Άδεια άνευ αποδοχών για ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
feanor

Άδεια άνευ αποδοχών για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από feanor »

Γεια σας παιδες... Δικαιουμαι σαν επ. Οπ αδεια ανευ αποδοχων;(δεν εχω κλεισει 7ετια).
εχω διαβασει ενα κειμενο απο την διαταγη σχετικα με τις αδειες, που γραφει οτι την συγκεκριμενη αδεια την δικαιουνται μονο οι αξιωματικοι που οι γυναικες τους υπηρετουν σε θεσεις εξωτερικου (ειτε ειναι στρατιωτικοι ειτε πρεσβειες κλπ).
παρ'ολα αυτα εχω 2 γνωστους μου, που προσφατα περασαν στο Γ. Ν. Α υγειονομικες εξετασεις για μονιμοποιηση (κλεισαν 7ετια) που μου λενε οτι ειδαν σε μια λιστα 2 ονοματα Απο τις σειρες τους, που εγραφε "δεν μονιμοποιουντε επειδη Εκαναν χρηση αδειας ανευ αποδοχων".
κανενας που να γνωριζει κατι;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Άδεια άνευ αποδοχών για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

feanor έγραψε:Γεια σας παιδες... Δικαιουμαι σαν επ. Οπ αδεια ανευ αποδοχων;(δεν εχω κλεισει 7ετια).
εχω διαβασει ενα κειμενο απο την διαταγη σχετικα με τις αδειες, που γραφει οτι την συγκεκριμενη αδεια την δικαιουνται μονο οι αξιωματικοι που οι γυναικες τους υπηρετουν σε θεσεις εξωτερικου (ειτε ειναι στρατιωτικοι ειτε πρεσβειες κλπ).
παρ'ολα αυτα εχω 2 γνωστους μου, που προσφατα περασαν στο Γ. Ν. Α υγειονομικες εξετασεις για μονιμοποιηση (κλεισαν 7ετια) που μου λενε οτι ειδαν σε μια λιστα 2 ονοματα Απο τις σειρες τους, που εγραφε "δεν μονιμοποιουντε επειδη Εκαναν χρηση αδειας ανευ αποδοχων".
κανενας που να γνωριζει κατι;


δεν υπαρχει για κεναναν αξιωματικο και υπαξιωματικο (συμπεριλαμβανομενων κ των εποπ) νομιμη αδεια ανευ αποδοχων, κ αυτη να ειναι νομιμη. Ειχα ζητησει καποτε απο τον διοικητη μου επειδη δεν ειχα κανονικη αδεια, κ με ομορφο τροπο μου εξηγησε οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ANTE GEIA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 12:34 am
Επικοινωνία:

Άδεια άνευ αποδοχών για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ANTE GEIA »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

εχω μια πολυ μεγαλη απορεια δεν θυμαμαι που ειχα δει οτι ι εποπ δικεουντε αδεια ανευ αποδοχων
εγω ειμαι 5 σειρα εποπ.
στο εγκολπιο των εποπ δεν το λεει εκει μεσα.
ειμαι σιγοθρος οτι το ειχα διε καπου απλα τορα δεν το βρισκω.
εχεις κανενας την προκηρηξη της 5 σειρας εποπ;
ε εχεις δει κανενας αθτο ποθ λεω σε καπιοα αλο επισιμω εγγραφω;

ευχαριστω πολυ γεια την βοηθεια!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες