Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mrhabuya
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Παρ Φεβ 03, 2023 2:31 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από mrhabuya »

Για αλλη μια φορα οι ερωτησεις για καποια προκηρυξη ειναι ολες για Luben. Συγχαρητηρια σε ολους ειστε γαματοι
unknown23
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2023 9:02 pm
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από unknown23 »

Καλησπερα. Μια ερωτηση, οποιος μπορει να απαντησει υπευθυνα ή γνωριζει απο προηγουμενες αιτησεις, πηγα σε γραφειο για την ολη διαδικασια κι αυτοι εκει μου βαλανε και αριστη και πολυ καλη γνωση στα αγγλικα αλλα στο καλη μου βαλανε 0 διπλα στον κωδικο θεσης. Στα απαραιτητα προσοντα βεβαια εννοειται μπηκε ο κωδικος για την καλη γνωση αλλα δεν το βαλανε και στον κωδικο θεσης. Παροτι εχω proficiency και lower αυτοι θεωρησαν πως το lower ειναι η πολυ καλη. Λετε να εχω καποιο θεμα αργοτερα; Οταν θα χρειαστει να τα επικαλεστω; Η απλα θα μοριοδοτηθω για το μεγαλυτερο?
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σκορπιός είναι ια σένα. Παμ!
User1995

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από User1995 »

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Θελω να κάνω μια ερώτηση, Εχω μεταφρασμένο και επικυρωμένο το πτυχίο Αγγλικών μου από 2021. Θα ξανά χρειαστεί επικύρωση στη περίπτωση που μου ζητήσουν τα δικαιολογητικά; Σας ευχαριστώ πολύ.
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Alx »

User1995 έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 5:17 pm Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Θελω να κάνω μια ερώτηση, Εχω μεταφρασμένο και επικυρωμένο το πτυχίο Αγγλικών μου από 2021. Θα ξανά χρειαστεί επικύρωση στη περίπτωση που μου ζητήσουν τα δικαιολογητικά; Σας ευχαριστώ πολύ.
Απ οσο ξερω οχι.
zager
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 04, 2024 6:50 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από zager »

User1995 έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 5:17 pm Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Θελω να κάνω μια ερώτηση, Εχω μεταφρασμένο και επικυρωμένο το πτυχίο Αγγλικών μου από 2021. Θα ξανά χρειαστεί επικύρωση στη περίπτωση που μου ζητήσουν τα δικαιολογητικά; Σας ευχαριστώ πολύ.
Εγώ που το χω στα αγγλικά και από το 2011;
:lol:
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Alx »

Εάν κάποιος είναι πυροσβέστης και παραιτηθεί και μπει Δ. Α,
Τα χρόνια που έκανε ως πυροσβέστης θα πιάσουν στην κλίμακα ή ξεκινάει να αμοίβεται από την αρχή Μκ1?
dimkar

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από dimkar »

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς, δεν έχω εκλπηρώσει ακόμα τις στρατιωτηκές υποχρεώσεις και μπαίνω μάιο, σε περίπτωση που επιλεχθώ σε κάποια θέση, προλαβαίνω μέχρι τον διορισμό; Κάπου διάβασα και οτι μπορώ να ζητήσω αναβολή για ένα εξάμηνο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει σωστά. Εκ των προτέρων ευχαριστώ!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Alx έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:55 pm Εάν κάποιος είναι πυροσβέστης και παραιτηθεί και μπει Δ. Α,
Τα χρόνια που έκανε ως πυροσβέστης θα πιάσουν στην κλίμακα ή ξεκινάει να αμοίβεται από την αρχή Μκ1;
Ξεκινάς από το μηδέν όπως και από κάθε σώμα ασφαλείας. Επίσης η ΔΑ δεν είναι σώμα αλλά υπηρεσία. Σαν να εμπαινες πχ σε κάποια θέση στ Δήμο. Το μισθολόγιο που ανήκεις είναι το ενιαίο του δημοσίου, χωρίς επιδόματα που έχουν τα σωματα ασφαλείας.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

dimkar έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:28 am Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς, δεν έχω εκλπηρώσει ακόμα τις στρατιωτηκές υποχρεώσεις και μπαίνω μάιο, σε περίπτωση που επιλεχθώ σε κάποια θέση, προλαβαίνω μέχρι τον διορισμό; Κάπου διάβασα και οτι μπορώ να ζητήσω αναβολή για ένα εξάμηνο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει σωστά. Εκ των προτέρων ευχαριστώ!
Αν μπαίνεις Μάιο θα ακυρωθεί η αίτηση σου. Δεν έχεις δικαίωμα να λάβεις μέρος. Το διάστημα των αιτήσεων πρέπει να τα έχεις τα χαρτιά που ζητάνε. Πχ αν μας καλέσουν μετά από 2 χρόνια εσύ πάλι γα ακυρωθείς γιατί το διάστημα των αιτήσεων δεν ειχες εκπληρώσει την θητεία σου. Αυτο ισχύει και για οποιαδήποτε δίπλωμα, πτυχίο βγει μετα το τέλος των αιτήσεων. Έως 26/3 θα πρέπει να είναι οι ημερομηνίες.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

dimkar έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:28 am Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς, δεν έχω εκλπηρώσει ακόμα τις στρατιωτηκές υποχρεώσεις και μπαίνω μάιο, σε περίπτωση που επιλεχθώ σε κάποια θέση, προλαβαίνω μέχρι τον διορισμό; Κάπου διάβασα και οτι μπορώ να ζητήσω αναβολή για ένα εξάμηνο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει σωστά. Εκ των προτέρων ευχαριστώ!
Αδερφέ όλα τα χαρτιά σου πρέπει να έχουν ημερομηνία έως 26/3. Μετά την λήξη των αιτήσεων δεν τα πιάνουν όποτε και βγαίνεις εκτός. Από τότε που γεννήθηκες έως 26/3. Οτιδήποτε πάρεις μετά, πτυχίο, μεταπτυχιακο, αγγλικά, Η/Υ, δίπλωμα, στρατός κτλ δεν πιάνετε. Αυτόματα ακυρώνεσαι! Θα σου ζητήσουν να στείλεις τα χαρτιά σου αν έχεις πολλά μόρια και μόλις δουν τος ημερομηνίες θα σε ακυρώσουν.
NickTheGreen

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από NickTheGreen »

dimkar έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:28 am Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς, δεν έχω εκλπηρώσει ακόμα τις στρατιωτηκές υποχρεώσεις και μπαίνω μάιο, σε περίπτωση που επιλεχθώ σε κάποια θέση, προλαβαίνω μέχρι τον διορισμό; Κάπου διάβασα και οτι μπορώ να ζητήσω αναβολή για ένα εξάμηνο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει σωστά. Εκ των προτέρων ευχαριστώ!
Δηλαδή αν μας καλέσουν σε 3 μήνες, τι θα τους πεις; Περιμένετε να απολυθώ και έρχομαι;:D :lol: Ότι είπαν τα παιδιά από πάνω. Δεν έχεις δικαίωμα να λάβεις μέρος αφού εντός των προθεσμιών ΔΕΝ έχεις τα χαρτιά που χρειάζεται. Και σε 5 χρόνια να μας καλέσουν που λέει ο λόγος ΠΑΛΙ εκτός μένεις. Καλή σου θητεια
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

zager έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:27 pm
User1995 έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 5:17 pm Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους. Θελω να κάνω μια ερώτηση, Εχω μεταφρασμένο και επικυρωμένο το πτυχίο Αγγλικών μου από 2021. Θα ξανά χρειαστεί επικύρωση στη περίπτωση που μου ζητήσουν τα δικαιολογητικά; Σας ευχαριστώ πολύ.
Εγώ που το χω στα αγγλικά και από το 2011;
:lol:
Από το 2011 το εχω και το στλενω στον ΑΣΕΠ χωρίς κανένα θέμα. Μια φορά το κανείς και τέλος. Μόνο αν υπάρχει φθορά και δεν φαίνεται καθαρά.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

unknown23 έγραψε: Σάβ Μαρ 23, 2024 1:11 pm Καλησπερα. Μια ερωτηση, οποιος μπορει να απαντησει υπευθυνα ή γνωριζει απο προηγουμενες αιτησεις, πηγα σε γραφειο για την ολη διαδικασια κι αυτοι εκει μου βαλανε και αριστη και πολυ καλη γνωση στα αγγλικα αλλα στο καλη μου βαλανε 0 διπλα στον κωδικο θεσης. Στα απαραιτητα προσοντα βεβαια εννοειται μπηκε ο κωδικος για την καλη γνωση αλλα δεν το βαλανε και στον κωδικο θεσης. Παροτι εχω proficiency και lower αυτοι θεωρησαν πως το lower ειναι η πολυ καλη. Λετε να εχω καποιο θεμα αργοτερα; Οταν θα χρειαστει να τα επικαλεστω; Η απλα θα μοριοδοτηθω για το μεγαλυτερο;
Θέμα δεν θα έχεις απλά θα πάρεις μόρια μόνο από το ΠΡΟΦΙ. Στην ίδια γλώσσα πιάνουν το μεγαλύτερο. Ποτέ και τα 2.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

dimkar έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 1:28 am Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω και γω μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς, δεν έχω εκλπηρώσει ακόμα τις στρατιωτηκές υποχρεώσεις και μπαίνω μάιο, σε περίπτωση που επιλεχθώ σε κάποια θέση, προλαβαίνω μέχρι τον διορισμό; Κάπου διάβασα και οτι μπορώ να ζητήσω αναβολή για ένα εξάμηνο, αν και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει σωστά. Εκ των προτέρων ευχαριστώ!
Καλησπέρα, όταν συμπληρώνεις την αίτηση υπεύθυνη δήλωση στον ΑΣΕΠ τα κουτάκια συμφωνείς ότι εχεις τα προσοντα, χαρτιά κτλ που ζητάει εκείνη την στιγμή. Δεν γίνετε πχ να βάζεις την στιγμή της αίτησης ότι έχεις C2 ενώ δεν έχεις. Και μετά από 1 μήνα να το πάρεις δεν έχεις δικαίωμα να το προσκομίσεις. Αφού η ημερομηνία είναι μεταγενέστερη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες