Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΑΝΤΙΑ

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ΝΑΝΤΙΑ »

Καλησπέρα,

Ακούγεται πολύ πως οι προκηρύξεις και οι διαγωνισμοί για ΕΠΟΠ θα καταργηθούν, ενώ θα μετατραπούν σε σχολές όπως των αστυφυλάκων...

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι μπορείς να δώσεις εξετάσεις με το 10%;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από evi85 »

ΝΑΝΤΙΑ έγραψε:Καλησπέρα,

Ακούγεται πολύ πως οι προκηρύξεις και οι διαγωνισμοί για ΕΠΟΠ θα καταργηθούν, ενώ θα μετατραπούν σε σχολές όπως των αστυφυλάκων...

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι μπορείς να δώσεις εξετάσεις με το 10%;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας


Καλησπερα... Να σου πω, και γω το ακουσα αυτο σχετικα με τις πανελλήνιες, απο μια φίλη μου εποπ 8η σειρα. Όμως εγω δεν το πολυπιστευω. Αλλα σημασια δεν εχει τι πιστευω εγω αλλα τι θα αποφασίσουν τα μεγαλα κεφαλια... Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη.(μπας και πει τπτ ο πρωθυπουργος και στη ΔΕΘ)
όΣΟ για το 10% λογικά αν μπει στις πανελλήνιες θα μπορεις να το δηλώσεις, αλλα μην ξεχνας πως το 10% ειναι ρίσκο γτ πρεπει να εχεις πολύ περισσότερα μορια απο τη βάση της σχολής. Βλέπεις ειναι αλλες οι βάσεις του 90% και αλλες του 10%. Οπως και να χει καλη επιτυχια σε οτι και αν κανεις, ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΑΝΤΙΑ έγραψε:Καλησπέρα,

Ακούγεται πολύ πως οι προκηρύξεις και οι διαγωνισμοί για ΕΠΟΠ θα καταργηθούν, ενώ θα μετατραπούν σε σχολές όπως των αστυφυλάκων...

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι μπορείς να δώσεις εξετάσεις με το 10%;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας



Αποκλείεται
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από evi85 »

Greek_Army έγραψε:
ΝΑΝΤΙΑ έγραψε:Καλησπέρα,

Ακούγεται πολύ πως οι προκηρύξεις και οι διαγωνισμοί για ΕΠΟΠ θα καταργηθούν, ενώ θα μετατραπούν σε σχολές όπως των αστυφυλάκων...

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι μπορείς να δώσεις εξετάσεις με το 10%;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας



Αποκλείεται

για να το λες με τοση σιγουρια, κατι θα ξερεις παραπανω. Και γω ομως αυτο πιστευω!
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από laios »

Greek_Army έγραψε:
ΝΑΝΤΙΑ έγραψε: Καλησπέρα,

Ακούγεται πολύ πως οι προκηρύξεις και οι διαγωνισμοί για ΕΠΟΠ θα καταργηθούν, ενώ θα μετατραπούν σε σχολές όπως των αστυφυλάκων...

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αν ναι μπορείς να δώσεις εξετάσεις με το 10%;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας



Αποκλείεται
συμφωνω Εικόνα
eleftheri@
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 20, 2010 12:56 am
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από eleftheri@ »

Και εγώ είχα ακούσει κάτι τέτοιο πριν καιρό, αλλά είπαμε... ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ!
"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ"
ΝΑΝΤΙΑ

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ΝΑΝΤΙΑ »

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Να είμαι ειλικρινείς και εγώ από ΕΠΟΠ το άκουσα αυτό και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα.

Όπως και να έχει το μόνο που μένει είναι να αναμένουμε για νεότερα.

Άσχετο με απολυτήριο ΤΕΕ είμαι αλλά νομίζω πλέων και τα ΤΕΕ συμμετέχουν στις πανελλήνιες για στρατιωτικές σχολές και αστυνομία. Στις πανελλήνιες από ΤΕΕ το 2004 είχα 18.7 δεν πιστεύω να ανέβουν τόσο πολύ ώστε με το 10% να μην μπορώ να κάνω κάτι. Άλλα αυτό μόνο στην περίπτωση που θα ισχύει ΕΠΟΠ σαν σχολή.

Σαν προκήρυξη ακούγεται τίποτα για το 2011;

Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από evi85 »

ΝΑΝΤΙΑ έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Να είμαι ειλικρινείς και εγώ από ΕΠΟΠ το άκουσα αυτό και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα.

Όπως και να έχει το μόνο που μένει είναι να αναμένουμε για νεότερα.

Άσχετο με απολυτήριο ΤΕΕ είμαι αλλά νομίζω πλέων και τα ΤΕΕ συμμετέχουν στις πανελλήνιες για στρατιωτικές σχολές και αστυνομία. Στις πανελλήνιες από ΤΕΕ το 2004 είχα 18.7 δεν πιστεύω να ανέβουν τόσο πολύ ώστε με το 10% να μην μπορώ να κάνω κάτι. Άλλα αυτό μόνο στην περίπτωση που θα ισχύει ΕΠΟΠ σαν σχολή.

Σαν προκήρυξη ακούγεται τίποτα για το 2011;

Ευχαριστώ!


Καλημερα... Να σου πω εγω τελειωσα ενιαιο λυκειο και μπορουσαμε να δηλώσουμε ολες τις παραγωγικες σχολες (στρατος-αστυνομια) τωρα για οσους τελειωσαν ΤΕΕ και εδωσαν πανελλήνιες γνωριζω οτι μπορεις να δηλωσεις ορισμενες σχολες. Πιο συγκεκριμενα σου αναφερω τις σχολες απο ΤΕΕ (ημερισιο όμως όχι εσπερινο)
ΣΤΥΑ γενική σειρά (3 θέσεις) ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ γενική σειρά (1 θεση) ΣΜΥ ΟΠΛΑ γενική σειρα (3 θέσεις)
ΣΜΥΝ γενικη σειρά (3 θεσεις) ΣΥΔ γενική σειρα (1 θέση). Και αστυφυλάκων γενική σειρά παντα (9 θέσεις)
Αυτες μπορεις να δηλώσεις, μπορεις να μπεις και στο site του υπουργειου παιδειας για περισσότερα...Www.ypepth.gr
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από evi85 »

Επίσης αν μπεις στην ιστοσελιδα του υπ. Παιδειας θα δεις και για το ΕΠΑΛ αν σε ενδιαφερει...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από evi85 »

Συγγμωμη ναντια αλλα ποσο ετων εισαι; Νομιζω οτι αυτες οι σχολες (οι παραγωγικές) εχουν οριο ηλικιας στα 21 ετη αν δεν κανω λαθος. Επειδη ειπες οτι εδωσες πανελληνιες το 2004
eleftheri@
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 20, 2010 12:56 am
Επικοινωνία:

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από eleftheri@ »

Νάντια και εγώ από ΤΕΕ ήμουν και έδωσα το '04 το ηλικιακό όριο για τις στρατιωτικές σχολές άλλαξε από τα 25 στα 21 στο λέω γιατί το είχα ψάξει ήθελα να ξανά έδινα πανελλήνιες πέρσυ που τελείωσα την σχολή.
Όσο για το 10% τα ΤΕΕ δεν είχαν αυτό το δικαίωμα.
Και μέχρι πέρσυ μπορούσαμε να δώσουμε με το παλιό σύστημα (δλδ 3 μαθήματα)
Αν θελήσεις να ξανά δώσεις θα πρέπει να δώσεις με το νέο σύστημα αλλά όπως σου είπα όχι για στρατιωτικές σχολές λόγο ηλικίας!-> Και εγώ παθούσα είμαι! Ήμασταν λίγο άτυχες γιατί οι στρατιωτικές σχολές μπήκαν στο μηχανογραφικό ένα χρόνο μετά αφού δώσαμε... Εικόνα
"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ"
ΝΑΝΤΙΑ

Δημιουργία σχολών ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ΝΑΝΤΙΑ »

Ευχαριστώ και πάλι παιδία.

Είμαι 24 οπότε δυστυχώς μάλλον είναι χλωμό τότε με τις στρατιωτικές σχολές αφού άλλαξαν το όριο ηλικίας! Τελειώνω φέτος και το ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων (θέλω να πιστεύω) και πάντα με ενδιέφερε να ασχοληθώ με το στρατό και όχι με το εμπόριο που ασχολούμαι τα τελευταία 2 χρόνια τώρα. Οπότε μάλλον να ελπίζω για καμιά προκήρυξη για ΕΠΟΠ αφού έχω ακόμα το περιθώριο της ηλικίας. Μέχρι τα 28 δεν είναι;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες