Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Δυστυχώς έτυχε να δω φωτογραφίες απο την προηγούμενη ορκωμοσία ΕΠ. ΟΠ.

Υπάρχουν περιπτώσεις επιτυχόντων που δε γίνεται με την κοίλιτσα που είχαν στις φωτογραφίες, να έκαναν π. χ. τα 100 μέτρα σε 16" λίγες εβδομάδες πριν (ειδικά μερικές κοπέλες).

Ας ελπίσουμε οτι φέτος θα είναι διαφορετικά...

Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

γιατι ρε παιδιά τι προβλημα εχετε και κανετε και ενσταση; μπορεί σε κάποιον να λείπουν 2-3ποντοι αλλα να μην το κοψουν. να τον περάσουν. Και δεν χρειαζεται να εχει καποιοσ μεσο γι αυτο. ειναι γνωστό ότι στο στρατό σου χαρίζουν ποντους. "akisathina" τι εννοείς ότι με τισ κοπέλεσ γινεται χαμόσ; και "kinkill" που είδες αυτές τις φώτο; καλά αυτοί μπορεί να πέρασαν και με μέσο! αλλά δεν χρειάζεται να κάνεισ ένσταση στο ύψος για κάποιον που θελει αν μπει εποπ. μπορεί να είναι άψογοσ σε όλα του και να υστερεί λίγο στο ύψος. Γι αυτό ασ χαλαρώσουμε και ασ αφήσουμε την επιτροπή να κρίνει ποιοσ ειναι καταλληλοσ και ποιοσ οχι!!
akisathina
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Απρ 10, 2008 4:15 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από akisathina »

εννοω απο αιτησεισ γινεται χαμοσ με τισ γυναικεσ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

lykos έγραψε:Kαμια σχεση. Ειμαι 1.78 και δεν εχω τετοιο πρόβλημα. Απλα πρεπει καποια στιγμη στην Ελλάδα να εφαρμόζονται οι νόμοι και οι διατάξεις. Όσοι δεν πληρούν τις προυποθέσεις σπίτι τους. Δεν ανέχομαι βύσματα να φουσκώνουν τα μόριά τους και να ψηλώνουν με μαγικό τρόπο. Το θυμάσαι αυτό που λένε ''όποιος έχει τη μυγα μυγιάζεται; ''
Δεν έχει να κάνει το πόσο ικανός είσαι από το ύψος... Πάντα ήμουν αρνητική σ'αυτό το θέμα!!! Πχ. όπως στην αστυνομία το θεωρώ απαράδεκτο μα σε κόβουν λόγω ύψους, να κόβεται κάποιος που το θέλει πολύ κ το αγαπάει κ πχ. να μπει κάποιος που δεν το πολυγουστάρει μόνο και μόνο επειδή είχε το ύψος!!! Ο σύντροφος μου που είναι 6η σειρά επ. οπ ήθελε κ κοντές κ χοντρές γυναίκες, άρα έπεσε βύσμα... Είδα όμως κ συνάδελφο του 1.50 με τα χέρια στην ανάταση... Γιατί να κόβεσαι για λίγους πόντους,2-3 το πολύ; Δεν υπάρχει λόγος
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από zzzzzz »

lykos έγραψε: Kαμια σχεση. Ειμαι 1.78 και δεν εχω τετοιο πρόβλημα. Απλα πρεπει καποια στιγμη στην Ελλάδα να εφαρμόζονται οι νόμοι και οι διατάξεις. Όσοι δεν πληρούν τις προυποθέσεις σπίτι τους. Δεν ανέχομαι βύσματα να φουσκώνουν τα μόριά τους και να ψηλώνουν με μαγικό τρόπο. Το θυμάσαι αυτό που λένε ''όποιος έχει τη μυγα μυγιάζεται; ''



συμφωνω μαζι σου οτι πρεπει καποια στιγμη να αρχισει να τηρειται ο νομος, αλλά θα πρεπει να γινει σε ολα τα επιπεδα και οχι μονο στο υψος...
απλα δεν καταλαβαινω γιατι να στερησεις απο καποιους την ευκαιρια να δοκιμασουν εφοσων εσυ δεν ειχες προβλημα με αυτο το θεμα...
και στην τελικη οντως το υψος δεν προσδιοριζει την ικανοτητα καποιου... και δεν μιλαμε για τραγικες περιπτωσεις, αλλα για 1-2 εκατοστα..
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

και 1-2 εκατοστά να μην είναι και να ναι 1,60 ειδικά για γυναίκα (μεσογειακό ύψος. δεν είναι και τάπα να πεις..)δεν υπάρχει λόγος να τραγικοποιούμε τα πράγματα.. άσε τον άλλο να προσπαθήσει. Αν ήταν έτσι, ο καθένας που θα διαφωνούσε οι στρατιωτικοί θα πρεπε να είχαν παραδωθεί με τα χέρια ψηλά. Όλοι με την ελπίδα πάμε! Ας αφήσουμε την επιτροπή να κρίνει. Και πάλι, στο στρατό χαρίζουν πόντους δε σε κόβουν εύκολα.. όσα παιδιά δώσατε τις προηγούμενες ΄χρονιές θα το είδατε ότι πέρασαν και παιδιά π ήταν κατω απο 1,65!! άσε που σε μετράνε με τα παπούτσια.. χαλάρωσε "lykos"

Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Grecia »

Λες να με κοψουν κ εμενα για το υψος; (1.62 ) περυσι δεν με κοψανε λες φετος να το κανουν; ; χαχα
lolita
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2008 11:50 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από lolita »

Δεν νομιζω grecia. Πανε με τακουνια κ κρεπαρε τα μαλλια(χιουμορ χιουμορ)
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξέρει κανεις αν μας μετράνε στο ύψος με τα παπουτσια και ποση επιοικεια δειχνουν εκει; ;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από illy »

Αλλοι λενε με παπουτσια-εννοειται φυσικα για αθλητικα που εχει 2 εως 3 ποντους- κ αλλοι λενε χωρις... ποσο υψος εχεις;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από kallitexnis »

bibo έγραψε: Ξέρει κανεις αν μας μετράνε στο ύψος με τα παπουτσια και ποση επιοικεια δειχνουν εκει; ;
Εννοείς στην μέτρηση ύψους. Αν κρίνει η επιτροπή ότι είσαι στα όρια τότε βγάζεις τα παπούτσια και σε μετράνε.
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ξερετε μηπως ποσο θα ειναι το οριο του υψους για εμας τις γυναικες; Και ποτε θα βγει προκ. για την αεροπορια; σας ευχαριστω πολυ.
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια 1,62 είμαι! αλλά απ το μονοζυγο πες και με τα παπουτσια να παω 1,64 με 1,65 το πολύ αν φουσκώσω και το μαλλί! χαχα! δεν ξερω ανησυχω... βεβαια όταν πήγα για συνεντ ρωτησα αξιωμ αν κόβουν και μου ειπαν όχι... αλλά μ ατους κανεις δεν ξερει! πάντως όταν έδινα για στρατ. σχολες με τα παπουτσια μας μετρησαν... ΣΤΟ λιμενικό και αστυνομια ξέρω ότι βγάζεις παπουτσια αλλά και στρατό; ;
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2008)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι που το εχω και απορια; υπαρχουν παιδια που περασαν στο υψος και ας ηταν κατω απο 1,65... Αν με το καλο μας παρουν, στο στρατοπεδο που θα μας κανουν παλι επαναμετρηση τι θα γραψουν; οεο; αν στο χαρτι λεει 1,65 και εκει σε βγαλουν 1,60 ή 1,55 πχ. θα σου πουν κατι; υπαρχει περιπτωση να σε διωξουν μετα; :-(
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης