Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 17 1819
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
S. M. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση S. M. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2021 ώρα 16:16
Καλησπέρα!

Μπαίνω αρχές Μαρτίου (Β’ΕΣΣΟ) και είχα ευκαιρία και έκανα σήμερα ακτινογραφία θώρακος στο ΚΥ στην επαρχία που βρίσκομαι για διακοπές, γιατί με νοσοκομεία Αθήνας μέσα στην πανδημία δε πολυσυμφέρει. Χαρτί γνωμάτευσης με επισυναπτόμενη φωτογραφία πάνω σε αυτό και σφραγίδα ΚΥ και ακτινολόγου. Μου έδωσαν CD αντί για φίλμ, διότι το μηχάνημα είναι ψηφιακό. Δοκίμασα να κάνω επισκόπηση στο PC Μου και το αρχείο της ακτινογραφίας φαίνεται καθαρότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα θα ήθελα να μου απαντήσει υπεύθυνα στα παρακάτω:1) Υπάρχει κάποια χρονική ισχύς της ακτινογραφίας; Πχ αν δέχονται ακτινογραφία που να έχει γίνει εντός τριμήνου πιστεύω είμαι οκ,2) Υπάρχει πρόβλημα που είναι σε μορφή αρχείου σε CD αντί για φίλμ; Εννοώ είτε σε φίλμ είτε σε cd πρακτικά τη βλέπει κανένας ή απλά διαβάζουν το χαρτί της γνωμάτευσης; Φαντάζομαι pc έχουν στα ΣΥΠΟ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή
Jim Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2022 ώρα 22:15
Εμένα παιδιά την φωτογραφία μου Την έβαλαν και την σφραγίσαν πάνω στην γνωμάτευση …λέτε να έχω θέμα που δν είναι πάνω στην ακτινογραφία;
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2022 ώρα 09:43
Αρχικά αποστάλθηκε από S.M. S.M. Έγραψε:

Καλησπέρα!

Μπαίνω αρχές Μαρτίου (Β’ΕΣΣΟ) και είχα ευκαιρία και έκανα σήμερα ακτινογραφία θώρακος στο ΚΥ στην επαρχία που βρίσκομαι για διακοπές, γιατί με νοσοκομεία Αθήνας μέσα στην πανδημία δε πολυσυμφέρει. Χαρτί γνωμάτευσης με επισυναπτόμενη φωτογραφία πάνω σε αυτό και σφραγίδα ΚΥ και ακτινολόγου. Μου έδωσαν CD αντί για φίλμ, διότι το μηχάνημα είναι ψηφιακό. Δοκίμασα να κάνω επισκόπηση στο PC Μου και το αρχείο της ακτινογραφίας φαίνεται καθαρότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει σίγουρα θα ήθελα να μου απαντήσει υπεύθυνα στα παρακάτω:1) Υπάρχει κάποια χρονική ισχύς της ακτινογραφίας; Πχ αν δέχονται ακτινογραφία που να έχει γίνει εντός τριμήνου πιστεύω είμαι οκ,2) Υπάρχει πρόβλημα που είναι σε μορφή αρχείου σε CD αντί για φίλμ; Εννοώ είτε σε φίλμ είτε σε cd πρακτικά τη βλέπει κανένας ή απλά διαβάζουν το χαρτί της γνωμάτευσης; Φαντάζομαι pc έχουν στα ΣΥΠΟ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Βασικά πάνω στην ακτινογραφία πρέπει να υπάρχει φωτογραφία σου με σφραγίδα.
Ωστόσο μπορείς να πας στο ΣΥΠΟ με αυτή που έχεις ήδη ... Και Εάν δεν τους κάνει αυτό (που προφανώς δεν θα το δεχθούν) θα σε παραπέμψουν δίπλα στο στρατιωτικό νοσοκομείο να βγάλεις ξανά μια ακτινογραφία... Μικρό το κακό...

Επιστροφή στην κορυφή
Vasilis.gk Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Ιανουαρίου/2022
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vasilis.gk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2022 ώρα 13:05
Εγω που την εκανα στο 401 δεν ζητησαν καθολου φωτογραφια. Εβαλαν μια σφραγιδα στο σημειωμα καταταξης μου και εγραψαν οτι δεν υπηρχαν ευρηματα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 17 1819

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com