Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 16>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
TASOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TASOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα
    Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:17
Γεια σας παιδια, ηθελα να κανω μια ερωτηση: Φευγω τον μαιο και δηλωσα πεζοναυτης, που θα παρουσιαστω στο μεγαλο πευκο, στη ρεντινα, ή μηπως στο βολο στο 505 τ/πν; Γιατι ακουσα οτι οσοι δηλωνουν ειδικες δυναμεις τους πανε πρωτα στο μεγαλο πευκο και μετα τους ρωτανε που θελουνε να πανε kai toυς στελνουν αναλογως. Τι ισχυει απο ολα αυτα; Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
kotsos Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 94
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kotsos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 16:10
pi8anotera Bolo pas prwta...k meta Aulwna
Επιστροφή στην κορυφή
Joe Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Joe Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαρτίου/2008 ώρα 14:14
Καλημέρα μια ερώτηση, το ότι θέλω να πάω Πεζοναύτες το δηλώνω όταν διακόψω την αναβολή ή αφού καταταγώ τις πρώτες μέρες εκεί πέρα; ένας φίλος μου, μου είπε ότι δεν παίρνουν εύκολα ακόμα και αν είσαι Ι1, ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2008 ώρα 16:08
Είμαι 23 χρονών, πήρα το πτυχίο μου τον Ιούλιο και τώρα θα διακόψω την αναβολή μου. Στην στρατολογία μπορώ να δηλώσω πως επιθυμώ να πάω πεζοναύτης; Αν το δηλώσω θα με πάρουν οποσδήποτε; Οι πεζοναύτες που πρωτοπαρουσιάζονται;
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
Πόντοι: 916
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Αυγούστου/2008 ώρα 00:29

Αν το ζητήσεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πας στους Πεζοναύτες. Συνήθως παρουσιάζονται είτε στον Βόλο που έχει ΤΑΧ. ΠΝ. είτε στη Χαλκίδα.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2008 ώρα 23:21
Καταταγομαι στο παρανεστι πυροβολικο μπρορω να δηλωσω πεζοναυτης βολο η θεωρειται πεζικο και θα με στειλουν ΛΟΚ ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
Πόντοι: 916
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2008 ώρα 20:09
Αρχικά αποστάλθηκε από κενο κενο Έγραψε:

Καταταγομαι στο παρανεστι πυροβολικο μπρορω να δηλωσω πεζοναυτης βολο η θεωρειται πεζικο και θα με στειλουν ΛΟΚ ευχαριστω πολυ
Απ'όσο ξέρω από Πεζικό επιλέγονται οι Πεζοναύτες. Αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου. Σίγουρα θα σου πούν περισσότερα και θα σε βοηθήσουν ουσιαστικότερα στο ερώτημά σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2008 ώρα 23:36
Καλησπέρα παιδιά, μ' αρέσει που υπάρχουν ακόμα ατόμα που θέλουν να δοκιμάσουν τα ορία τους μέσα από την στρατιωτική τους θητεία. Καλή εμπείρια οι Πεζονάυτες, υπηρέτησα στον Βόλο το 2000/01 521 Τ Π/Ν.
Επιστροφή στην κορυφή
hetfield Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 08/Δεκεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 85
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση hetfield Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 21:31
Τι τεστ ειναι αυτα εχω ακουσει για 2χιλ τρεξιμο σε 5 λεπτα ,35 καμψεις κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 00:21
1χιλιόμετρο σε 5 λεπτά και 20 κάμψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
nick-2- Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2008
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nick-2- Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 19:06

Ρε παιδια τι τεστ ειναι αυτα που λετε; Ειμαι πανω απο ενα μηνα στους παιζοναυτες και δεν υπαρχουν αυτα...

Επιστροφή στην κορυφή
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2008
Πόντοι: 83
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 02:41
Αυτά είναι για να πας από πεζικό στις ειδικές δυνάμεις
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:30
Πάω σήμερα στη στρατολογία για να δώ αν πρέπει να συμπληρώσω κάποια αίτηση και να δηλώσω προτίμηση για Πεζοναύτες. Πάω στο μεγάλο κεφάλι, λέω η αναβολή έληξε πάω στρατό τον Μάιο και θέλω να πάω πεζοναύτης. Μου λέει δελτίο απογραφής συμπλήρωσες όταν έφερες δικαολογητικά σπουδών; Λέω όχι! Τα χαρτιά έχουν φύγει και δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα... ! (Τον *ούλο δηλαδή).

Θα περιμένεις να πάς όπου σε στείλουν και μετά θα δηλώσεις για Πεζοναύτες! Ρωτάω αν ξέρει τί αθλήματα υπάρχουν και μου λέει οτι δεν υπάρχουν αθλήματα αλλά η δοκιμασίες της εκπαίδευσης που αν δεν τα παρατήσεις θα την βγάλεις και θα γίνεις καταδρομέας... !

Γι' αυτό σας λέω οι στρατολόγοι δεν ξέρουν τίποτα απλά αιτήσεις συμπληρώνουν οι άνθρωποι... !
Επιστροφή στην κορυφή
10κωστας50 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
Πόντοι: 689
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 10κωστας50 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:41
Αρχικά αποστάλθηκε από Criss Criss Έγραψε:

Πάω σήμερα στη στρατολογία για να δώ αν πρέπει να συμπληρώσω κάποια αίτηση και να δηλώσω προτίμηση για Πεζοναύτες. Πάω στο μεγάλο κεφάλι, λέω η αναβολή έληξε πάω στρατό τον Μάιο και θέλω να πάω πεζοναύτης. Μου λέει δελτίο απογραφής συμπλήρωσες όταν έφερες δικαολογητικά σπουδών; Λέω όχι! Τα χαρτιά έχουν φύγει και δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα... ! (Τον *ούλο δηλαδή).

Θα περιμένεις να πάς όπου σε στείλουν και μετά θα δηλώσεις για Πεζοναύτες! Ρωτάω αν ξέρει τί αθλήματα υπάρχουν και μου λέει οτι δεν υπάρχουν αθλήματα αλλά η δοκιμασίες της εκπαίδευσης που αν δεν τα παρατήσεις θα την βγάλεις και θα γίνεις καταδρομέας... !

Γι' αυτό σας λέω οι στρατολόγοι δεν ξέρουν τίποτα απλά αιτήσεις συμπληρώνουν οι άνθρωποι... !

Ενταξει μην περιμένεις και εσυ να μάθεις και τι εκπαίδευση κάνουν απ την στρατολογία... Σιγα μην ρωτάμε και στην εφορία τωρα...
Και εγω το ιδιο επαθα με την στρατολογια...
Τις απορίες που εχεις πρεπει να ψαχτείς για να τις λύσεις.
Εδω ειναι ενα καλό μερος για να τις λύσεις!
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Lazaros Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lazaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 20:05
Καλησπέρα παίδες! Με λένε Γιώργο (απλά χρησιμοποιώ το λογαριασμό του αδερφού μου.) Λοιπόν την προηγούμενη Παρασκευή ορκίστηκα στο Κ. ΕΥ. Π Λαμίας Και πήρα μια ωραιότατη τιμητική 10 ημερών (κανένα σχόλιο) Τώρα που θα ξαναμπώ Τη Δευτέρα, θα μπορώ να ζητήσω απ τον διοικητή μου να δη΄λώσω εκ νέου για πεζοναύτες; (Είχα δλώσει Ορεινών καταδρομών αλλά το μετάνιωσα) λέτε να είναι εφικτό κάτι τέτοιο ή θα πάω για ορεινός τώρα... ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 16>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com