Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
rafaavet
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2024 6:25 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από rafaavet »

Δεν διαφέρει ιδιαίτερα ο μισθός από αυτά που παίρνω ως αναπληρωτής στην εκπαίδευση κάθε χρόνο σε διαφορετική περιοχή. Δεν είναι τόσο χάλια για ΠΕ τουλάχιστον. Προσωπική άποψη.https://www.dimastin.gr/2023/01/blog-post_12.html?m=1
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ο καθένας όπως το βλέπει. Άλλοι μπορούν να ζήσουν με 800-900 ευρώ κόβοντας από παντού και έχοντας μετρημένο μέχρι και τον καφέ που θα πιουν στο χέρι και άλλοι δεν καταδέχονται να πληρώνονται με μισθούς πείνας και παλεύουν φεύγοντας έξω. Αν όμως έχει κάποιος την λογική του δημοσίου δεν μπορεί να αντέξει στον ιδιωτικό τομέα μέσα στον ανταγωνισμό.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μέσα σε τέτοιες προκυριξης σίγουρα ένας αριθμός επιτυχόντων είναι ΟΒΑ, ΕΠΟΠ και τωρα δικαστική αστυνομία που για προσωπικούς λόγους θέλουν να αλλάξουν δουλεια… Δικαστική πχ εγώ ειμαι επιτυχόν και έκανα και στ δημοτική. Αργούνε να βγουν τα αποτελέσματα με τ πίνακες όποτε έκανα και εδω. Ανάλογος που θα περάσω Δημοτική θα αποφασίσω. Κάποιοι γι ασφάλεια κάνανε αίτηση σ λέει μη γίνει καμμία στραβή στ δικαστική να εχω ένανback up…
rafaavet
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2024 6:25 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από rafaavet »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 11:10 am Ο καθένας όπως το βλέπει. Άλλοι μπορούν να ζήσουν με 800-900 ευρώ κόβοντας από παντού και έχοντας μετρημένο μέχρι και τον καφέ που θα πιουν στο χέρι και άλλοι δεν καταδέχονται να πληρώνονται με μισθούς πείνας και παλεύουν φεύγοντας έξω. Αν όμως έχει κάποιος την λογική του δημοσίου δεν μπορεί να αντέξει στον ιδιωτικό τομέα μέσα στον ανταγωνισμό.
Συμφωνώ, όπως το βλέπει ο καθένας. Καλός ο ιδιωτικός τομέας και ο ανταγωνισμός αρκεί, όμως, η δουλειά που κάνεις να σε ανταμείβει. Τα έχω δοκιμάσει όλα και καλώς η κακώς στη δική μου περίπτωση δεν αξίζει σε αυτον τον κλάδο καθόλου ο ιδιωτικός τομέας στην Ελλάδα τουλάχιστον. Πολύ άσχημη η κατάσταση στα ελληνικά σχολεία. Με βλέπω ή να σπουδάζω κάτι έκ νέου ή να φεύγω στο εξωτερικό κάνοντας ένα νέο restart σε περίπτωση που δεν καταφέρω να μπω πυροσβεστική ή δημ. Αστυνομία κοντά στον τόπο μου. Καλή τύχη σε όλους και όλες.
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Alx »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 2:08 pm Μέσα σε τέτοιες προκυριξης σίγουρα ένας αριθμός επιτυχόντων είναι ΟΒΑ, ΕΠΟΠ και τωρα δικαστική αστυνομία που για προσωπικούς λόγους θέλουν να αλλάξουν δουλεια… Δικαστική πχ εγώ ειμαι επιτυχόν και έκανα και στ δημοτική. Αργούνε να βγουν τα αποτελέσματα με τ πίνακες όποτε έκανα και εδω. Ανάλογος που θα περάσω Δημοτική θα αποφασίσω. Κάποιοι γι ασφάλεια κάνανε αίτηση σ λέει μη γίνει καμμία στραβή στ δικαστική να εχω ένανback up…
Οι ΕΠΟΠ βγάζουν ένα χιλιάρικο τον μήνα. Σιγά μην ασχοληθούν με την Δ. Α ... Ώστε να παίρνουν ψίχουλα και να βγουν και στα 67 στη σύνταξη...
Μόνο εάν κάποιος έχεις δικό του σπίτι στη πόλη του και δεν αντέχει την ζωή ενός στρκού. Ίσως να επέλεγε να πάει Δ. Α.
Καθαρά μόνο για το αμεταθετο
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

rafaavet έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 2:54 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 11:10 am Ο καθένας όπως το βλέπει. Άλλοι μπορούν να ζήσουν με 800-900 ευρώ κόβοντας από παντού και έχοντας μετρημένο μέχρι και τον καφέ που θα πιουν στο χέρι και άλλοι δεν καταδέχονται να πληρώνονται με μισθούς πείνας και παλεύουν φεύγοντας έξω. Αν όμως έχει κάποιος την λογική του δημοσίου δεν μπορεί να αντέξει στον ιδιωτικό τομέα μέσα στον ανταγωνισμό.
Συμφωνώ, όπως το βλέπει ο καθένας. Καλός ο ιδιωτικός τομέας και ο ανταγωνισμός αρκεί, όμως, η δουλειά που κάνεις να σε ανταμείβει. Τα έχω δοκιμάσει όλα και καλώς η κακώς στη δική μου περίπτωση δεν αξίζει σε αυτον τον κλάδο καθόλου ο ιδιωτικός τομέας στην Ελλάδα τουλάχιστον. Πολύ άσχημη η κατάσταση στα ελληνικά σχολεία. Με βλέπω ή να σπουδάζω κάτι έκ νέου ή να φεύγω στο εξωτερικό κάνοντας ένα νέο restart σε περίπτωση που δεν καταφέρω να μπω πυροσβεστική ή δημ. Αστυνομία κοντά στον τόπο μου. Καλή τύχη σε όλους και όλες.
Σιγουρα ο κλαδος της εκπαιδευσης δεν αμοιβεται οπως θα επρεπε, βεβαια υπαρχουν τα μαυρα ιδιαιτερα που γινονται και πολλοι παραλληλα με το σχολειο δουλευουν και απογευμα. Ωστοσο, το επαγγελμα σου στο εξωτερικο αμοιβεται εξαιρετικά π. Χ. Γερμανια, Ελβετια. Υπαρχουν επιλογες αρκει να εισαι προθυμος να μεταναστευσεις. Και επειδη το εχω κανει σιγουρα εχει δυσκολιες αλλα νομιζω δεν θελει υπερβολικη σκεψη, πας και βλεπεις. Εμενα με ειχαν φοβισει πολλοι με το τι θα αντιμετωπισω, πηγα προσαρμοστηκα και μολις αρχισα να αμοιβομαι σωστα για το χρονο μου και τη δουλεια μου γλυκαθηκα γιατι ειδα οτι μπορω να κανω πραγματα στη ζωη μου, να αποταμιευσω, να κανω ταξιδια κτλ, χωρις να σκεφτομαι οτι δεν φτανουν.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πολλά παίζουν ρόλο… Εγώ ειμαι σίγουρος 100% ότι σε κατηγορία ΠΕ θα καλυφθούν θέσεις κυρίως από φιλολόγους-καθηγητές γιατί ο κλάδος τους το επιβάλει να έχουν 2 μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες και καλούς βαθμούς… Υψηλά μόρια μεγάλες βάσεις.! Γι στην συγκεκριμένη προκυριξη που μπορεί να διοριστείς και στο τόπο σου. Εγώ γι αυτο επέλεξα ΔΕ. Τεσπα, ο καθένας εννοείται τα ζυγίζει και βλέπει… Πάντως η Δημοτική Αστυνομία δεν θα έχει καμμία σχέση με την Δικαστική Αστυνομία σε μόρια.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

5.626 αιτήσεις για την κάλυψη 208 θέσεων κατηγορίας ΠΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 27 υποψηφίους)



2.970 αιτήσεις για την κάλυψη 218 θέσεων κατηγορίας ΤΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 13 υποψηφίους)



13.092 αιτήσεις για την κάλυψη 787 θέσεων κατηγορίας ΔΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 17 υποψηφίους)

Πεσανε όλοι σε ΔΕ βλέπω…
Markus

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Markus »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 28, 2024 9:35 am
rafaavet έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 2:54 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τετ Μαρ 27, 2024 11:10 am Ο καθένας όπως το βλέπει. Άλλοι μπορούν να ζήσουν με 800-900 ευρώ κόβοντας από παντού και έχοντας μετρημένο μέχρι και τον καφέ που θα πιουν στο χέρι και άλλοι δεν καταδέχονται να πληρώνονται με μισθούς πείνας και παλεύουν φεύγοντας έξω. Αν όμως έχει κάποιος την λογική του δημοσίου δεν μπορεί να αντέξει στον ιδιωτικό τομέα μέσα στον ανταγωνισμό.
Συμφωνώ, όπως το βλέπει ο καθένας. Καλός ο ιδιωτικός τομέας και ο ανταγωνισμός αρκεί, όμως, η δουλειά που κάνεις να σε ανταμείβει. Τα έχω δοκιμάσει όλα και καλώς η κακώς στη δική μου περίπτωση δεν αξίζει σε αυτον τον κλάδο καθόλου ο ιδιωτικός τομέας στην Ελλάδα τουλάχιστον. Πολύ άσχημη η κατάσταση στα ελληνικά σχολεία. Με βλέπω ή να σπουδάζω κάτι έκ νέου ή να φεύγω στο εξωτερικό κάνοντας ένα νέο restart σε περίπτωση που δεν καταφέρω να μπω πυροσβεστική ή δημ. Αστυνομία κοντά στον τόπο μου. Καλή τύχη σε όλους και όλες.
Σιγουρα ο κλαδος της εκπαιδευσης δεν αμοιβεται οπως θα επρεπε, βεβαια υπαρχουν τα μαυρα ιδιαιτερα που γινονται και πολλοι παραλληλα με το σχολειο δουλευουν και απογευμα. Ωστοσο, το επαγγελμα σου στο εξωτερικο αμοιβεται εξαιρετικά π. Χ. Γερμανια, Ελβετια. Υπαρχουν επιλογες αρκει να εισαι προθυμος να μεταναστευσεις. Και επειδη το εχω κανει σιγουρα εχει δυσκολιες αλλα νομιζω δεν θελει υπερβολικη σκεψη, πας και βλεπεις. Εμενα με ειχαν φοβισει πολλοι με το τι θα αντιμετωπισω, πηγα προσαρμοστηκα και μολις αρχισα να αμοιβομαι σωστα για το χρονο μου και τη δουλεια μου γλυκαθηκα γιατι ειδα οτι μπορω να κανω πραγματα στη ζωη μου, να αποταμιευσω, να κανω ταξιδια κτλ, χωρις να σκεφτομαι οτι δεν φτανουν.
Που είσαι αν επιτρέπεται;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 28, 2024 4:02 pm 5.626 αιτήσεις για την κάλυψη 208 θέσεων κατηγορίας ΠΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 27 υποψηφίους)



2.970 αιτήσεις για την κάλυψη 218 θέσεων κατηγορίας ΤΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 13 υποψηφίους)



13.092 αιτήσεις για την κάλυψη 787 θέσεων κατηγορίας ΔΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 17 υποψηφίους)

Πεσανε όλοι σε ΔΕ βλέπω…

Καμμία φορά η προπαγνδα που γίνετε πιάνει τόπο. Πόσοι ΤΕ πχ την πάτησαν και δεν έκαναν σαν ΤΕ γιατί ακούγανε για διδιμα τρόικα,2 μεταπτυχιακά κτλ. Αν βάλεις μέσα σ αυτούς καποοους κομμένους, άκυρες αιτήσεις, αθλήματα κτλ. Τι μένει;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:D Ένα γκλοπ, ένας στύλος και ένα μπλοκάκι για να ξανά φτιάξουμε την υπηρεσία;:D
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 28, 2024 4:23 pm
Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 28, 2024 4:02 pm 5.626 αιτήσεις για την κάλυψη 208 θέσεων κατηγορίας ΠΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 27 υποψηφίους)



2.970 αιτήσεις για την κάλυψη 218 θέσεων κατηγορίας ΤΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 13 υποψηφίους)



13.092 αιτήσεις για την κάλυψη 787 θέσεων κατηγορίας ΔΕ (1 θέση διεκδικείται από -περίπου- 17 υποψηφίους)

Πεσανε όλοι σε ΔΕ βλέπω…

Καμμία φορά η προπαγνδα που γίνετε πιάνει τόπο. Πόσοι ΤΕ πχ την πάτησαν και δεν έκαναν σαν ΤΕ γιατί ακούγανε για διδιμα τρόικα,2 μεταπτυχιακά κτλ. Αν βάλεις μέσα σ αυτούς καποοους κομμένους, άκυρες αιτήσεις, αθλήματα κτλ. Τι μένει;
Ειμαι ένας από αυτούς που την πάτησαν με αυτά που διάβαζαν γενικά. Πρώτη φορά παίρνω μέρος, δεν πειράζει ποτέ δεν ξέρεις.! Καλή επιτυχία σε όλους
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλά τα είπα εγώ ότι θα είναι πάνω κάτω σαν την δικαστική (μιλώ για την κατηγορία ΔΕ) απλά τώρα θα ξεφύγει το πράγμα κ θα καλεστούν παρά πολλά άτομα κ στην αρχή και μετά λόγω της ηλεκτρονικής χρονομέτρησης με το τσιπάκι! Θα ζητήσουν πάλι δικαιολογητικά από τους πρώτους 5.000 για να γίνει παιχνίδι είτε με την πρώτη φορά αθλημάτων είτε στη δεύτερη φουρνιά αθλημάτων. Κ οι υπόλοιποι 8 εκτός.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Πέμ Μαρ 28, 2024 7:14 pm Καλά τα είπα εγώ ότι θα είναι πάνω κάτω σαν την δικαστική (μιλώ για την κατηγορία ΔΕ) απλά τώρα θα ξεφύγει το πράγμα κ θα καλεστούν παρά πολλά άτομα κ στην αρχή και μετά λόγω της ηλεκτρονικής χρονομέτρησης με το τσιπάκι! Θα ζητήσουν πάλι δικαιολογητικά από τους πρώτους 5.000 για να γίνει παιχνίδι είτε με την πρώτη φορά αθλημάτων είτε στη δεύτερη φουρνιά αθλημάτων. Κ οι υπόλοιποι 8 εκτός.
Η κατηγορία Πε Είναι πιο δύσκολη και η Τε πιο εύκολη. ΔΕ πάντα ετσι είναι και σε άλλες προκυριξης του ΑΣΕΠ. Απλά η συγκεκριμένη προκυριξη θα κρατήσει αρκετό διάστημα. Μέχρι να βρεθούν επιτυχόντες σε όλες τ θέσεις. Θα καθυστερήσει πολύ πιστεύω. Μπορεί κ χρόνια. Εδω η δικαστική και φτάσαμε Απρίλιο για 1 θέση ανα πόλη στ κατηγορία ΤΕ και ακόμα ψάχνουν.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μπα σε κανα δυο μήνες θα βγάλει προσωρινά κ από Αύγουστο θα καλεσει ΠΚΕ … από κει κ έπειτα θα αργήσει γιατί θα πρέπει να καλεί συνεχώς άτομα επιλαχόντες. Δεν θα είναι απλά τα πράγματα. Άσε την δικαστική απεξω. Αυτή η προκήρυξη μου θυμίζει την πανεπιστημιακή για κάποιο λόγο.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 53 επισκέπτες