ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
panatha213
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 1:55 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από panatha213 »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΣΤΟΥΣ ΥΕΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΘΗΤΕΙΑ;

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΘΗΤΕΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΤΑΓΩ; Η ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΔΗΛΩΝΩ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΘΗΤΕΙΑ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Τι εννοείς αν ισχύει η μειωμένη θητεία στους υεα; έχεις κάποιο λόγο πχ για να κάνεις 9μηνο, αυτό ρωτάς, ή θες να μάθεις αν έχει μειωθεί η θητεία των υεα γενικά;
panatha213
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Οκτ 13, 2008 1:55 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από panatha213 »

Εγω θα κανω 9μηνο λογω τριτεκνιας. Αν μπω υεα θα κάνω και εκεί μειωμένα; αυτο ρωταω. επισης αν γνωριζεις ποτε πρέπει να καταθέσω έγγραφα για την μειωμένη θητεία; οταν παρουσιαστώ;

diman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 8:04 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από diman »

Ίδιες απορίες και από εμένα... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Πάντως κάπου διάβασα ότι για να πας υεα, μια από τις προϋποθέσεις ειναι ότι δεν δικαούσαι (ή δε θέλεις να κάνεις) μειωμένη θητεία. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει!
Prince_23
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 10:16 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Prince_23 »

Αν δικαιούσαι να κάνεις 9μηνο δεν υπάρχει λόγος να πάς για ΥΕΑ. Επίσης η θητεία δεν μειώνεται γιατι είναι επιλογή σου να πας ΥΕΑ οπότε κάνεις 17μηνο. Δεν υπάρχει λόγος αν δικαιούστε 9μηνο να κάνετε 8μήνες παραπάνω. Αλλά είναι δική σας η απόφαση. Αν περάσετε ΥΕΑ κάνετε 17 μήνες. Ελπίζω να σας έλυσα την απορία
Anonymous

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Περασα πεζοναυτες αλλα επειδη ειμαι απο σαμο θελω να υπηρετισω εκει πως αλλαζω την μοναδα στρατευσης κ αν γινεται να μη χασω ΥΕΑ που μου ηρθε;
Anonymous

ΥΕΑ και μειωμένη θητεία

Δημοσίευση από Anonymous »

Ας απαντησει καποιος. παιζει να βοηθησει το οτι εχω βρογχικο ασθμα; επησης ο αδερφος μου παρουσιαζεται πυροβολικο βοηθαει την κατασταση;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης