Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 52 5354
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Kostas_01 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas_01 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Φεβρουαρίου/2021 ώρα 14:19
Εγώ προσωπικά έχω επιτροπή απαλλαγών την 24/2. Τι να πω ελπίζω να απαλλαχτώ. Εκανα 6 μήνες, πήρα αναβολή 2 χρόνια για θέμα πάθησης που έχω και είναι κληρονομικό. Μου είπαν ότι θα με δει παθολόγος. Ελπίζω να τελειώσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Unknown Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Unknown Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2021 ώρα 15:20
Τι έγινε τελικά, σε ρωτάω γιατί έχω ακριβώς το ίδιο θέμα
Επιστροφή στην κορυφή
Army Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2021 ώρα 16:34
Έχω κάνει αφαίρεση χολής πρίν κάποιους μήνες, και απ'ότι είδα βγαίνεις ι2 επειδή θέλω να υπηρετήσω ΕΔ, δεν έχω δηλώσει στο parousiasy army.gr ιστορικό χειρουργείου, ούτε έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, το μόνο που φαίνεται είναι κάποιες μικρές ουλές στη κοιλιά, αν δεν τους αναφέρω κάτι εγώ, μπορούν να το ψάξουν παραπέρα, ή και θα ασχοληθούν το αν λέω αλήθεια; Οποίος γνωρίζει κάτι ή είχε παρόμοια εμπειρία ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
Fanis679 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 04/Απριλίου/2021
Πόντοι: 84
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Fanis679 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2021 ώρα 16:54
Εάν είσαι Ι2 μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σ για αστυνομία μέσο προκηρυξης; Η πρέπει να είσαι μόνο Ι1;
Επιστροφή στην κορυφή
Politis1994 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 2087
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Politis1994 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2021 ώρα 20:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Fanis679 Fanis679 Έγραψε:

Εάν είσαι Ι2 μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σ για αστυνομία μέσο προκηρυξης; Η πρέπει να είσαι μόνο Ι1;
μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ναι μπορείς. Ειδικά για Ι2 οφθαλμολογικο
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 12272
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουνίου/2021 ώρα 20:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Fanis679 Fanis679 Έγραψε:

Όχι δεν μπορείς.
Σε οποιαδήποτε προκήρυξη που αφορά σώμα ασφαλείας θα πρέπει απαραιτήτως να είσαι Ι1.
Επιστροφή στην κορυφή
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 19:06
Φίλε βρηκες ακρη; Βγαίνεις Ι1 με g6pd?
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 10:35
Ι2 βγαίνει.
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 12:22
Γεια σε όλους! Έχω κάνει αναστολή σπουδών για να παρουσιαστώ τον Νοέμβριο. Λόγο αυτού δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μου δώσουν αναβολή για προβλήματα υγείας γιατί θα πρέπει να είμαι στην σχολή μου (ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ!) το επόμενο ακαδημαϊκό έτος. Το θέμα είναι ότι έχω κάποιο τραυματισμό στα γόνατα (τενοντίτιδες και ποιος ξέρει τι άλλο) εδώ και κάμποσους μήνες και δεν μπορώ να τρέξω. Εξακολουθώ όμως να κάνω γυμναστική squats κτλπ με περιορισμένο εύρος κίνησης.

Τώρα απο ότι έχω καταλάβει απο το thread είμαι κλασσική περίπτωση 6-12μηνης αναβολής επειδή το πρόβλημα μου είναι παροδικό. Αυτό θα με καταστρέψει. Σκέφτομαι οπότε να μην το αναφέρω και να τρέχω με δάκρυα στα μάτια (βασική εκπαίδευση είναι θα περάσει) αλλά φοβάμαι οτι αυτό θα μου κάνει μόνιμη ζημιά. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Πρόκειται να δώσουν Ι4 σε γυμνασμένο άτομο επειδή λέει ότι του πονάει λίγο το γόνατο; Απο την άλλη δεν θέλω και να είμαι γιωτας. Μπορώ να μπω σαν Ι1 και απλά να ζητήσω να μην τρέχω (ή να κάνω άλλες ασκήσεις);

Ευχαριστώ για τις γνώσεις σας
Επιστροφή στην κορυφή
fsafsa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fsafsa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 12:36
Και γιατί ρε άνθρωπε δεν τελειώνεις πρώτα τη σχολή και με το πτυχίο σου να μπεις να υπηρετήσεις στο Πολεμικό ναυτικό ως αξιωματικός και να σου μείνει και η θαλάσσια προϋπηρεσία για την μετέπειτα σταδιοδρομία σου ;
Επιστροφή στην κορυφή
Orion8 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2022
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Orion8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2022 ώρα 16:38
Με δείκτη μάζας σώματος μικρότερο του 19 τι γίνεται; Στη νομοθεσία αναφέρει ότι πρέπει να είναι
από 19 μέχρι 27. Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Str vpv Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2022
Πόντοι: 365
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (1) Thanks(1)   Παράθεση Str vpv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Απριλίου/2022 ώρα 16:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Orion8 Orion8 Έγραψε:

Με δείκτη μάζας σώματος μικρότερο του 19 τι γίνεται; Στη νομοθεσία αναφέρει ότι πρέπει να είναι
από 19 μέχρι 27. Ευχαριστώ!
Κοίταξε δεν έχουν και πολύ μεγάλο θέμα με τους λεπτούς απο οτι έχω ακούσει. Δηλαδή αν είσαι 18.5 δεν θα σε κόψουν. Απλα με τους πολύ εύσωμους έχουν θέμα. Γιατί σου λέει πως θα τρέξουν κ. Λ. Π. Κ. Λ. Π.
Επιστροφή στην κορυφή
Nahnah Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nahnah Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Αυγούστου/2022 ώρα 14:10
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει πάρει απαλλαγή λόγω Χρόνιας Κνίδωσης εκ Πιέσεως Επιβραδυνόμενου Τύπου (DPU).

Τι χαρτιά χρειάζεται καθώς στο ΦΕΚ αναφέρεται μόνο η Χρόνια Κνίδωση, πολύ επίμονη, ανθεκτική στη θεραπεία μετά απο νοσοκομειακή παρακολούθηση.

Γνωρίζει κάποιος σε ποιον πρέπει να απευθυνθώ;
Γιατρό ή δικηγόρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Kastiel Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Αυγούστου/2022
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kastiel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2022 ώρα 22:24
Καλησπερα, παρουσιαστικα 18 ιουλιου και αυριο τελειωνω τα σπεν, με εχουν βγαλει ι4 λογο διαγραφματοκοιλης και παλινδρομησης στο 424. Το τελευταίο διάστημα ακομα και με την αγωγη που περνω τα συμπτώματα ναυτιας, παλινδρομησης, πονος στομαχιου εμφανίζονται σε μεγαλο βαθμο επειδή ειμαι και αγχοδης σαν χαρακτηρας. Τι μπορω να κανω γιαυτο; Ακουσα οτι γινετε να με βγαλουν ι5 παθολογικο, μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει; Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Αντρέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αντρέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2022 ώρα 21:36
Καλησπέρα συνφορουμιτες, Μια ερώτηση με σκωλιοση 25-30 βαθμών τι Ι βγαίνεις;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 52 5354

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com