Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι υλικά χορηγεί ο στρατός;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 26>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15169
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Νοεμβρίου/2010 ώρα 03:43
Αρχικά αποστάλθηκε από omiros87 omiros87 Έγραψε:

Παντόφλες θα χρειαστούμε; Μας δίνουνε εκεί μήπως;

σου δίνουνε
Επιστροφή στην κορυφή
Signaller Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2010
Πόντοι: 3191
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Signaller Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 12:16

Σου δίνουν σαγιονάρες, όχι παντόφλες
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 5771
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 12:18
Λεω κι εγω θα ειπωθει;lol. Εννοειτε και χειμωνα σαγιοναρα. ...
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 26/Μαΐου/2010
Θέση: υψηλη :P
Πόντοι: 525
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 01:15
Αρχικά αποστάλθηκε από Signaller Signaller Έγραψε:

ε αν ειναι δυνατον!δε πατε μονιμα ρεε!
Την ΠΟΛΗ που μου πήρανε εγώ την θέλω πίσω να μπω μεσ'την ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ και να την λειτουργήσω και μονο τότε ο ΘΕΟΣ την ΠΟΛΗ θα φωτίσει και ο ΥΜΝΟΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ παντου θα απειχήσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή
omiros87 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2010
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση omiros87 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 03:06
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από Signaller Signaller Έγραψε:

ε αν ειναι δυνατον!δε πατε μονιμα ρεε!
αν παιζεις ξυπολητη ειναι αλλη φαση.
Επιστροφή στην κορυφή
G47 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 17/Σεπτεμβρίου/2010
Πόντοι: 83
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση G47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 18:52
Greek army, η λιστα που δινεις πιο πανω για τον στρατο ξηρας ειναι σε ισχυ τωρα;
Γιατι εχει αρκετες διαφορες απο τη λιστα που βρισκεται στο ''ενημερωτικο φυλλαδιο στρατευσιμου'' που ειχα παρει οταν πηγα για την αναβολη μου.
Πχ αναφερει 5 ζευγαρια καλτσες, δεν αναφερει για σαπουνι-σαπουνοθηκη (αληθεια δινουν; Γιατι εχω αγορασει το σετ, αν δινουν δεν το παιρνω) και πετσετες αναφερει 4 τεμαχια απο δυο για προσωπο-λουτρο.
Μαλλον καποια απο τις δυο λιστες ειναι πιο παλια.
Τι ισχυει τωρα;
...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 18:56
Αρχικά αποστάλθηκε από G47 G47 Έγραψε:

Greek army, η λιστα που δινεις πιο πανω για τον στρατο ξηρας ειναι σε ισχυ τωρα;
Γιατι εχει αρκετες διαφορες απο τη λιστα που βρισκεται στο ''ενημερωτικο φυλλαδιο στρατευσιμου'' που ειχα παρει οταν πηγα για την αναβολη μου.
Πχ αναφερει 5 ζευγαρια καλτσες, δεν αναφερει για σαπουνι-σαπουνοθηκη (αληθεια δινουν; Γιατι εχω αγορασει το σετ, αν δινουν δεν το παιρνω) και πετσετες αναφερει 4 τεμαχια απο δυο για προσωπο-λουτρο.
Μαλλον καποια απο τις δυο λιστες ειναι πιο παλια.
Τι ισχυει τωρα;
...

δεν αναφέρει 5 ζευγάρια κάλτσες αλλά 5 πετσέτες. Σου δίνουνε σαπούνι-σαπουνοθήκη. Σίγουρα με το 9μηνο πλέον δίνουνε 2 παραλλαγές χιτώνιο-παντελόνι αντί για 3 που είχα γράψει όταν ήτανε 12μηνο
Επιστροφή στην κορυφή
G47 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση G47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 19:04
Παρεξηγηση, η λιστα που εχω στο φυλλαδιο γραφει 5 ζευγαρια καλτσες μαλλινοβαμβακες ενω η λιστα στο παρων θεμα 2.
Τι ισχυει;

Επισης η λιστα στο φυλλαδιο γραφει για δυο τεμαχια πετσετες για προσωπο και δυο για το λουτρο, συνολο 4, ενω η δικη σου 5.
Επισης εχει διαφορες και στα χιτωνια-παντελονια.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2010 ώρα 19:17
Αρχικά αποστάλθηκε από G47 G47 Έγραψε:

Παρεξηγηση, η λιστα που εχω στο φυλλαδιο γραφει 5 ζευγαρια καλτσες μαλλινοβαμβακες ενω η λιστα στο παρων θεμα 2.
Τι ισχυει;

Επισης η λιστα στο φυλλαδιο γραφει για δυο τεμαχια πετσετες για προσωπο και δυο για το λουτρο, συνολο 4, ενω η δικη σου 5.
Επισης εχει διαφορες και στα χιτωνια-παντελονια.

2 ζευγάρια δίνουνε... Σωστά και στις πετσέτες σου δίνουνε όμως και μία ποιο μικρή. Που εγώ την χρησιποιούσα για το όπλο:P Για τα χιτώνια και τα παντελόνια αυτό ίσχυε στο 12μηνο. Στους 9μηνους δίνανε ένα λιγότερο. Οπότε αυτό ισχύει και τώρα
...
Επιστροφή στην κορυφή
panos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση panos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 03:15

Αυτο που κυκλοφορει τελευταια οτι σταματησαν να δινουν σακους παραλλαγης ισχυει; Για να αγορασω αν ειναι!

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 11249
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 03:43
Αρχικά αποστάλθηκε από panos panos Έγραψε:

Αυτο που κυκλοφορει τελευταια οτι σταματησαν να δινουν σακους παραλλαγης ισχυει; Για να αγορασω αν ειναι!

Αυτό διάβασα και εγώ ότι συνέβη στην προηγούμενη ΕΣΣΟ (Αύγουστος).
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Πόντοι: 11149
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 11:44
Όποιος έχει ένα πρόσφατο αντίγραφο των υλικών που χορηγούνται ας το βγάλει μία φωτογραφία να το έχουμε επίσημα.
Επιστροφή στην κορυφή
G47 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση G47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 12:50
Στη λιστα που εχω εγω αναφερει απο ενα τεμαχιο για σακο ιματισμου και σακο ταξιδιου.
Σε ποιον αναφερεστε;
Επιστροφή στην κορυφή
parisnope Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 07/Σεπτεμβρίου/2010
Πόντοι: 19
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση parisnope Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 16:18
Ρε παιδια μ τν σακο παραλλαγης τ ν κανουμε αν δν μας τν χορηγει ο στρατος; Ν τν αγορασουμε εμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
G47 Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση G47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2010 ώρα 16:51
Προσεξα οτι στα χορηγουμενα υλικα ειναι επενδυση για μεσα απο το χειτωνιο και το παντελονι.
Κατι τετοιο ισχυει τωρα;
Αν ναι, θεωρειτε σημαντικο να αγορασουμε ισοθερμικο σετ;
Γιατι αν ειναι ζεστη η επενδυση δεν μας χρειαζεται.
...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 26>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com