Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 34 3536 37 38 63>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2016 ώρα 15:22
Φιλε τελικα τι εκανες?
Επιστροφή στην κορυφή
κο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση κο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2016 ώρα 17:38
Στο φρουραρχιο σε εξεταζουν>
Επιστροφή στην κορυφή
Νέος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νέος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Αυγούστου/2016 ώρα 01:30
Καλησπέρα και πάλι. Ερώτηση για ndeep ή όποιος γνωρίζει. Εγώ θέλω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους υγείας. Είναι δύσκολο να το κάνω κατευθείαν για 2 χρόνια και όχι 6μηνα; Και εάν το κάνω 6μηνα υπάρχει περίπτωση μετά από 2 χρόνια αναβολών και ας έχω χαρτί από γιατρό να με αναγκάσουν να κάνω τη θητεία μου κανονικά; Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Mantzos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2016
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mantzos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2016 ώρα 14:55
Οποιος απαντήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων. Εχω παρει δύο μόνο ετης αναβολές με διαταραχή πανικου και 5 Σεπτεμβρίου μπαινω θεωρητικά . Το χαρτι μου είναι απο γιατρο δημοσίου νοσοκομείου μάλιστα δημοσιου ψυχίατρειου που με παρακολουθεί αυτα τα χρόνια. Υπάρχει περίπτωση να αρνηθουν απαλλαγή και αν ναι τι μπορώ να κανω;
Επιστροφή στην κορυφή
Μητσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μητσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2016 ώρα 16:28
Mantzo ξέρω άτομο που με αντίστοιχη αιτιολογία πήρε μόνιμη απαλλαγή. Πρέπει να το κυνηγήσεις λίγο. Γνώμη μου είναι πως εξ αρχής, αντί για προσωρινή, έπρεπε να ζητήσεις μόνιμη απαλλαγή. Καλή δύναμη!
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 10:20
Καλημερα ο γιατρος στην επιτροπη τι ακριβως σε ρωταει?
Επιστροφή στην κορυφή
σακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση σακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 11:21
εχει αποριψει η επιτροπη ποτε αναβολη;
Επιστροφή στην κορυφή
παναγιωτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση παναγιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 16:33
καλησπερα θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρω αναβολη για ψυχολογικους λογους την διαδικαδια δηλαδη.. η αναβολη μου λήγει 31 Δεκεμβρίου και θελω να παρω πριν παρουσιαστω στο στρατόπεδο μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά τις λεπτομέρειες;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10472
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 17:40
Τα προηγούμενα μηνύματα θα σε υπερκαλύψουν. Αφιέρωσε λίγο χρόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 12:08
Καλησπερα συγνομι αν επαναλμβανομε αλλα θα ηθελα να σιγουρευτο το θεμα μου ειναι το εξης ειμουν καταδρομεας περασα τα τ/πεν με επιτιχεια αλλα με ετιχε ενα σοβαρο προβλημα και αναγκαστικα να φυγο διαβασα στις ποιο πισω σελιδες οτι γινεται να ξαναπαω ειδικες δυναμεις αν ειμαι Ι1 εγω παραμενω Ι1 και θα ηθελα με ολη μου την ψυχη να παω ειδικες δυναμεις παλι συγνωμη για τυχων ορθογραφικα λαθη
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 17:58
Το χαρτι της αναβολης συ ερχετε σπιτι; Μετα που περνας απο την επιτροπη?
Επιστροφή στην κορυφή
GRARMY_ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 05/Νοεμβρίου/2016
Θέση: ΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛ
Πόντοι: 16
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GRARMY_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2016 ώρα 17:44
Αρχικά αποστάλθηκε από Νέος Νέος Έγραψε:

Καλησπέρα και πάλι. Ερώτηση για ndeep ή όποιος γνωρίζει. Εγώ θέλω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους υγείας. Είναι δύσκολο να το κάνω κατευθείαν για 2 χρόνια και όχι 6μηνα; Και εάν το κάνω 6μηνα υπάρχει περίπτωση μετά από 2 χρόνια αναβολών και ας έχω χαρτί από γιατρό να με αναγκάσουν να κάνω τη θητεία μου κανονικά; Ευχαριστώ!
Οι πιθανότητες όλες είναι ανοικτές, καθόσον η απόφαση ανήκει στους στρατιωτικούς γιατρούς και στην εκτίμησή τους ως προς την πάθησή σας.
Επιστροφή στην κορυφή
GRARMY_ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GRARMY_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2016 ώρα 17:46
Αρχικά αποστάλθηκε από παναγιωτης παναγιωτης Έγραψε:

καλησπερα θα ηθελα να μαθω πως μπορω να παρω αναβολη για ψυχολογικους λογους την διαδικαδια δηλαδη. Η αναβολη μου λήγει 31 Δεκεμβρίου και θελω να παρω πριν παρουσιαστω στο στρατόπεδο μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά τις λεπτομέρειες;
Η διαδικασία είναι αρκετά περίπλοκη, ώστε να περιγραφεί σε λίγες γραμμές, λαμβάνοντας υπόψη και διάφορους αστάθμητους παράγοντες που είναι δυνατόν να την στρεβλώσουν.
Επιστροφή στην κορυφή
GRARMY_ Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GRARMY_ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2016 ώρα 17:53
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικολας Νικολας Έγραψε:

Γεια σου φιλε μου. Να σε ρωτησω και εγω η αναβολη που παιρνεις ιτε υγειας ιτε για ψυχολογικους λογους πρεπει να ειναι με την ιδια ασθενεια παντα; Η εγω που εχω παρει 2 μηνες λογω μεσης κ θελω ακομα 6. Μηνες μπορω να παρω για οπιοδηποτε λογο; Πρεπει ν εχω παλι τη μεση η μπορω ν παρω για αλλο λογο;
Και για άλλο λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή
psari222 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση psari222 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2016 ώρα 23:14
Καλησπέρα, παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει γιατί είναι μεγάλη ανάγκη.
Αν αναφέρω στον ψυχίατρο του κέντρου ότι παίρνω ψυχοφάρμακα για το άγχος, υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν αναβολή αναγκαστικά;
Ρωτάω γιατί θέλω οπωσδήποτε να τελειώνω με το φανταριλίκι και δεν με παίρνει για αναβολή.
Δεν πάσχω από τίποτα σοβαρό, τα παίρνω για το άγχος κυρίως (αν έχω πολύ άγχος μου επηρεάζει και τον ύπνο), κάτι το οποίο μπορεί να το γράψει ως γνωμάτευση και ο γιατρός μου για να το δείξω.

Συνοψίζοντας:
Υπάρχει η πιθανότητα να μου δώσουν αναβολή χωρίς να το θέλω;
Δεν έχω πρόβλημα να βγώ Ι3-άοπλος ή Ι4.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 34 3536 37 38 63>