Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Κλειδωμένο

Τι προτιμάτε;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Σεπ 08, 2010 7:01 pm

Έγκριση μηνυμάτων για ανώνυμους χρήστες
15
17%
Έγκριση μηνυμάτων και για νέα μέλη (πχ ως Λοχίες)
2
2%
Δημοσίευση χωρίς έγκριση (παρά τα υβριστικά μηνύματα)
70
80%
 
Σύνολο ψήφων: 87

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από illy »

Μονο αυτο εχεις να πεις Γιαννη; Το οτι σου λεμε εμεις σε ενδιαφερει; Γιατι δεν κανεις αυτο που κανουν ολα τα φορουμς; Αυτο που σου λεμε σχεδον ολοι δλδ...

Dum spiro spero
ForsakeN

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από ForsakeN »

Παιδια Η ιδιαιτεροτητα αυτου του forum ηταν οτι εδινε σε ολους βημα χωρις πολλες διαδικασιες και "φακελωμα" κατι που ειναι καθημερινοτητα παντου στη ζωη μας! Πρεπει να υπαρχει ελευθερια αποψεων κ ταχεια συνεννοηση μεταξυ μη εγγεγραμενων χρηστων με αλλους αλλα και με αλλα μελη. Το ποσοστο που καταγραφεται στην ψηφοφορια σιγουρα δεν ειναι τυχαιο... Και ειναι αδικο να το περιφρονειτε μερικοι.yandr ισως νομιζεις οτι το νεο συστημα δεν προκαλει προβληματα προς το παρων επειδη δεν το αντιμετωπιζεις εσυ. Απομακρυνει πολλους που θελουν να ενημερωθουν, να απαντησουν, να ρωτησουν, να εκφρασουν νεες αποψεις. Μειωνει την δημοφιλια του και την επισκεψημοτητα του forum το νεο συστημα. Και οσοι νομιζουν οτι τα μη εγγεγραμενα μελη δεν πρεπει να εχουν λογο κ αποψη σε αυτο το forum κανουν μεγαλο λαθος. Διοτι καποιοι οπως κι εγω προσωπικα ειμαστε χρηστες του forum πολυ περισσοτερο καιρο απο παρα πολλα μελη. Ο yandr πιστευω το γνωριζει αυτο κ θα πραξει καταλληλα στο τελος διχως να ακουει φωνες δεξια και αριστερα. Προς οφελος του forum!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από yandr »

Πάντως ως προς το φακέλωμα δεν έχεις δίκιο. Το ίδιο ακριβώς είναι για τους εγγεγραμμένους και μη.

Προφανώς η δική μου άποψη είναι ότι το φόρουμ θα πρέπει να είναι ανοικτό, αλλά αν δεν μπορεί να γίνει αυτό θα πάρω την επόμενη καλύτερη λύση.

Να πω εδώ ότι παλιά το blog του Νίκου Δήμου επέτρεπε στους επισκέπτες να αφήνουν σχόλια, μέχρι που επενέβησαν ανεγκέφαλοι όπως και εδώ, οπότε το έκλεισε τελείως.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από illy »

ForsakeN έγραψε: Παιδια Η ιδιαιτεροτητα αυτου του forum ηταν οτι εδινε σε ολους βημα χωρις πολλες διαδικασιες και "φακελωμα" κατι που ειναι καθημερινοτητα παντου στη ζωη μας! Πρεπει να υπαρχει ελευθερια αποψεων κ ταχεια συνεννοηση μεταξυ μη εγγεγραμενων χρηστων με αλλους αλλα και με αλλα μελη. Το ποσοστο που καταγραφεται στην ψηφοφορια σιγουρα δεν ειναι τυχαιο... Και ειναι αδικο να το περιφρονειτε μερικοι.yandr ισως νομιζεις οτι το νεο συστημα δεν προκαλει προβληματα προς το παρων επειδη δεν το αντιμετωπιζεις εσυ. Απομακρυνει πολλους που θελουν να ενημερωθουν, να απαντησουν, να ρωτησουν, να εκφρασουν νεες αποψεις. Μειωνει την δημοφιλια του και την επισκεψημοτητα του forum το νεο συστημα. Και οσοι νομιζουν οτι τα μη εγγεγραμενα μελη δεν πρεπει να εχουν λογο κ αποψη σε αυτο το forum κανουν μεγαλο λαθος. Διοτι καποιοι οπως κι εγω προσωπικα ειμαστε χρηστες του forum πολυ περισσοτερο καιρο απο παρα πολλα μελη. Ο yandr πιστευω το γνωριζει αυτο κ θα πραξει καταλληλα στο τελος διχως να ακουει φωνες δεξια και αριστερα. Προς οφελος του forum!

E οχι κ φακελωμα φιλε μου! Δεν σε υποχρεωνει κανεις να χρησιμοποιησεις τα πραγματικα σου στοιχεια στη φορμα δεδομενων κ επισης μπορεις να κανεις ενα εικονικο μειλ που θα ειναι μονο για το φορουμ, για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος... Η επισκεψιμοτητα δεν θα πεσει επουδενι, δεν ειπε κανεις οτι δεν θα εχουν τη δυνατοτητα να βλεπουν τα περιεχομενα κ τα θεματα οι επισκεπτες, απλα δεν θα εχουν δικαιωμα συγγραφης σχολιου... Οπως βλεπεις παραπανω αναφερει ενα αλλο συμβαν με το μπλογκ που λογω των ανεγκεφαλων επισκεπτων ο διαχειριστης αναγκαστηκε να το κλεισει... Αυτο δεν το επιθυμει κανεις οποτε πρεπει να παρθουν πιο σωστα μετρα για την ομαλη λειτουργια του φορουμ... Αλλωστε το να κανεις λογαριασμο ειναι μολις ελαχιστα λεπτα απο το χρονο σου... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος illy την Κυρ Αύγ 08, 2010 1:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dum spiro spero
δημητρης

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από δημητρης »

Εγω εχω γραφτει στο σαιτ αλλα μου λεει οτι το αιτημα μου δεν εχει εγκριθει ακομη! Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από Rafale »

Βλεπω πολυ ενδιαφερον την ψηφοφορια οπως Διαμορφωθηκε. Δηλ μπηκαν στο θεμα ποσταραν και ψηφισαν 70 μελη οτι θελουν να τους βριζουνΕικόνα Οσοι ειχαν την αποψη να ποσταρουν μονο τα εγγεγραμμενα μελη Που δωσανε την ψηφο τους στο 1; Η στο 3;Εικόνα Οι επιλογες ηταν ξεκαθαρες. Οι περισσοτεροι διατυπωσαν μια επιλογη που δεν υπαρχει και ετσι δωσανε τη ψηφο τους στη 3η επιλογη Και ειναι αποριας αξιο το γιατιΕικόνα Ποσο αντιπροσωπευτικη μπορει να θεωρηθει αυτη η ψηφοφορια; ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rafale την Δευ Αύγ 09, 2010 5:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από Su-35 »

Η πλειοψηφια θελει το αυτονοητο. Αποστολη μηνυματων μονο απο εγγεγραμμενα μελη οπως γινεται παντου.

Δευτερη επιλογη βαζω τo "Δημοσιευση χωρις εγκριση (παρα τα υβριστικα μηνυματα) "Το εχω ψηφισει και καμια 10αρια φορες.
Ειναι εκνευριστικο για τον επισκεπτη να μην μπορει να συμμετεχει live σε μια συζητηση. Απο την αλλη βεβαια αυτο το μετρο τον ωθει να γινει μελος.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ανώνυμα μηνύματα ή προστασία από βρισιές;

Δημοσίευση από yandr »

Καλά, θα κοιτάξω τι γίνεται με τον αριθμό των post, την επισκεψιμότητα και το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, θα το συζητήσω με τους στρατοπεδάρχες και θα καταλήξουμε.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες