Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μεταθέσεις (2021)

Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μεταθέσεις (2021)
    Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2021 ώρα 14:06
Όλοι λένε ότι γύρω στις 15 του μήνα θα έχουμε
Ημερομηνίες. Μάλλον τέλος Γενάρη θα είμαστε σπίτια μας
Επιστροφή στην κορυφή
369 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 369 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2021 ώρα 21:47
Καλησπέρα παιδιά, ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά έχει ακουστεί τίποτα για μεταθέσεις τριμήνου για την 369;
Επιστροφή στην κορυφή
spiros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση spiros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2021 ώρα 06:17
Για 369 βυσματικες 3μηνου ξέρουμε τίποτα;
Επιστροφή στην κορυφή
Άγνωστο Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Άγνωστο Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαρτίου/2021 ώρα 18:41
Ήθελα να ρωτήσω για μετάθεση από Άσσηρο για Λήμνο μόλις πάρω το φύλλο πορείας μου δίνουν κάποιες μέρες άδεια η φεύγω απευθείας;
Επιστροφή στην κορυφή
Strkr97 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Strkr97 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2021 ώρα 12:28
Καλησπέρα παιδιά,
Μου ήρθε μετάθεση για ΝΙΜΤς, πως είναι τα πράγματα εκεί; Δεν είμαι του υγειονομικού, απλός οπλίτης.
Επιστροφή στην κορυφή
Γλεορ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 25/Μαΐου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γλεορ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Μαΐου/2021 ώρα 21:43
Πως θα μαθω για την μεταθεση πιυ παω και ποτε παω 2021 Α εσσο
Επιστροφή στην κορυφή
Nokos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nokos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2021 ώρα 09:15
Γνωρίζει κανείς πόσο Κέρο κάνει να εγκριθεί η μετάθεση;
Επιστροφή στην κορυφή
Trelokomio Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2021
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Trelokomio Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2021 ώρα 19:50
Καλησπέρα παιδιά… είναι στον εβρο και πριν λίγες μέρες ήρθε η μετάθεση μου εκεί που με στέλνουν δεν έχω που να μείνω (δεν έχω σπίτι πλέον εκεί) μα ήθελα να φύγω σαν τρελός από τον εβρο (δυδθμοτοιχο) θα ήθελα να ρωτήσω θα μου δίνουν αναγκαστικά δν η θα μπορώ να μείνω μέχρι να τελειώσω μέσα;
Επιστροφή στην κορυφή
Darth_Bane Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2021
Πόντοι: 79
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Darth_Bane Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2021 ώρα 20:27
Δε νομίζω πως υπάρχει πουθενά υποχρεωτικά διανυκτέρευση, ακόμα και σε γραφείο στο πεντάγωνο να είσαι αμα θες μένεις μέσα...
Επιστροφή στην κορυφή
fasolias95 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Αυγούστου/2021
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση fasolias95 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2021 ώρα 13:58
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πως θα γίνουν οι μεταθέσεις των τρίτεκνων της 372 χωρίς βύσμα από Θράκη;(όχι από Έβρο). Θα πάρουμε όπως οι προηγούμενες σειρές στο 5μηνο περίπου;
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2021 ώρα 12:13
Γεια σας παιδιά
Πρόκειται να πάρω μετάθεση στον 3ο μήνα για πεντάγωνο
Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάνει πως είναι εκεί καθώς και αν είναι εφικτό να χωθώ σε τίποτα γραφεία
Γενικά έχω θέμα με τη μέση μου οπότε θα ήθελα να αποφύγω σκοπιές κτλ Αλλά δεν ξέρω αν θα δείξουν κατανόηση σε κάτι η με υποχρεώσουν να βγω Ι3
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2021 ώρα 17:22
Επίσης και τι γίνεται και με τις εξόδους...
Δεν γνωρίζω αν θα έχω βισμα κατά τη διάρκεια της θητείας μου γι'αυτό
Επιστροφή στην κορυφή
Darth_Bane Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2021
Πόντοι: 79
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Darth_Bane Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2021 ώρα 12:49
Φίλε το να έρθεις μετάθεση στο Πεντάγωνο δε λέει τίποτα απο μόνο του. Πρώτον πρέπει να δεις αν θα πας Τ/ΓΕΣ ή αν θα πας ΕΣ/ΓΕΕΘΑ (νομίζω έτσι λέγεται πλέον). Γενικα σκοπιές (πολλές σκοπιές, πάρα πολλές σκοπιές) κάνουν ΜΟΝΟ τα παιδιά στο ΛΦΑΤ του ΓΕΕΘΑ. Αν η μετάθεση σου είναι για εκεί προλαβαίνεις να την κόψεις.

Αν η μετάθεση σου είναι για Τ/ΓΕς, τότε η μοίρα σου θα καθοριστεί την πρώτη μέρα. Αν έχουν ανάγκη για γραφείς μπορεί να βρεθείς σε γραφείο (πάντα υπάρχει ανάγκη), αν πεις οτι έχεις δίπλωμα αρκετά χρόνια λογικά θα σε πάνε Λόχο Μεταφορών να γίνεις οδηγός. Αλλιώς μπορεί να ξεμείνεις στο Λόχο Επιτελείου και να κάνεις υπηρεσίες υπερβολικά χαλαρά, δηλαδή θαλαμοφύλακας με τα πόδια πάνω στο τραπέζι και μπαλαντέζα για το κινητό.

Επεξεργάστηκε από Darth_Bane - 29/Αυγούστου/2021 ώρα 12:50
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com