Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 50 5152 53 54 63>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Stratos95 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Stratos95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 16:09
Σε ευχαριστώ πολύ, αδελφέ. Μήπως ξέρει κανείς, αν αυτά που τους λες στις ψυχοτεχνικές επιτροπές των παραγωγικών σχολών, καλείσαι να τα αποδείξεις γενικά; Ή εκείνη τη στιγμή, ή μεταγενέστερα στη σχολή;
Επιστροφή στην κορυφή
paulCx Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2018
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 8
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση paulCx Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Μαΐου/2019 ώρα 23:33
Μάγκες ξέρει κανείς αν έχοντας πάρει απαλλαγή Ι5 ψυχολογικό σε καλούν σε κάποια φάση για επανεξέταση π. χ. σε 2 -3 χρόνια ή είναι κάτι σπάνιο; Αν γνωρίζει κανείς ας απαντησει. Εψαξα και στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάποια απάντηση που να με καλύπτει.
Επιστροφή στην κορυφή
Kaizoku Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 29/Μαΐου/2019
Πόντοι: 51
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kaizoku Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Μαΐου/2019 ώρα 19:59
1) η αναβολή μου ληγει στις 31 Δεκεμβρη και θα ηθελα να ρωτησω τι προβλεπεται για ανθρώπους που πασχουν από ψυχαναγκασμους και ιδεοληψίες;2) αν παω στον ψυχιατρο και του πω το πρόβλημα μου, θα μου δωσει απευθειας χαρτι που λεει οτι εχω πρόβλημα, για να το δειξω στην επιτροπή;3) ποσο ευκολα ενας ψυχιατρος εκτος στρατου δινει χαρτι ότι δεν είμαι καλα;4) μπορει ο ψυχιατρος να μου δωσει το χαρτι πριν καν ληξει η αναβολή μου;5) μπορω να περασω από επιτροπή πριν ληξει η αναβολή μου;6) τι μειονεκτήματα υπαρχουν για καποιον που παιρνει αναβολή και απαλλαγη?
Επιστροφή στην κορυφή
Μαρκος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μαρκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 10:37
Παρουσιαστικα στον Εβρο πριν 2 χρονια περιπου με κανανε ι1 και υπηρετισα μια εβδομαδα. Αργοτερα πηρα αναβολη επειδη ειχα ανχος και τωρα που παρουσιαστικα με κανανε ι3 ψυχολογικο αοπλο. Με εγραψαν οτι ειχα προβλημα προσαρμογης. Ζητησα επανεξεταση του ι και μου ειπαν πρεπει να υπηρετισω 6 μηνες πρωτα. Μετα τους 6 μηνες αν δουνε οτι δεν εχω το ιδιο προβλημα που ειχα τοτε θα με κανουν ι1 παλι στην επανεξεταση?
Επιστροφή στην κορυφή
Nικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2019 ώρα 23:01
Δεν είχες κάνει τη διαδικασια μέσω του Φρουραρχείου φίλε;
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΠΑΜΠΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΜΠΑΜΠΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 20:12
Καλησπέρα,
Πόσο εύκολο είναι σήμερα να πάρεις αναβολή για ψυχολογικούς λόγους και ποιοι λόγοι είναι αυτοί οι οποίοι είναι οι πιο εύκολοι να υποκριθείς και να την πάρεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Θεόφιλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θεόφιλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2020 ώρα 20:03
Καλησπέρα,

Μπορώ να πάω στο Φρουραρχείο της πόλης μου και να ζητήσω αναβολή; Είμαι δηλωμένος για Β' ΕΣΣΟ-Μαρτίου.
Κάπου διάβασα ότι πρέπει να περιμένω έως 1 μήνα για να βγει απόφαση, σε σύγκριση του να πάω στο Φρουραρχείο του στρατοπέδου που πρέπει να παρουσιαστώ.

Δεν μπορώ να πάω στρατό, γνωρίζει κανείς ποια είναι η καλύτερη ενέργεια ώστε να ενημερώσω κατάλληλα το στρατό;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
mboxre Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2019
Πόντοι: 27
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mboxre Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2020 ώρα 12:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Θεόφιλος Θεόφιλος Έγραψε:

Καλησπέρα,

Μπορώ να πάω στο Φρουραρχείο της πόλης μου και να ζητήσω αναβολή; Είμαι δηλωμένος για Β' ΕΣΣΟ-Μαρτίου.
Κάπου διάβασα ότι πρέπει να περιμένω έως 1 μήνα για να βγει απόφαση, σε σύγκριση του να πάω στο Φρουραρχείο του στρατοπέδου που πρέπει να παρουσιαστώ.

Δεν μπορώ να πάω στρατό, γνωρίζει κανείς ποια είναι η καλύτερη ενέργεια ώστε να ενημερώσω κατάλληλα το στρατό;

Ευχαριστώ

Το νωρίτερο που μπορείς να πας στο Φρουραρχείο είναι 5 εργάσιμες ημέρες πριν την ημερομηνία της κατάταξής σου, με το σημείωμα κατάταξης μαζί. Οπότε έχεις ακόμα καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή
Θεόφιλος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θεόφιλος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2020 ώρα 11:56
Ευχαριστώ.

Έχει διαφορά το να πάω 5 ημέρες πριν με το να πάω στο στρατόπεδο την ημέρα που πρέπει να παρευρεθώ; Θα προτιμούσα να πάω στην πόλη μου διότι στο στρατόπεδο θα χρειαζόμουν και συνοδό (λόγω της αγωγής που λαμβάνω δε με αφήνουν οι δικοί μου να κάνω αποστάσεις μόνος μου).

Η κύρια διαφορά που διάβασα πως υπάρχει είναι ότι κάνει έως και 1 μήνα να βγει απόφαση αν πάω στο Φρουραρχείο της πόλης μου. Τον καιρό αυτό που περιμένει κάποιος, που είναι; Θα έπρεπε να μπει στο στρατό;
Επιστροφή στην κορυφή
wulv Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση wulv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιανουαρίου/2020 ώρα 15:23
Γεια σας, να ρωτήσω. Στον στρατό φαίνονται πουθενά ένσημα ή ώρες εργασίας;

Επιστροφή στην κορυφή
Σάββας Καββαδας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σάββας Καββαδας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 21:54
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Παρουσιαζομαι τον Μάρτιο αλλά λόγω οικονομικών αυτή τη στιγμή δεν γίνεται να υπηρετήσω. Θέλω μια εξάμηνη αναβολή έτσι ώστε να δουλέψω σεζόν και να παρουσιαστώ μετά. Στην στρατολογία μου είπαν ότι πρέπει να παρουσιαστώ για να πάρω 6μηνη αναβολή και ότι την δίνουν εύκολα. Ισχύει αυτό;
Επιστροφή στην κορυφή
Jay27 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Απενεργοποιημένο μέλος

Μέλος από: 20/Οκτωβρίου/2018
Πόντοι: 77
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jay27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 21:53
Μετά από αναβολή που έχω πάρει 1 έτους με χαρτί ψυχιάτρου για αγχώδεις διαταραχές με φαρμακευτική αγωγή, χρειάζεται όταν παρουσιαστώ να έχω χαρτί από ψυχίατρο ότι πλέον είμαι καλά ή δεν χρειάζεται; Ρωτάω για να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 11:42
Καλημέρα,
Γνωρίζει κανείς κάτι για τη διαδικασία αναβολής μέσω του Φρουραρχείου Ηρακλείου Κρήτης;
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Bobos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Bobos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 01:28
Χαιρεται, παρουσιαζομαι στις 11 Μαρτιου και ανηκω στην επικρατια νοτιου αιγαιου. Εχω προνοηση για χαρτι απο δημοσιο ψυχιατρο αλλα δεν γνωριζω που βρισκεται το φρουριαρχειο στο οποιο ανηκω. Μετα απο ψαξιμο το μονο που βρικα ειναι τα στρατιωτικα γραφεια συρου. φανταζομαι δεν γινεται να παω στο φρουριαρχειο που βρισκεται στην αθηνα αν δεν ανηκω εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
hbstudios Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Φεβρουαρίου/2020
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση hbstudios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 14:33
Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι στις 10-03-2020 297 Μ/Κ ΤΠ (ΧΙΟΣ). Έχω χαρτί απο ψυχίατρο και γνωρίζω οτι πρέπει να πάω στο φρουραρχείο. Θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις:
1 Είμαι απο τον νομό Ηλείας. Μπορώ να πάω στο φρουραρχείο της Αθήνας
2 Στην ιστοσελίδα του φρουραρχείου αναφέρει οτι πρέπει να έχω μαζί μου - Σημείωμα κατάταξης (Δνση κατοικίας Νομού Αττικής πλην Δήμου Μεγάρων και Ωροπού. Εισέρχονται 5 εργάσιμες μέρες πλην την ημερομηνία κατάταξης.)
Δεν μου έχει έρθει χαρτί. Που μπορώ να το βρώ

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 50 5152 53 54 63>