Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
yiannis.g

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από yiannis.g »

Γιατι οχι, που κ που κατα καιρους συμβαινει υπο προυποθεσεις, αν θυμαμαι καλα τελευταια φορα δεν εγινε επι κυβερνησης μητσοτακη;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιατί όχι φίλε μου απλά. Τελευταία φορά Έγινε υπό προϋποθέσεις επί Παπανδρέου (του τζέφρυ εννοώ) κατά την οποία 2 γυναίκες ΕΠΟΠ οι οποίες δουλεύανε για λογαριασμό πρώην Αρχηγού στο γραφείο του με διαταγή δικιά του κατεβήκανε ΣΕΑΠ για να γίνουν μόνιμες Αξιωματικοί καθότι δεν προβλέπεται ΜΗ μονιμοποιηθέν ΕΠΟΠ να δουλεύει στο Αρχηγείο ώς Διοικητικός.
yiannis.g

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από yiannis.g »

Θυμαμαι ποιο μαζικη κατασταση, οταν απολυθηκα, μετα απο τρια χρονια ετυχε σε ασκηση που με καλεσαν να συναντησω 2 παλιους συναδελφους που μειναν μεσα με το βαθμο του ανθλγου, κ απο περιεργεια το εψαξα κ πραγματι ειχε βγει διαταγη, σε συγκεκριμμενες εσσο, φωτογραφικη θα ελεγα, νομιζω 89,90. Αλλα εδω που τα λεμε στο ελλαδα ζουμε, οτι θελουν κανουν... Αλλες εποχες, δεν μειναν μεσα κ λιγοι, αλλα τοτε ηταν η τελευταια επιλογη το να μεινεις.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

yiannis.g έγραψε: αλλα τοτε ηταν η τελευταια επιλογη το να μεινεις.


Σωστά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι η μονιμότητα και η βραχεία ανακατάταξη λειτούργησε σε 3 ταχύτητες για τους ΔΕΑ στον Στρατό.
Κώστας

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από Κώστας »

Γειά σας. Αυτό λοιπόν είναι το forum που αναφέρει περί μονιμοποιήσεων... Επειδή ρώτησα γνωστό μου Αντγο εν ενεργεία σχετικά, ΔΕΝ τίθεται θέμα μονιμοποίησης με προφανή τρόπο και διαδικασία όπως ίσχυε μέχρι και το '90 περίπου -έχω γνωστό μου Αξκό που προήλθε από την Εφεδρεία. Είμαι ΔΕΑ (ΠΒ) εν ενεργεία και είχα την διαφωνία αυτή με συνάδλεφο που μου έστειλε το link. Καλά οι νόμοι και τα ΦΕΚ που στέλνει κάποιος dim8 αν θυμάμαι καλά το ψευδώνυμό του αναφέρονται στις εξαιρετικές περιπτώσεις που ανέφερε και κάποιος παραπάνω και φυσικά στις απονομές σε αθλητές (παγκόσμιους πρωταθλητές - Ολυμπιονίκες). Μια προσεκτική μελέτη των άρθρων οδηγεί στο αυτό. Ίσως αυτοί που προσδοκούν κάτι τέτοιο έχουν βύσμα τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και τους εκδώσει ΠΔ. Μακάρι όσοι ενδιαφέρεστε να βρείτε τρόπο να μπείτε, έστω και σαν ΕΠΟΠ...
opaz

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από opaz »

Να κανω μια ερωτηση παιδες γιατι διαβασα αρκετα παλια ποστ και δεν βρηκα καποιος να το ρωταει ή ειναι καπου που δεν το βρησκω.μετα την ολοκληρωση της θητειας ο ΔΕΑ μπορει να μεινει μονιμος στο στρατο;

Άβαταρ μέλους
samloxias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2013 8:29 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από samloxias »

Αδιαφορε καλλά έκανες και τα έγραψες αυτά. Θα μπορούσα και εγώ να γράψω άλλα τόσα αντίθετα. Λάθος εποχές και λάθος άνθρωποι σε λάθος θέσεις και άστα να πάνε. Έχουνε τελειώσει αυτά τώρα ευτυχώς, φιλικά.Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

adiaforos πολύ ενδιαφέρον το post σου αλλά σε λάθος θέμα!

Γενικώς θα σας παρακαλούσα να το προσέξετε λίγο αυτό για να μην αναγκαζόμαστε να διαγράφουμε ή να μετακινούμε εκατοντάδες μηνύματα καθημερινά.

Σας ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
adiaforos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 05, 2013 1:59 am
Τοποθεσία: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από adiaforos »

Έγινε ! Σας ευχαριστώ για τη προτροπή. Απλά πιστεύω ότι όλα έχουν και ένα χαρακτήρα τον οποίο τους δίνουμε κατά ποίηση δική μας. Τίποτα παραπάνω. Σας ευχαριστώ !:D
τεο

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από τεο »

Καλησπερα. Ειμαι εφεδρος αξιωματικος υπαρχει τροπος να παραμεινω στο στρατο με αυτο τον βαθμο που θα αποληθω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

τεο έγραψε:Καλησπερα. Ειμαι εφεδρος αξιωματικος υπαρχει τροπος να παραμεινω στο στρατο με αυτο τον βαθμο που θα αποληθω;


Όχι.

φωκας

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από φωκας »

Υπαρχει ενδεχομενο να παρατεινεις την θητεια σου μετα απο αυτην ως ΔΕΑ; Ευχαριστω.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

φωκας έγραψε:Υπαρχει ενδεχομενο να παρατεινεις την θητεια σου μετα απο αυτην ως ΔΕΑ;Ευχαριστω.



Όχι φίλε μου δυστυχώς. Ο θεσμός της ανακατάταξης έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια.

Aτίλλας1

Μονιμοποίηση ΔΕΑ - Δόκιμων Έφεδρων Αξιωματικών

Δημοσίευση από Aτίλλας1 »

AΝ δεν κάνω λάθος, υπάρχει ο ορισμός του μονίμου εξ εφεδρείας αξιωματικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες