Τι παραδίνουμε στην κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
paralogistis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 4:53 am
Επικοινωνία:

Τι παραδίνουμε στην κατάταξη;

Δημοσίευση από paralogistis »

Με τη σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και συγνώμη αν το θέμα μου το έχω βάλει σε λάθος topic. Πριν το γράψω έψαξα στο forum και δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.

Ξέρει κανείς από εσάς εάν με τη στράτευσή μας πρέπει να παραδώσουμε το ελληνικό μας διαβατήριο ή άλλο διαβατήριο τρίτης χώρας που δύναται να έχει κάποιος στην κατοχή του;

Επίσης τα ταξίδια στο εξωτερικό κατά τη διάρκεια της θητείας είναι απαγορευμένα;(αν και με τη συνθήκη Σένγκεν στην πραγματικότητα είναι αδύνατο να γίνει έλεγχος)
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Τι παραδίνουμε στην κατάταξη;

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Αδερφέ διαβατήριο δεν θα σου κρατήσουν αλλα στις χώρες Σενγκεν είναι λίγο δύσκολο να ταξιδέψεις χωρίς την ταυτότητα σου... Ταξίδια δεν απαγορευονται στο εξωτερικό αλλά θα πρέπει να το δηλώσεις ωστε να λάβεις την απαραίτητη άδεια...
paralogistis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 4:53 am
Επικοινωνία:

Τι παραδίνουμε στην κατάταξη;

Δημοσίευση από paralogistis »

Nicolas_mk2 έγραψε:Αδερφέ διαβατήριο δεν θα σου κρατήσουν αλλα στις χώρες Σενγκεν είναι λίγο δύσκολο να ταξιδέψεις χωρίς την ταυτότητα σου... Ταξίδια δεν απαγορευονται στο εξωτερικό αλλά θα πρέπει να το δηλώσεις ωστε να λάβεις την απαραίτητη άδεια...


A όχι είναι εύκολο... Και με το δίπλωμα αυτοκινήτου το κάνεις και άμα πάρεις καράβι για Ιταλία δεν υπάρχει καν έλεγχος.
Άρα πρέπει να γίνει δήλωση, σε ευχαριστώΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης