Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
monika Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 14
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση monika Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 03:28
Σε ευχαριστω παρα πολυ... Ριχνω 4 μετρα αλλα δεν παει πιο περα η καταραμενη σφαιρα! Ελπιζω η διαδικασια να παρει Γεναρη μπας και προλαβω... Εχει να κοπει κοσμος κ κοσμακης νομιζω. Μακαρι να μας βοηθησουν λιγο εμας τις γυναικες γιατι απο οτι ξερω φετος δεν παιρνει μεσο στα αθληματα αρα ολοι με τις δυναμεις τους...
Επιστροφή στην κορυφή
monika Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση monika Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 04:01
Να σε ρωτησω κ κατι αλλο γιατι φαινεται οτι το χεις... Δεν κολλαει εδω αλλα τεσπα... Η δικια μου ειδικοτητα παιρνει 170 ατομα κ ζητουσε απολυτηριο λυκειου. Μονο αυτο εχω με 13. Εχω καμια ελπιδα να μπω αν περασω τα αθληματα; Εγω νομιζω οχι... Θα μπουν πρωτα ολοι οι οβα πιστευω. Χαλια χαλια χαλια... αν εχεις υποψιν σου απαντησε μου! Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 05:56
Αρχικά αποστάλθηκε από monika monika Έγραψε:

Να σε ρωτησω κ κατι αλλο γιατι φαινεται οτι το χεις... Δεν κολλαει εδω αλλα τεσπα... Η δικια μου ειδικοτητα παιρνει 170 ατομα κ ζητουσε απολυτηριο λυκειου. Μονο αυτο εχω με 13. Εχω καμια ελπιδα να μπω αν περασω τα αθληματα; Εγω νομιζω οχι... Θα μπουν πρωτα ολοι οι οβα πιστευω. Χαλια χαλια χαλια... αν εχεις υποψιν σου απαντησε μου! Ευχαριστω
Μονικα για να πας για αθληματα πρεπει να δεις το ονομα σου απο τις 10δεκεμβρη κ μετα στους πινακες που θα βγουν για το ποιοι θα πανε για Τις εξετασεις, αν σε καλεσουν κ πας για εξετασεις κ τα περασεις ολα θα μπεις.
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris_wolf Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
Πόντοι: 48
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris_wolf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 12:02
Φιλε μου εαν εχεις ασχοληθει λιγακι με τον στοιβο θα ξερεις πως ο μαραθωνοδρομος δεν τρεχει 1 km Αλλα πολλα περισσοτερα, οποτε στις προπονησεις που κανει το σωμα του η αντοχη του και ο ρυθμος που θα τρεχει εχει προσαρμοστει για πολλα χιλλιομετρα και οχι για ενα. Οποτε λογικο ειναι να το κανει σε 4:40 και σε 5:00, εχει πολλη μεγαλη διαφορα η αντοχη απο την ημιαντοχη. Οπως και ο sprinter (τρεχει 100m) δεν μπορει ουτε αυτος να κανει το 1 km σε 4:30 για τον ιδιο λογο. Οποτε η γνωμη μου ειναι πολυ προπονηση στο χιλλιαρι που χρειαζομαστε και κομμενες οι καταχρησεις !
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:20
Πολλυ σωστος ο dimitris_wolf.
Και προσεξτε εσεις που ξεκοινησατε την προετοιμασια για τα αθληματα. Γιατι οι ποιο πολλοι δεν ειστε προετοιμασμενοι και στην αρχη θα πιαστητε.
Καλα για αρχη θα ηταν να χτισετε βασικη αντοχη, δηλαδη τρεχτε οσο μπορειτε απο 20 λεπτα μεχρι 45 λεπτα σε ρυθμο που να μην λαχανιαζετε για 2 βδομαδες 3 προπονησεις την εβδομαδα γυμναζοντας παραληλα τον κορμο σας δηλαδη κοιλιακους ραχιαιους, πανω μερος με καμψεις και ελξεις και ποδια καθησματα και προβολες με σωματικο βαρος.
Ετσι στις 2 βδομαδες θα χτισετε γερες βασεις για να δουλεψετε πιο εξιδηκευμενα στο καθε αθλημα που σας ζηταει με την αντιστηχη τεχνικη.
Και φυσικα αν σας μινει και συνηθεια αυτο θα ηταν και το καλητερο...
Επιστροφή στην κορυφή
monika Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση monika Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 17:27
Ευχαριστω! Εγω ξερω οτι ολους μας καλουν για τα αθληματα... Οχι; Κανω λαθος;
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris_wolf Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2009
Πόντοι: 48
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris_wolf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2009 ώρα 20:05
Για αθληματα monika θα καλεσουν οσους περασους πρωτα τις υγειοναμικες και τις ψυχοτεχνικες εξετασεις, εαν τα περασεις αυτα τοτε θα πας και στις αθλητικες δοκιμασιες.
Επιστροφή στην κορυφή
GeoCommand Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 12/Μαρτίου/2019
Πόντοι: 161
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GeoCommand Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2019 ώρα 23:31
Μάγκες "ξεσκονίζω" το θέμα αυτό... Και από'τι βλέπω μετα από δεκαετία ανενεργείας

Όσοι έχουν περάσει τη διαδικασία (και αυτοί που πρόκειται) τι πιστεύετε ,
Τόσο απαιτητικά είναι; Γιατί από ότι βλέπω οι απόψεις διίστανται...
Άλλος λέει θελει άριστη φυσική κατάσταση , άλλος ίσα ίσα να μην έχεις άθλια Φ. κατάσταση...
Άμμες δέ γ' εσσόμεθα πολλώ κάρρονες
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com