταση και αποφασίστηκε να γίνονται αστυφύλακες; Τεσπα, είτε 5 είτε 8...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες