Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stefanos19-94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2018 10:34 am
Επικοινωνία:

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από stefanos19-94 »

Από τις καλύτερες παιδιάΕικόνα (μιλάω για φέτος)
guest

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από guest »

Πάω για ΤΠΕΝ πως τα πράγματα; Εύκολα-δύσκολα; Από εξόδους πως πάει; Γενικά οποία δήποτε πληροφορία θα μου φανεί πολύτιμη ευχαριστώ!
stefanos19-94
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2018 10:34 am
Επικοινωνία:

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από stefanos19-94 »

Εφόσον πας συνειδητοποιημένα πως είσαι οπλίτης, σωστός σε ότι σου λένε και "χωρίς υφάκι" δεν θα έχεις πρόβλημα. Έξοδοι αν για κάποιο λόγο δεν έχει εμπλοκή μια χαρά θητεία.
Leonidas

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Leonidas »

Καλησπερα και απο εμενα, υπερετησα στην Καλαθο σειρα 324, κοντα στους 7 μηνες, στην αρχη ειχαμε μια εμπλοκη κοντα 60 μερες δεν ειχαμε ατομα, μετα φτιαξαν καπως τα πραγματα, αρκετη ζεστη το καλοκαιρι αλλα ενταξει, φαγητο αρκετα καλο. Σωστη συμπεριφορα να εχεις και ολα ενταξει, μην εχεις υφακι γιατι δεν θα σου βγει σε καλο. Απο εξοδους μονο Λινδο και ζαχαροπλαστειο για τους παλιους ξερουν ;) . Καλη θητεια
κωστας

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από κωστας »

Γεια σας με στείλανε και έμενα ροδο με την ειδικότητα του οδηγού. Τι εκπαίδευση θα κάνω στην μονάδα ξέρει κάνεις?
guest

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από guest »

Σας ευχαριστώ για της απαντήσεις, από θέμα συμπεριφοράς είμαι κομπλέ δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα! Εγώ γενικά θέλω να πέραση καλά η θητεία να έχει γυμναστική και εκπαίδευση για αυτόν τον λόγο πήγα Ε. Δ! Έχει Διάφορα στελέχη όπως στο ΚΕΕΔ έτσι; Θα πέσει καψόνι.
jon

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από jon »

μακριά από αυτήν την μονάδα άμα μπείτε σε αυτήν την μονάδα με το που πατήσετε το πόδι σας ζητήστε να κοποιτε και να πάτε παιδικό δεν αξίζει ούτε μια μέρα να κάτσεις εδώ μόλις περνάς πεν είναι μια χαρα όλα ωραία μετά που θα τελειώσουν τα πεν ετοιμάσου για υπηρεσία μηλαμε για πολύ υπηρεσία και μετά ακολουθη η αγκαρια κάθε μέρα καθαριότητας χωρίς λόγο ακόμα και καθαρά να είναι... άμα έχεις κάτσει 5 μηνες και σου έχει έρθει η μετάθεση άστα πρέπει να κάτσεις ακόμα ένα μήνα και άμα φύγεις από εκει
Mario

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Mario »

μαύρο στρατόπεδο όποιος πάει θα θέλει να κάνει μαντραπιδα από τα πυρομαχικά να ξεφύγει
Guest Soldier

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Guest Soldier »

Μόλις μπήκα στη μονάδα τα πράγματα είναι πολύ καλά καμία σχέση με αυτά που διάβασα σε παλιότερες δημοσιεύσεις το κτήριο είναι μια χαρά τουαλέτες καθαρές φαγητό καλό και όσο για εκπαίδευση έχει αρκετή αλλά εξαρτάται από τον εκπαιδευτή αξιωματικό περισσότερο τώρα από εξόδους πάει ανάλογα με την ΕΣΣΟ αν μπεις σε ΕΣΣΟ μεγάλη όπως του Σεπτεμβρίου και του Νοεμβρίου δεν θα έχεις θέμα !

Rom

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Rom »

Πρώτη καψόνι εκεί όπως παλιά η ποιο χαλαρά πράγματα ;
2019 α εσσο 360

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από 2019 α εσσο 360 »

Μάγκες μπενω την άλλη βδομάδα α μακ.. Είχα δηλώσει αλεξιπτωτα πέρασα πρώτος στα αγωνίσματα και με κοψανε τα βισματα... Έχω ξενερώσει φουλ και δεν ξερω αν αξιζει τον κόπο να τραβηχτω σε ενα στρατόπεδο 40 χλμ έξω από την πολη της Ρόδου για να βαραω σκοπιές να κάνω αγκαριες και να λέω ότι είμαι "ειδικοδυναμιτης"... Εμένα το όνειρο μου και ο στόχος μου ήταν τα αλεξιπτωτα ούτε για τα λεφτά ούτε για να έχω μόρια για προκηρυξεις , έχω στρωμενη καριέρα εξω στη μαγειρική δεν με ενδιέφερε αυτο. Το μόνο που ήθελα ήταν να πηδήξω από κει πάνω το χω τρελη καβλα.. αλλά δεν είχα κανένα βισμα. Τέλος Πάντων οποίος ξέρει πληροφορίες για α μακ και θέλει να πει και μια γνώμη για το δίλημμα να κόπω να πάω πεζικο ή αν αξιζει να υπηρετησω σαν αμφιβιος...

Υ. γ: αν θέλω να κόπω χρειάζεται να πάω Ρόδο ή γίνεται και από απόσταση; Και αν όχι τι ακριβώς διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω

Χρηστος

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Χρηστος »

αδερφέ καλησπέρα πήρα μετάθεση και εγω για ειδικές ρόδου πως ειναι εκει τα πράγματα;
μιχαλησ

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από μιχαλησ »

Καλησπερα παιδια εγω περασα αλεξιπτωτα πρωτος στα αγωνισματα αλλα εφυγα. Μπορω να γυρισω Ιδια σειρα ειμαστε
Teo1506GR
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2019 12:42 am
Επικοινωνία:

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από Teo1506GR »

Φιλε τι αθληματα εχει; Μπορεις να μου πεις; Γιατι και εγω εκει θελω να παω, αλεξιπτωτα, το δηλωσα κιωλας και τον μαιο θα μπω.
2019 α εσσο 360

Α' ΜΑΚ (6ο ΕΤΕΘ) - Ρόδος

Δημοσίευση από 2019 α εσσο 360 »

Αδερφέ ψάξε να βρεις μεσο οπωσδηοπωσ αν το θέλεις πολυ... Εγώ πέρασα πρώτος στα αθλήματα και με κόψανε από αλεξιπτωτα για να παρουν τον 5ο επειδή είχε βισμα το παλικάρι απτην ίδια μονάδα ειμασταν... Τα αθλήματα με λίγο προετοιμασία είναι εύκολα βισμα ψάξε να βρεις.1600 μέτρα σε κάτω από 7:30 λεπτά 30 κάμψεις 30 κοιλιακούς 4 ελξεις μην σε αγχωνει. Απλά αν δεν βρεις μέσο είναι πολύ δύσκολο... Στην σειρά μου δήλωσαν πάρα πολλοι και γιαυτο πήραν τα καλύτερα βισματα.. δεν υπάρχει καθόλου αξιοκρατία στο στρατό... Μου τα λέγαν και εμένα και έλεγα σιγά αν βγω πρώτος δεν υπαρχει καμία περίπτωση να μην με παρουν... Και τελικά πήρα τα αρχιδια μου... Δεν χάνεις τιποτα όμως να το προσπαθησεις απλά κάντο για σένα και μην ξενερώσεις αν δεν πάνε όλα όπως θες γιατί δεν θα φταις εσύ αν έχεις δώσει 100% των δυναμεων σου θα φταίει το σύστημα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες