Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 54 5556 57 58 64>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Jim_D Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jim_D Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 04:05
Αρχικά αποστάλθηκε από georgew georgew Έγραψε:

Παιδιά έχει περάσει κανείς σας πρόσφατα από επιτροπή αναβολών του 401 για ψυχολογικούς λόγους; Ρωτάνε τίποτα γενικά ή είναι τυπικη διαδικασία;

Τελείως τυπική διαδικασία φίλε μου, πέρασα πριν 1 μηνά, ήμουν μόνος μου καταρχάς, μπήκα μέσα, έδωσα τα χαρτιά, δεν με ρώτησαν τίποτα, μόνο μου είπανε θα συνεδριάσει η επιτροπή και σε ένα μηνά μπες στην ιστοσελίδα της στρατολογίας να δεις πόση αναβολή πήρες, ακριβώς ένα μετά (προχθές) ανέβηκε και η αναβολή,2 χρονιά, για ψυχολογικούς λογούς χωρίς ούτε μια ερώτηση.(άπλα επικύρωσαν την γνωμάτευση του ψυχιάτρου που με εξέτασε στο φρουραρχείο.)
Επιστροφή στην κορυφή
Mentor Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mentor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 19:43
Πέρασες όταν είχαμε απαγόρευση κυκλοφορίας , κορονοιος κλπ ; Γιατί εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα πρωί να πάω. Έχω χαρτι από ιδιώτη γιατρό για ψυχολογικούς λόγους.
Επιστροφή στην κορυφή
Jim_D Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jim_D Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 21:14
Αρχικά αποστάλθηκε από Mentor Mentor Έγραψε:

Πέρασες όταν είχαμε απαγόρευση κυκλοφορίας, κορονοιος κλπ ; Γιατί εγώ έχω ραντεβού Δευτέρα πρωί να πάω. Έχω χαρτι από ιδιώτη γιατρό για ψυχολογικούς λόγους.

Ναι αδερφέ, είχαμε απαγόρευση, έστειλα κανονικά sms για επίσκεψη σε γιατρό και όλα οκ. Και εγώ χαρτί από ιδιώτη είχα.(επειδή το κρατάνε το χαρτί, αν το θέλεις, βγάλε μια φωτοτυπία κάλου κακού.)
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαρκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 00:42
Γειά σε όλους θα ηθελα να ρωτήσω κάτι. Εγω πασχο απο ανγχοτικη διαταραχη οταν ανγχονομε πολυ με πιανουν ζαλαδες νιώθω αδυναμία μετα ληποθυμαω η με πιανουν σπασμοί. Δεν εχω ομως χαρτι απογιατρο. Σημερα ελαβα εμαιλγια την κατάταξη μου τον Ιούνιο στον στρατο μηπως γνωρίζει κανείς αν μπορω να παρω αναβολη λόγω της ψυχολογικης κατάστασης μουκαι αν ναι μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω
Σας ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Christos1192 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Christos1192 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 05:35
Καλημερα φιλε μου. Γνωριζεις εαν δινουν ευκολα αναβολη σε καποιον χωρις κανενα χαρτι εαν απλα τους πει οτι δεν αισθανεται καλα να μπει σε αυτη την φαση της ζωης του στον στρατο; Επισης εαν χρειαστει να παω σε γιατρο θα μου προτεινες να παω σε ιδιωτη ή στο δημοσιο και τι ακριβως θα ζητησω να μου γραψει; Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2020 ώρα 12:47
Γενικότερα λένε αναβολή δίνεται πιο εύκολα, αλλά καλό θα ήταν να υπήρχε μια γνωμάτευση
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 290
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mpell13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:45
Αρχικά αποστάλθηκε από Christos1192 Christos1192 Έγραψε:

Καλημερα φιλε μου. Γνωριζεις εαν δινουν ευκολα αναβολη σε καποιον χωρις κανενα χαρτι εαν απλα τους πει οτι δεν αισθανεται καλα να μπει σε αυτη την φαση της ζωης του στον στρατο; Επισης εαν χρειαστει να παω σε γιατρο θα μου προτεινες να παω σε ιδιωτη ή στο δημοσιο και τι ακριβως θα ζητησω να μου γραψει; Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω!
Συνήθως δεν πολύ λογαριάζουν το χαρτί ιδιώτη γιατρού
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mpell13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2020 ώρα 15:47
Αρχικά αποστάλθηκε από Nikos Nikos Έγραψε:

Γενικότερα λένε αναβολή δίνεται πιο εύκολα, αλλά καλό θα ήταν να υπήρχε μια γνωμάτευση
Ανάλογα και το τι θα δηλώσεις για την αναβολή σου αν δηλώσεις θέμα υγείας τότε ναι θα περάσεις ιατρικές εξετάσεις. Υπάρχουν όμως ένα σωρό τρόποι να πάρεις αναβολή και χωρίς να δηλώσεις θέμα υγείας..
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Θέση: Glyfada, Ελλάδα
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2020 ώρα 17:40
Εκτός από λίγους υγείας για ποιο άλλο λόγο μπορείς να πάρεις αναβολή ;
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mpell13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2020 ώρα 18:09
Αρχικά αποστάλθηκε από Grteo Grteo Έγραψε:

Εκτός από λίγους υγείας για ποιο άλλο λόγο μπορείς να πάρεις αναβολή ;
Προσωπικούς, σπουδών και ακόμη μπορείς να τους πεις στην ψύχρα το και το ότι δεν θέλεις προς το παρών να υπηρετήσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2020 ώρα 21:37
Ιούνη μπαίνω κανονικά για πόλεμικο ναυτικό προλαβαίνω την φάση γενικά;
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mpell13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2020 ώρα 21:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Grteo Grteo Έγραψε:

Ιούνη μπαίνω κανονικά για πόλεμικο ναυτικό προλαβαίνω την φάση γενικά;
Προλαβαίνεις
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2020 ώρα 01:14
Από πού να ξεκινήσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2020 ώρα 11:30
Ιούνιο είναι να μπω, για 3η φορά (2 ετήσιες αναβολές). Λόγω των περιορισμών δεν θα μπορέσω να έχω χαρτί από δημόσιο γιατρό... Θα μπορέσω -αν βρω- από ιδιώτη να πάρω την απαλλαγή ή θα είναι πολύ ζόρικα; Χωρίς κανένα χαρτί να υποθέσω δεν παίζει να την πάρω;

Στις προηγούμενες 2 αναβολές είχα γνωμάτευση από δημόσιο ίδρυμα.
Επιστροφή στην κορυφή
George Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση George Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαΐου/2020 ώρα 03:25
Αν και λίγη σημασία έχει, τελική απαλλαγή παίρνει καποιος πιο εύκολα έχοντας γνωματεύσεις από δημόσιο ή ιδιωτικό ιατρείο; ή δε παίζει τόσο ρόλο εν τέλει;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 54 5556 57 58 64>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com