Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Παρ Μαρ 22, 2024 5:03 am Τι ρωτάς ακριβώς; Δηλαδή εσύ θες να μπεις στο στρατό χωρίς να περάσεις τις αθλητικές δοκιμασίες; Φυσικά και κόβουν όποιον δεν είναι ικανό είτε είναι άνδρας είτε είναι γυναίκα, μου φαίνεται μερικοί δεν έχετε ιδέα από στρατό, βλέπετε προκηρύξεις και πηγαίνετε στα τυφλά.
Καλά τα λες φίλε αλλά έχει και ένα δίκιο. Όταν ο άλλος φοράει τρεις ενωμένες παραλλαγές και είναι πάνω από 150 κιλά για ποιο λόγο οι άλλοι που τους βλέπουν απ' έξω να ανησυχούν για τα αθλήματα;
SylvGreek
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Απρ 27, 2023 3:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από SylvGreek »

maritina47488 έγραψε: Πέμ Μαρ 21, 2024 7:23 pm
EricHalland έγραψε: Πέμ Μαρ 21, 2024 2:38 pm Μακάρι να βγεί μετά την παρέλαση όπως έκανε το 21 και το 22 να ησυχάσουμε.
Να σε ρωτήσω, εσυ που έδωσες ευελπίδων φέτος γυναίκες κόβανε ; Γιατί εγώ ήθελα να βάλω ξηρά αλλά επειση φοβαμαι για τα αθλήματα ότι κόβουν δεν θα βάλω μαλλον… είδες γυναίκες να κόβουν ;



Ένα πράγμα θα σου πω. Έδωσα το 2023 για ξηρά και ναυτικό, πέρασα τα αθλήματα, και μαζί πέρασαν άτομα τα οποία δε βγάλαν ΟΥΤΕ ΜΙΑ έλξη (γυναίκες, όπως εγώ). Αυτό που τους νοιάζει είναι ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΛΙ ΤΡΕΞΙΜΟ, όχι απαραίτητα στον χρόνο που αναγράφει η προκήρυξη, εμάς ήταν ελαστικοί, απλά ΧΩΡΙΣ να σταματήσεις να τρέχεις!
EricHalland

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από EricHalland »

Μάλλον ήσουν σε πολύ χαλαρή επιτροπή. Εγώ πού έδωσα μέσα Νοεμβρίου στην Ευελπίδων δεν είχε τέτοια όποιος δεν έβγαζε έλξεις κοβοτανε επιτόπου. Το 100αρι ήταν αυστηρό στο μίλι 30 δευτερόλεπτα ίσως και λίγο παραπάνω χάριζαν οκ αυτό το είδα με τα μάτια μου το είχα ξαναπεί πιο πάνω. Αλλά ξαναλέω μη πάτε με το σκεπτικό επειδή άκουσα από πέντε άτομα ότι είναι χαλαροί θα πάω χαλαρός στα αθλήματα και θα με περάσουν γιατί έχουν ανάγκη για άτομα στο πολεμικό ναυτικό και ότι τους έχουν πει να περνάτε κόσμο αβερτα γιατί θα βρεθείτε προ πολύ δυσάρεστων εκπλήξεων. Εγώ που κάνω πρωταθλητισμό τόσα χρόνια είχα ΦΟΎΛ άγχος στα αθλήματα και έφτυσα τα πνευμόνια μου να βγάλω το μίλι σε καλό χρόνο παρόλο που μας το βάλανε τελευταίο και ήμασταν λίγο κουρασμένοι από τα προηγούμενα αθλήματα. Πάντως μίλι τελευταίο πρώτη φορά το βλέπω αυτό αλλά τέλος πάντων εγώ σας είπα ότι έκανα προπονήσεις σαν τρελός στις 5 μέρες που διέθετα μόλις έμαθα ότι με κάλεσαν Ευελπίδων. Κατά πάσα πιθανότητα μέχρι να καλέσουν για αθλήματα έχετε 3 μήνες γεμάτους ίσως και παραπάνω γιατί θα πάρει παράταση για το ναυτικό γιατί δε θα συμπληρωθούν για κανένα λόγο οι θέσεις, εκμεταλλευτείτε τον στο έπακρο και δώστε τα όλα αν το γουστάρετε πραγματικά. Αυτά από μένα.
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Alx »

Τα αθλητικα δεν γινονται σε 1 μονο μερος.
Οποτε μπορει καποιος που εδωσε πχ στην αθηνα να κοπηκε επειδη πηρε 1 ελξη λιγοτερο ενω αλλος που εδωσε πχ θεσσαλονικη να περασε ενω πηρε μονο 1 ελξη,
Δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια.
Εσεις κοιτατε να πιανετε τα ορια για να ειστε κομπλε
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Alx »

Τα αθλητικα δεν γινονται σε 1 μονο μερος.
Οποτε μπορει καποιος που εδωσε πχ στην αθηνα να κοπηκε επειδη πηρε 1 ελξη λιγοτερο ενω αλλος που εδωσε πχ θεσσαλονικη να περασε ενω πηρε μονο 1 ελξη,
Δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια.
Εσεις κοιτατε να πιανετε τα ορια για να ειστε κομπλε
Alx
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 23, 2024 9:22 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Alx »

Τα αθλητικα δεν γινονται σε 1 μονο μερος.
Οποτε μπορει καποιος που εδωσε πχ στην αθηνα να κοπηκε επειδη πηρε 1 ελξη λιγοτερο ενω αλλος που εδωσε πχ θεσσαλονικη να περασε ενω πηρε μονο 1 ελξη,
Δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια.
Εσεις κοιτατε να πιανετε τα ορια για να ειστε κομπλε
Tonyhawk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2024 11:53 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Tonyhawk »

Καλησπέρα σε ολα τα μελη, χρειαζομαι μια διευκρινηση ειχα ενα τροχαιο με την μηχανη πριν κανα διμηνο ειμαι ακομα στην αναρρωση. Εστω οτι βγαινει αυριο η προκυρηξη και κανω την αιτηση ποσος καιρος θα χρειαστει για να περασω τους γιατρους και τα αθληματα. Ρωταω διοτι λογο της ακινησιας εχω παρει μπολικα κιλα και επισης πρεπει να εχω αναρρωσει πληρως τον επομενο θα εχω κανει πληρης αποκατασταση, οχι τιποτα αλλο να ξερω αν εχω χρονο να τα χασω και να κανω καμια προπονηση. Εξτρα απορια θελω να δηλωσω για Π. Ν εχω θεμα για ενα τατου στο αριστερο χερι ειναι μεγαλουτσικο και φαινεται στην θερινη στολη. Ευχαριστω πολυ παιδια :D
Angie

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Angie »

Tonyhawk έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 11:59 am Καλησπέρα σε ολα τα μελη, χρειαζομαι μια διευκρινηση ειχα ενα τροχαιο με την μηχανη πριν κανα διμηνο ειμαι ακομα στην αναρρωση. Εστω οτι βγαινει αυριο η προκυρηξη και κανω την αιτηση ποσος καιρος θα χρειαστει για να περασω τους γιατρους και τα αθληματα. Ρωταω διοτι λογο της ακινησιας εχω παρει μπολικα κιλα και επισης πρεπει να εχω αναρρωσει πληρως τον επομενο θα εχω κανει πληρης αποκατασταση, οχι τιποτα αλλο να ξερω αν εχω χρονο να τα χασω και να κανω καμια προπονηση. Εξτρα απορια θελω να δηλωσω για Π. Ν εχω θεμα για ενα τατου στο αριστερο χερι ειναι μεγαλουτσικο και φαινεται στην θερινη στολη. Ευχαριστω πολυ παιδια :D
Καλησπέρα και καλη ανάρρωση.
Πέρυσι είχε βγει η προκήρυξη περίπου αρχες Αυγούστου και Από 1/11 ξεκίνησαν τα πρώτα γκρουπ για γιατρούς και αθλήματα.
Επίσης όσον αφορά τα τατουάζ εγώ δεν έχω δει η έχω ακούσει να κόψουν κάποιον, τώρα αν ξέρει κάποιος καμία καλύτερη πληροφορία να σε βοηθήσει ας μας πει.
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Angie έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 12:42 pm
Tonyhawk έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 11:59 am Καλησπέρα σε ολα τα μελη, χρειαζομαι μια διευκρινηση ειχα ενα τροχαιο με την μηχανη πριν κανα διμηνο ειμαι ακομα στην αναρρωση. Εστω οτι βγαινει αυριο η προκυρηξη και κανω την αιτηση ποσος καιρος θα χρειαστει για να περασω τους γιατρους και τα αθληματα. Ρωταω διοτι λογο της ακινησιας εχω παρει μπολικα κιλα και επισης πρεπει να εχω αναρρωσει πληρως τον επομενο θα εχω κανει πληρης αποκατασταση, οχι τιποτα αλλο να ξερω αν εχω χρονο να τα χασω και να κανω καμια προπονηση. Εξτρα απορια θελω να δηλωσω για Π. Ν εχω θεμα για ενα τατου στο αριστερο χερι ειναι μεγαλουτσικο και φαινεται στην θερινη στολη. Ευχαριστω πολυ παιδια :D
Καλησπέρα και καλη ανάρρωση.
Πέρυσι είχε βγει η προκήρυξη περίπου αρχες Αυγούστου και Από 1/11 ξεκίνησαν τα πρώτα γκρουπ για γιατρούς και αθλήματα.
Επίσης όσον αφορά τα τατουάζ εγώ δεν έχω δει η έχω ακούσει να κόψουν κάποιον, τώρα αν ξέρει κάποιος καμία καλύτερη πληροφορία να σε βοηθήσει ας μας πει.
Εγώ θέλω να ρωτήσω ... Είμαι στο ΠΝ και θέλω να μπω με προκήρυξη που θα βγει στο ΣΞ μπορώ ή όχι
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Euaggelia123mcs έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 3:57 pm
Εγώ θέλω να ρωτήσω ... Είμαι στο ΠΝ και θέλω να μπω με προκήρυξη που θα βγει στο ΣΞ μπορώ ή όχι
Εννοείται πως όχι.
Roda

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Roda »

Η Ευαγγελία που μας είχε τρελάνει τόσο καιρό ότι το αγαπάει το κάνει το ρανει το εποπιλικι στο Ναυτικό και το έχει σκεφτεί καλά τώρα αναθεωρεί, τα γραπτά μένουν.
Tonyhawk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 24, 2024 11:53 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Tonyhawk »

Καλησπέρα και καλη ανάρρωση.
Πέρυσι είχε βγει η προκήρυξη περίπου αρχες Αυγούστου και Από 1/11 ξεκίνησαν τα πρώτα γκρουπ για γιατρούς και αθλήματα.
Επίσης όσον αφορά τα τατουάζ εγώ δεν έχω δει η έχω ακούσει να κόψουν κάποιον, τώρα αν ξέρει κάποιος καμία καλύτερη πληροφορία να σε βοηθήσει ας μας πει.
[/quote]

Εγινε σε ευχαριστω πολυ . Τωρα για τατουαζ οποιος γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του αλλα δεν αναφερεται καν αλλα δεν ξερω. Ευχαριστω πολυ και παλι
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από hazardous »

Άκρως ακατάλληλος οποιος σκεφτεται τροπο να σκαπουλαρει τα αθληματα. Με αυτή τη συμπεριφορά έσεις δίνεται το δικαίωμα να μην σέβονται τον θεσμό τον ΕΠΟΠ.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
TomahawkofConnor

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από TomahawkofConnor »

Καλησπέρα έχουμε κάνα νέο για το πότε θα βγεί η νέα προκήρυξη; Είναι εφικτό να βγεί το ΦΕΚ λίγο 26-27 του μηνός όπως το 21-22 και η προκήρυξη μετά από λίγες μέρες?
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2024)

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Roda έγραψε: Κυρ Μαρ 24, 2024 10:22 pm Η Ευαγγελία που μας είχε τρελάνει τόσο καιρό ότι το αγαπάει το κάνει το ρανει το εποπιλικι στο Ναυτικό και το έχει σκεφτεί καλά τώρα αναθεωρεί, τα γραπτά μένουν.
Δεν είπα ότι θέλω να φύγω ούτε ότι έχω μετανιώσει. Πρόσεχε πρώτα πως πετάς τις @@@@ ... Θα χτυπήσεις κανέναν 😂
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Eirini_k και 19 επισκέπτες