Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 85 8687 88 89 155>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
socratis1000 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 29
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2020 ώρα 15:27
Περασα και εγω σημερα απο το 251 επιτροπη, περιμενα κανα 20 λεπτο
Ηταν ενας γιατρος σε μια τεραστια αιθουσα[ενταξει το νοσοκομειο της αεροποριας ειναι οτι καλυτερο γενικα εχω δει]. Μπαινω μεσα [τα χαρτια τα ειχε ηδη στα χερια του ο γιατρος ], πλησιαζω και λεω Καλημερα. Απαντηση δεν πηρα, λεω οκ καταλαβα, δυσκολα τα πραγματα. Σηκωνει μετα απο 5 δευτερα το κεφαλι του και μου λεει θα παρεις 2 χρονια αναβολλης, καλη συνεχεια...
Δεν πρεπει ουτε να με κοιταξε για 5 δευτερα, δεν με ρωτησε τιποτα και δεν μου ζητησε κανενα χαρτι, Ουτε καλημερα δηλαδη δεν μου ειπε αλλα τελοσπαντως. Τον ρωταω θελετε κατι αλλο απο εμενα; Οχι μου λεει μπορεις να φυγεις. Και εφυγα, χαχααχ
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 141
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2020 ώρα 18:06
Αρχικά αποστάλθηκε από socratis1000 socratis1000 Έγραψε:

Περασα και εγω σημερα απο το 251 επιτροπη, περιμενα κανα 20 λεπτο
Ηταν ενας γιατρος σε μια τεραστια αιθουσα[ενταξει το νοσοκομειο της αεροποριας ειναι οτι καλυτερο γενικα εχω δει]. Μπαινω μεσα [τα χαρτια τα ειχε ηδη στα χερια του ο γιατρος ], πλησιαζω και λεω Καλημερα. Απαντηση δεν πηρα, λεω οκ καταλαβα, δυσκολα τα πραγματα. Σηκωνει μετα απο 5 δευτερα το κεφαλι του και μου λεει θα παρεις 2 χρονια αναβολλης, καλη συνεχεια...
Δεν πρεπει ουτε να με κοιταξε για 5 δευτερα, δεν με ρωτησε τιποτα και δεν μου ζητησε κανενα χαρτι, Ουτε καλημερα δηλαδη δεν μου ειπε αλλα τελοσπαντως. Τον ρωταω θελετε κατι αλλο απο εμενα; Οχι μου λεει μπορεις να φυγεις. Και εφυγα, χαχααχ
Ωραιος. Αφου πηρες κατευθειαν 2ετη αναβολη εισαι πολυ τυχερος...
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2020 ώρα 18:13
Τοσο οριζει γενικα, εχω ελκωδη κολιτιδα αυτοανοσο, τωρα για ψυχολογικους λογους που πανε οι περισσοτεροι δεν ξερω αν κανουν ερωτησεις, αυτο που καταλαβα παντως ειναι οτι αν οντως εχεις παθολογικο προβλημα τα πραγματα απο την αρχη μεχρι το τελος ειναι πολυ τυπικα και αν θες αναβολη την δινουν χωρις πολλα πολλα
Επιστροφή στην κορυφή
xristos1925 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 16/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 141
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση xristos1925 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2020 ώρα 18:36
Αρχικά αποστάλθηκε από socratis1000 socratis1000 Έγραψε:

Τοσο οριζει γενικα, εχω ελκωδη κολιτιδα αυτοανοσο, τωρα για ψυχολογικους λογους που πανε οι περισσοτεροι δεν ξερω αν κανουν ερωτησεις, αυτο που καταλαβα παντως ειναι οτι αν οντως εχεις παθολογικο προβλημα τα πραγματα απο την αρχη μεχρι το τελος ειναι πολυ τυπικα και αν θες αναβολη την δινουν χωρις πολλα πολλα

Εχεις δικιο. Σε παθολογικα θεματα δεν ρωτανε πολλα πολλα αφου δεν μπορεις να κανεις ψεματα οτι εχεις παθολογικα αφου πας χαρτια γιατρων εξετασεις κλπ. Για ψυχολογικους λογους αναλογα που θα πεσεις, αλλοι δεν ρωτανε, αλλοι θελουν να σε ψαρωσουν και σου λενε διαφορες βλακιες, αλλοι σε ρωτανε τι προβλημα υπαρχει κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή
pro777 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2019
Πόντοι: 44
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση pro777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαρτίου/2020 ώρα 01:14
Είχε τα χαρτιά μπροστά του μάλλον αυτό που είχε γράψει ο γιατρός στο φρουραρχειο η είχες αφήσει και στην στρατολογια τα δικά σου από τους δικούς σου γιατρούς;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαρτίου/2020 ώρα 17:07
Αρχικά αποστάλθηκε από pro777 pro777 Έγραψε:

Είχε τα χαρτιά μπροστά του μάλλον αυτό που είχε γράψει ο γιατρός στο φρουραρχειο η είχες αφήσει και στην στρατολογια τα δικά σου από τους δικούς σου γιατρούς;
Ειχε μονο τα χαρτια του γιατρου απο το φρουαρχειο, ειχα μαζι μου τα δικα μου χαρτια στην τσαντα μου και ουτε μου τα ζητησε να τα κοιταξει, απλα με κοιταξε 2 δευτερα και μου ειπε 2 χρονια αναβολη καλη συνεχεια, πραγματικα εμεινα μαλακας
Επιστροφή στην κορυφή
antreas606 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση antreas606 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 04:25
Αρχικά αποστάλθηκε από pro777 pro777 Έγραψε:

Εμένα στη στρατολογία κράτησαν και του φρουραρχείου και αυτά του γιατρού, και δεν είχα βγάλει φωτοτυπία. Ελπίζω πως δε θα μου πουν κάτι, αλλά και να μου πουν, θα πω τα κράτησε η στρατολογία.
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Θέση: Glyfada, Ελλάδα
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 09:37
Πότε περιμένεις απάντηση;
Σε περνούν τηλέφωνο η στο στέλνουμε ταχυδρομικώς την απάντηση για την αναβη αν πάρεις ;
Επιστροφή στην κορυφή
giwtas155 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwtas155 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 11:56
Καλησπέρα,

Έχει πάρει κάποιος ενημέρωση για το τι γίνεται γι αυτούς που έχουν παραλάβει το παραπεμπτικό για την επιτροπή (401) που έχει προθεσμία μέσα στον Απρίλιο αλλά δεν μπορούν να πάνε Ελλάδα λόγω της παρούσας κατάστασης;
Επιστροφή στην κορυφή
i5 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση i5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 13:29
Γεια σας

Εχω μια ερωτηση εαν καποιος μπορει να με βοηθησει.
Πριν δυο χρονια πηρα αναβολη για δυο ετη λογου διαταραχες πανικου, στη Τριπολη. Τωρα μου ληγει η αναβολη και ειναι να μπω τον Μαιο. Θελω να ξανακανω την ιδια διαδικασια με χαρτι ψυχιατρου και επιτροπη. Μηπως ξερει κανεις εαν 8α παρω αναβολη η θα μου δωσουν αναβολη παλι; Και κατι ακομη, εγω μενω στην Αγγλια τωρα με την κατασταση ιου πως θα μο
πορεσω να παω Ελλαδα?
Σας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Giotas5 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 9
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giotas5 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 15:10
Παιδια εχω το ιδιο προβλημα με τον ι5. Ληγει η αναβολη μου μετα απο 2 χρονια και μπαινω τον μαιο. Αλλα μενω αγγλια και την πρεσβεια δεν την βρισκω πουθενα. Ι5 επειδη δεν δεχεσαι προσωπικα μνμ αν ειναι στειλε μου μπας και μαζευτουμε ολοι οσοι ειμαστε εδω και βρουμε καμια λυση.
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 17:43
Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια όποιος ξέρει
Μάη μπαίνω πολεμικό Ναυτικό
Προλαβαίνω τώρα να πάρω αν πάρω χαρτί ψυχιατρου
Και να τρέξω την οποία διαδικασία χρειάζεται για 1 η 2 χρόνια αναβολής αν μου δώσουν ;
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση socratis1000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2020 ώρα 18:57
Αρχικά αποστάλθηκε από Grteo Grteo Έγραψε:

Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια όποιος ξέρει
Μάη μπαίνω πολεμικό Ναυτικό
Προλαβαίνω τώρα να πάρω αν πάρω χαρτί ψυχιατρου
Και να τρέξω την οποία διαδικασία χρειάζεται για 1 η 2 χρόνια αναβολής αν μου δώσουν ;
Προλαβαινεις ναι
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2020 ώρα 02:36
Ξέρει κανείς την διαδικασία για αναβολή; Πότε να την ξεκινήσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Tsil Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tsil Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2020 ώρα 13:09
Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Είχα πάει Ελλάδα αλλά γύρισα γιατί δεν θα μπορούσα να μείνω αν έκλειναν τα σύνορα.
Τώρα μάλλον το πάω για ανυπότακτος εξωτερικού γιατί δεν το κόβω να μπορώ να πάω πάλι πίσω για την επιτροπή.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 85 8687 88 89 155>