Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 10:36 am Ο διασωστης ειπε 310 θα ειναι για εξωτερικους χωρις ασεπ με ορια ηλικιας 32
310 είναι γενικά το κονδύλιο για τις φυλακές.
180 υεφκκ
130 σωφρονιστικοι εντός 2024,32 όριο τουλάχιστον.
Μόρια ΕΦ για τους ΥΕΦΚΚ και εκτός ΆΣΕΠ.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επίσης ΣΦ 90% βγαίνει αμέσως μετά το Πάσχα.
Policia23

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Policia23 »

Αστυνομικός μας το είπε στα αθλήματα για την δικαστική. Την ρώτησα συγκεκριμένα αν εννοεί τους εξωτερικούς φρουρούς και μου είπε ΕΦ.180 ΕΦ
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Policia23 έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 10:58 am Αστυνομικός μας το είπε στα αθλήματα για την δικαστική. Την ρώτησα συγκεκριμένα αν εννοεί τους εξωτερικούς φρουρούς και μου είπε ΕΦ.180 ΕΦ
Στις επιτροπές είναι άσχετοι.
Ο άλλος νόμιζε ότι η δικαστική ανήκει ΕΛΑΣ και λέει πρώτη φορά βγαίνει προκήρυξη με θέσεις σε κάθε πόλη.
Policia23

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Policia23 »

Εμάς ήξερε πολύ καλά σε ποιο υπουργείο ανήκει κάθε σώμα και όταν είπε συγκεκριμένα για ΕΦ, την ρώτησα αν εννοεί τους εξωτερικούς φρουρούς και είπε όχι, ΕΦ. Τώρα μένει να δούμε αλλά τα 180 άτομα, βάλε κατηγορία α&β δεν είναι τίποτα.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasostis31 έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 11:12 am
Policia23 έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 10:58 am Αστυνομικός μας το είπε στα αθλήματα για την δικαστική. Την ρώτησα συγκεκριμένα αν εννοεί τους εξωτερικούς φρουρούς και μου είπε ΕΦ.180 ΕΦ
Στις επιτροπές είναι άσχετοι.
Ο άλλος νόμιζε ότι η δικαστική ανήκει ΕΛΑΣ και λέει πρώτη φορά βγαίνει προκήρυξη με θέσεις σε κάθε πόλη.
Διασωστη για σφ η αν βγαλει Ε. Φ για να αυξησουν τα ορια ηλικιας υπαρχει περιπτωση?
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

[/quote]

Διασωστη για σφ η αν βγαλει Ε. Φ για να αυξησουν τα ορια ηλικιας υπαρχει περιπτωση;
[/quote]

Συζητιέται, θα μάθουμε σύντομα στους ΣΦ που θα βγει πρώτη.
Policia23

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Policia23 »

Για ΕΦ είπε τα 28, όπως έχει. Θα μπορούσε να πει δεν ξέρω ή το συζητάνε αλλά δεν το είπε.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasostis31 έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 12:51 pm
Διασωστη για σφ η αν βγαλει Ε. Φ για να αυξησουν τα ορια ηλικιας υπαρχει περιπτωση;
[/quote]

Συζητιέται, θα μάθουμε σύντομα στους ΣΦ που θα βγει πρώτη.
[/quote]

Παντως ακουγεται οτι πιεζουν πολυ και τωρα ειναι ευκαιρια αν δεν ανεβουν κσι τωρα.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasostis31 έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 10:48 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 10:36 am Ο διασωστης ειπε 310 θα ειναι για εξωτερικους χωρις ασεπ με ορια ηλικιας 32
310 είναι γενικά το κονδύλιο για τις φυλακές.
180 υεφκκ
130 σωφρονιστικοι εντός 2024,32 όριο τουλάχιστον.
Μόρια ΕΦ για τους ΥΕΦΚΚ και εκτός ΆΣΕΠ.
Οταν λες μορια ΕΦ διαδωστη με μηχανη αυτοκινητο ειδικες δυνανεις;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Diasosti καλησπέρα, καταρχάς ευχαριστούμε ειλικρινά για την εγκυρη πληροφόρηση σου παντα. Αυτο που θελω να ρωτήσω για την ΥΕΦΚΚ είναι με τα ιατρικά τι γίνεται, υπάρχει κάποιος πίνακας με νοσήματα; Θέλω να πω π. Χ ένας με προβλήματα όρασης, ενας με προβλήματα καρδιάς, προβλήματα ενζύμων κτλπ. Τα οποία στο στρατό υπάρχουν σε κάποιο πίνακα και σε κόβουν, στην ΥΕΦΚΚ υπάρχει καποιο ανάλογο η απλα πας και κρίνει ο ιατρός και ποσο αυστηρα ειναι; Προφανώς δεν μιλάμε για νοσήματα αναπηρίας κτλπ.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Απρ 22, 2024 9:46 pm Diasosti καλησπέρα, καταρχάς ευχαριστούμε ειλικρινά για την εγκυρη πληροφόρηση σου παντα. Αυτο που θελω να ρωτήσω για την ΥΕΦΚΚ είναι με τα ιατρικά τι γίνεται, υπάρχει κάποιος πίνακας με νοσήματα; Θέλω να πω π. Χ ένας με προβλήματα όρασης, ενας με προβλήματα καρδιάς, προβλήματα ενζύμων κτλπ. Τα οποία στο στρατό υπάρχουν σε κάποιο πίνακα και σε κόβουν, στην ΥΕΦΚΚ υπάρχει καποιο ανάλογο η απλα πας και κρίνει ο ιατρός και ποσο αυστηρα ειναι; Προφανώς δεν μιλάμε για νοσήματα αναπηρίας κτλπ.
Κρίνει η επιτροπή ανάλογα τις εξετάσεις που θα πας.
Episketis

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Episketis »

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω. Αν εγώ τώρα πάω στην σχολη της δικαστικής και βγει προκυρηξη ειδικών φρουρών θα μπορώ να παραιτηθώ η να φύγω για να δηλώσω στην άλλη προκυρηξη
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Episketis έγραψε: Τρί Απρ 23, 2024 4:18 pm Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω. Αν εγώ τώρα πάω στην σχολη της δικαστικής και βγει προκυρηξη ειδικών φρουρών θα μπορώ να παραιτηθώ η να φύγω για να δηλώσω στην άλλη προκυρηξη
Θα μπορείς να φύγεις πριν τελειώσεις την εκπαίδευση ή υπογράψεις διορισμό. Έπειτα αν φύγεις θα πληρώσεις πρόστιμο τα έξοδα της εκπαίδευσης και τους μισθούς που σου έδωσαν κατα την διάρκεια της.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες