Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

παναγιωτης έγραψε:Φιλε 10κωστα50 εσυ που εισαι και μεσα. Μηπως ακουγεται τιποτα περι καταργησης της θητειας για τ αλεξιπτωτα; Δλδ μετα απο πχ 1 - 2 σειρες να σταματησουν να παιρνουν εφεδρους; Αν εχεις ακουσει τιποτα πες μου σε παρακαλω γιατι μ ενδιαφερει πολυ η σχ. Αλ.(κανω και προετοιμασια για τα αθληματα) και μπαινω τον επομενο νοεμβρη.


Φιλαρακι ακου πως εχουν τα πραγματα...
Περι καταργησης τουλαχιστον αμεσα δε παιζει...
Η πληροφορια που εχω και ισχυει σιγουρα ειναι οτι η 2ΜΑΛ θα παρει πολλους ΕΠ. ΟΠ.
Που σημαινει οτι για να αρχιζει να στελεχώνεται στρατοπαιδο που αποτελειται τουλαχιστον 70% απο Εφεδρους, τα αλεξιπτωτα για τους κληρωτους θα τελειωσουν καποια στιγμη...
Μια εκτιμηση δικια μου ειναι οτι μεχρι τα μεσα του 2011 μονο μονιμοι και στα αλεξίπτωτα.
Οπως εχουμε ξαναπει 9 μηνο και αλεξιπτωτα δεν παει.
Δηλαδη δεν γινεται να εισαι καταδρομεας - αλεξιπτωτιστης και να μην εχεις κανει ουτε εκπαιδευση καταδρομεα ουτε επιχειρησιακο αλμα...
Γιατι ως γνωστον ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΗΣ εισαι οταν κανεις αλμα επειχηριασιακο με πληρη φορτο, και οχι τα αλματα του σβεα ή σαν του σβεα...
Αυτα ειχα να πω.
Πιστευω... Ξαναλεω, πιστευω, να προλαβεις...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε για τις ειδικες δυναμεις οτι ταχα καταργουνται;

που τα ειδατε αυτα.

μεφαλη μουφα κυριοι! αν ισχυε τοτε γιατι εγω που παρουσιαζομαι τωρα φλεβαρη δηλωσα κανονικα ε. δ. εεεε;

μη λετε ανακριβιες παρακαλω... !

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιατί δεν έχει μπει ακόμα η σείρα των ΕΠ. ΟΠ γι'αυτό παίρνουνε ακόμα κληρωτούς. Και αυτό θα το διαπιστώσεις στην μονάδα που θα πας. Σχεδόν όλες οι μονάδες στηρίζονται στην δύναμη των ΕΠ. ΟΠ και όχι των φαντάρων. Θα το δεις με τα μάτια σου. Δεν λέμε ανακρίβιες.
EllinasMonoEimai
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 07, 2010 3:23 pm
Τοποθεσία: KENO
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από EllinasMonoEimai »

Ευχαριστω για την πληροφορια! Μπορεις να μου απαντησεις σε 2 πραγματα;1ον γιατι οταν περασα περιοδευον μ ρωτησε μονο αν θελω να παω καταδρομεας ι αλεξιπτωτιστης και δν με ρωτησε αν θελω ΛΟΚ η ΜΑΚ; Γιατι εγω καταδρομεας την ειπα!2ον τι εκπαιδευση περνας για να παρεις τον μπερε; ΕυχαριστωΕικόναΕικόνα
Mobius
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Mobius »

Αν οι ειδικες δυναμεις γινουν μονο για επαγγελματιες, τα σκοπετα και τις αγγαριες ποιος θα τις κανει; Εικόνα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Ρε παιδιά είμαι 17,5 ετών και πρέπει να δηλώσω στις 4 Φεβρουαρίου... Σκέφτομαι για καταδρομέας αλλά κάπου άκουσα πως τα Λ. Ο. Κ. Γίνανε μόνιμα... Ισχύει; Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί θα ξενερώσω αρκετά! Ο ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΜΠΕΡΕΣ είναι το παιδικό μου όνειρο!Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

sintoma lokatzis έγραψε:Ρε παιδιά είμαι 17,5 ετών και πρέπει να δηλώσω στις 4 Φεβρουαρίου... Σκέφτομαι για καταδρομέας αλλά κάπου άκουσα πως τα Λ. Ο. Κ. Γίνανε μόνιμα... Ισχύει; Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί θα ξενερώσω αρκετά! Ο ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΜΠΕΡΕΣ είναι το παιδικό μου όνειρο!Εικόνα


Δεν γίνανε μόνιμοι μπορείς να δηλώσεις ότι θέλεις
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Φίλε ευχαριστώ πολύ... Η θετική σου απάντηση κάνει την ζωή μου πιο ευχάριστη!Εικόνα
Anonymous

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω δηλωσα ΕΔ τωρα για φλεβαρη κ δεν με πηραν. Δεν ξερω αν ανηκα στο 2% αλλα παντως επειδη το ειδα κ πιο πριν αν ειστε 3τεκνοι ΜΗΝ τον συμπληρωσετε πουθενα γιατι δεν θα σας παρουν. Αλλιως αν σας παρουν χαμπαρι πρεπει να κανετε χαρτια για να ακυρωσετε την μειωμενη θητεια εφοσον τη δικαιουστε φυσικα...
Λογικα παντως θα αρχιζουν να παιρνουν λιγοτερα ατομα μιας κ θελουν στο μελλον να κανουν "επαγγελματικο-μισθοφορικο" το στρατο μας...
Λευτέρης

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Λευτέρης »

Σχεδόν 1 χρόνο μετά διαβάζω τι λέγατε και επιμένω πως η παραφιλολογία και η ραδιοαρβύλα δεν έχουν όριο. Προτείνω στους δαχειριστές του φορουμ να θεσπίσουν κανόνα αναφορικά με την ''ποινή''όποιο διασπείρει ειδήσεις χωρίς να έχουν ελεγχθεί.

Είναι κρίμα να περνάνε το πρώτο τους ''καψόνι'' όσοι ενδιαφέρονται για αντικειμενική πληροφοόρηση από εδώ μέσα...

Φιλικά πάντα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επαγγελματικές Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Λευτέρης έγραψε:Σχεδόν 1 χρόνο μετά διαβάζω τι λέγατε και επιμένω πως η παραφιλολογία και η ραδιοαρβύλα δεν έχουν όριο. Προτείνω στους δαχειριστές του φορουμ να θεσπίσουν κανόνα αναφορικά με την ''ποινή''όποιο διασπείρει ειδήσεις χωρίς να έχουν ελεγχθεί.

Είναι κρίμα να περνάνε το πρώτο τους ''καψόνι'' όσοι ενδιαφέρονται για αντικειμενική πληροφοόρηση από εδώ μέσα...

Φιλικά πάντα


Γράψε τις πληροφοριές που δίνουμε λάθος και μετά κατηγορησέ μας
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης