Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 97 9899 100 101 155>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
SifuJ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση SifuJ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 14:32
Είναι κανένας που να πέρασε από Φρουρχείο ή Επιτροπή αυτές τις μέρες να μας πεί τι κλίμα επικρατεί; Πως είναι οι επιτροπές, τι γίνεται με τα ραντεβού στις επιτροπές κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
elareto Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση elareto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:15
Δεν πάμε καλά μου φαίνεται...
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 07/Μαΐου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:24
Γεια σου φιλε μου

Να σε ρωτησω κατι, γιατι και εγω θελω να κανω την ιδια διαδικασια.
Αυτν την υπευθυνη δηλωση που την εκανες στο Προξενειο?

Επιστροφή στην κορυφή
larwse Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Μαΐου/2020
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση larwse Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Kleomenis1 Kleomenis1 Έγραψε:

Τραγικό. Δεν καταλαβαίνω τι σκέφτονται.

Επίσης οκ, ας πούμε ότι βρίσκει κάποιος μία πτήση. Τι συμβαίνει με την υποχρεωτική καραντίνα των 14 ημερών; Αυτό δεν είναι λόγος που απασχολεί την στρατολογία; Δηλαδή αν κάποιος βρει μια πτήση μέσα στις επόμενες μέρες και είναι Ελλάδα σε υποχρεωτική καραντίνα, πώς θα πάει να καταταχθεί ή έστω πώς θα πάει στο φρουραρχίο να ζητήσει αναβολή για λόγους υγείας; Αυτό προφανώς από την μία απαγορεύεται από την αστυνομία, προφανώς από την άλλη φαντάζομαι είναι κάτι που δεν θέλουν ούτε οι ίδιοι να συμβεί.

To ρώτησα και αυτό. Πήρα τηλέφωνο στον ΕΟΔΥ να μάθω τι ισχύει με την καραντίνα. Αυτό που μου ειπαν είναι πως με το που φτασεις Ελλάδα σε πάνε σε ξενοδοχείο και σου κάνουν το τεστ για Covid. Την επομενη μερα και εφόσον βγει αρνητικό, αναφέρεις το λόγω για τον οποίο ήρθες Ελλάδα και ανάλογα με την περίπτωση σου λένε και τι πρέπει να κάνεις. Το 14ημερο ισχύει γενικά αλλά μου ειπε ότι κάποιες περιπτώσεις μπορει να κανουν και λιγότερο (από ότι κατάλαβα ούτε αυτός ήξερε ακριβώς) Όταν του ανέφερα ότι έρχομαι για στρατο (χωρις να αναφέρω τιποτα για αναβολές, φρουραρχεία κτλ.) , μου ειπε ότι μπορει να χρειαστεί να κανω καραντίνα σε στρατιωτικό νοσοκομείο.

Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αντωνης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:36
Καλησπέρα. Παιδιά αμα έχει κάποιος εμπειρια απο Μάρτη-Απρίλη (φρουραρχείο-Επιτροπή) επειδή και πάλι είχαμε τον covid-19, ας μας ενημερώσει για τις διαδικασίες. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
larwse Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση larwse Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:37
Αρχικά αποστάλθηκε από Ι5 Ι5 Έγραψε:

Γεια σου φιλε μου

Να σε ρωτησω κατι, γιατι και εγω θελω να κανω την ιδια διαδικασια.
Αυτν την υπευθυνη δηλωση που την εκανες στο Προξενειο;

Όχι, η αίτηση γίνεται μέσω email.

Την αίτηση και την υπεύθυνη δήλωση μπορείς να τις βρεις εδώ :https://www.stratologia.gr/el/document-templates

Για το email, μπες εδώ:https://www.stratologia.gr/el/epikoinwnia και επέλεξε την Στρατολογική Υπηρεσία που ανήκεις. Θα σου βγάλει emails και τηλεφωνά.

Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:47
εγω μιλησα με την στρατολογια σημερα και μου ειπαν να παρω μια βαιβαιωση δηλαδη υπευθυνη δηλωση στο προξενιο στο Λονδινο για τους λογους που δεν μπορω να παω. Μιλησα με το προξενειο και περιμενω να μου κλεισουν ραντεβου.
Επιστροφή στην κορυφή
castorsia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση castorsia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 15:56

εγω μιλησα με την στρατολογια σημερα και μου ειπαν να παρω μια βαιβαιωση δηλαδη υπευθυνη δηλωση στο προξενιο στο Λονδινο για τους λογους που δεν μπορω να παω. Μιλησα με το προξενειο και περιμενω να μου κλεισουν ραντεβου.

Mα το προξενείο λειτουργεί; Εμένα μου έστειλαν email που έλεγε ότι η Πρεσβεία κλπ είναι κλειστή and that is that. Κατάφερες να βγάλεις γραμμή φίλε μου; Σου έχω στείλει μηνυμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:01
ναι φιλε μολις εκλεισα ραντεβου με το προξενειο για δρυτερα 12:00 με 14:00
Επιστροφή στην κορυφή
castorsia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση castorsia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:10

Μέσω της σελίδας; Μπορείς να μου πεις πως το έκανες;
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:18
σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα
Επιστροφή στην κορυφή
Giotas5 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 9
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giotas5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:19

Ρε παιδια κι εγω με την πρεσβεια στο λονδινο μιλησα και μου ειπαν οτι ειναι κλειστα. Τι τους ειπες; Σε ποιο μαιλ; Σε αυτο για το covid?
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:23
ρε παιδια προσπαθω εδω και 10 μερες να τους βρω τους εχω στειλει 5 εμαιλ και μετα μου απαντησαν στειλε μας τον αριθμο τηλ να σας παρουμε εμεις κα με πηραν 2 φορες εκθες και δυο σημερα και τελικα μου εκλεισαν για δευτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Ι5 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ι5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:25
mil.lon@mfa.gr
Επιστροφή στην κορυφή
castorsia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση castorsia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2020 ώρα 16:26
Πολύ περίεργα όλα αυτά.
To τηλέφωνο 02073138957 πάντως δεν απαντάει. Ούτε λέει πρεσβεία η προξενείο.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 97 9899 100 101 155>