Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 2425 26>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Alex7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Alex7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 14:58
Καλησπερα παιδια.. Ακουγεται απο στρατοπεδα οτι παιδια πολυτεκνων οικογενειων απολυονται αυτες τις μερες με βασει το νομοσχεδιο για την μειωμενη θητεια.. Εχει ακουσει κανεις τιποτα;
Επιστροφή στην κορυφή
Ashen Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 28/Δεκεμβρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 83
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ashen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2019 ώρα 16:17
Ναι και σε εμάς πάρα πολλοί που ήταν να απολυθούν σε 3 μήνες απολύονται στις επόμενες ημέρες.

Επιστροφή στην κορυφή
abts Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Οκτωβρίου/2018
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση abts Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2019 ώρα 11:05
Καλημερα παιδια. Υπηρετω στην Λημνο και σημερα κλεινω τους 6 μηνες. Είμαι ο πρωτοτοκος απο 4 αδελφια. Υπαρχει κανενας που απολυεται τωρα με τον νεο νομο Να μας πει νεοτερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Fotis__ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Fotis__ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2019 ώρα 17:30
Καλησπέρα παιδιά ! Μπαίνω αεροπορία τον Σεπτέμβρη και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είμαι μέλος πολυτελής οικογένειας αρα δικαιούμαι 8μηνη θητεία. Εάν επιλέξω να πάω και παραμεθόριο, πόσους μήνες θα πάει η θητεία ;
Επιστροφή στην κορυφή
Nick Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nick Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 15:46
Καλησπέρα έχω κάποιες ερωτήσεις αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντησει. Εχασα τον πατέρα μου τον Αύγουστο και είμαι προγραμματισμένος για κατάταξη με την Α Εσσο 2020. Εχω έναν αδερφό μικρότερο 20 χρόνων. Δικαιουμαι μειωμένη θητεία και κατ εξαίρεση μετάθεση; Θέλω να υπηρετήσω στις Ειδικές δυνάμεις. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
DB_KD Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2020
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση DB_KD Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 13:57
Καλησπέρα,
θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση:
Από καταδρομέας διαβιβαστής στην ρεντίνα δικαιολογείται μετάθεση (στα μισά της θητείας και χωρίς να χρειαστεί να κοπείς από καταδρομείς) στο 490 τάγμα διαβιβαστών στο Γ' σώμα στρατού;
Επιστροφή στην κορυφή
milos Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 09/Ιανουαρίου/2020
Πόντοι: 11
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση milos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 14:30
σχετικα με θητεια στο 401 στρατιωτικο νοσοκομειο γνωριζει καποιος κατι να μας πεις; π ς ειναι υπηρεσιες, ποιοι επιλεγονται εκει για μεταθεση και ποσο συχνα υπαρχει εξοδος
Επιστροφή στην κορυφή
Sotos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Sotos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:36
Λοιπόν καλησπέρα σας. Μπαίνω με την ΣΤ Εσσο 11 Νοεμβρίου του 2020. Η μάνα μου έχει ποσοστό αναπηρίας 67% και πάνω με βαλβίδα μέσα στο κεφάλι και στεντ λόγο ανεβρυσματος στην αρτηρία της αναπνοής στο κεφάλι. Εκτός από αυτά της έχει φύγει το δεξί μάτι αρκετά προς τα δεξιά και γενικά η δεξιά μεριά τους σώματος της είναι αρκετά ασταθείς. Διάβασα μέσα στο ΓΕΣ ότι όσοι έχουν γονέα με 67% αναπηρία και άνω έχουν κάθε δικαίωμα μετά την εκπαίδευση τους (λογικά μετά τα σπεν) να πάρουν μετάθεση πλησίον της κατοικίας του γονέα (μένω ακόμα μαζί με τους γονείς μου). Ο πατέρας μου ζει κανονικά αλλά είναι πολύ δύσκολο να φύγει από την δουλειά που είναι σε περίπτωση που συμβεί κάτι. Δικαιούμαι μετάθεση; Θέλω μια σαφής απάντηση γιατί αλλού βλέπω ότι δεν παίρνουν μετάθεση αλλού ότι παίρνουν και τέτοια.
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 99
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2020 ώρα 15:29
Και μένα με ενδιαφέρει αυτό φίλε μου παρουσιαζομαι 13/11 και η μητέρα μου έχει ποσοστό αναπηρίας 70% δικαιούμαι μετάθεση κοντά στο σπίτι μας;
Επιστροφή στην κορυφή
Andri Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 04/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 301
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Andri Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2021 ώρα 12:53
Καλησπέρα παιδιά, είμαι τρίτεκνος και ο πατέρας μου έχει απεβιώσει και η μητέρα μου παίρνει σύνταξη χηρειας, δικαιούμαι 6 μηνο η 8 μηνο; Δικαιούμαι κατε εξαίρεση μετάθεση;
Επιστροφή στην κορυφή
petethetethor13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 14/Μαΐου/2020
Πόντοι: 43
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση petethetethor13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2021 ώρα 13:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Andri Andri Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά, είμαι τρίτεκνος και ο πατέρας μου έχει απεβιώσει και η μητέρα μου παίρνει σύνταξη χηρειας, δικαιούμαι 6 μηνο η 8 μηνο; Δικαιούμαι κατε εξαίρεση μετάθεση;

Καλησπέρα φίλε, φαντάζομαι σίγουρα δικαιούσε μειωμένη θητεία απλά πρέπει να ρωτήσεις στρατολογία (αν δεν υπηρετείς ακόμη) ή το 1ο Γραφείο της μονάδας σου (αν υπηρετείς αυτή την στιγμή). Για κατ' εξαίρεση μετάθεση νομίζω πρέπει να έχεις παρουσιαστεί ήδη και να υπηρετείς την θητεία σου για να κάνεις αίτηση (δεν γίνεται πριν παρουσιαστείς) και γι'αυτό επίσης πρέπει να επισκεφθείς το 1ο Γραφείο της μονάδας σου για να δουν τα κριτήριά σου και να συμπληρώσουν την απαραίτητη αίτηση.
Armoured reconnaissance
Επιστροφή στην κορυφή
Andri Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 04/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 301
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Andri Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2021 ώρα 13:16
petethetethor13 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, δεν υπηρετώ ακόμη... Απλά θέλω να μάθω τι προβλέπετε, αρα αφότου καταταγω το βλέπω...
Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Βούρ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2021
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Δημητρης Βούρ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Οκτωβρίου/2021 ώρα 09:40
Καλησπέρα
Ειμαστε 2 αδερφια, εγω μικροτερος απο τον αδερφο μου. Ο αδερφος. Μου εχει υπηρετησει εδω και χρονια. Εγω δικαιουμαι μειωμενη θητεια λογω θανατο γονεα; Οταν ειχε υπηρετησει ο αδερφος μου, ζουσε ο πατερας μας.
Η μειωμενη θητεια μεταφερεται στον μικροτερο γιο;
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΟΝΥΜΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΝΟΝΥΜΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Οκτωβρίου/2021 ώρα 11:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Δημητρης Βούρ Δημητρης Βούρ Έγραψε:

Καλησπέρα
Ειμαστε 2 αδερφια, εγω μικροτερος απο τον αδερφο μου. Ο αδερφος. Μου εχει υπηρετησει εδω και χρονια. Εγω δικαιουμαι μειωμενη θητεια λογω θανατο γονεα; Οταν ειχε υπηρετησει ο αδερφος μου, ζουσε ο πατερας μας.
Η μειωμενη θητεια μεταφερεται στον μικροτερο γιο;

Το δικαίωμα της μειωμένης θητείας πάει στον μόνο ή μεγαλύτερο γιο της οικογένειας και δεν μεταφέρεται ακόμα και αν αυτός δεν το έχει κάνει χρήση.
Επιστροφή στην κορυφή
Γκρεγκ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γκρεγκ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2021 ώρα 15:10
Καλησπέρα σε όλους, Παρουσιαζομαι τον Νοέμβριο στην νέα Σαντα Κιλκίς Και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή η μητέρα μου έχει ποσοστό αναπηρίας 68% (καρκινος) τι ισχύει, δικαιούμαι κάτι, με φέρνουν κοντά στο τόπο κατοικίας μου μετά την βασική εκπαίδευση; Θα παρουσιάσω τα χαρτιά που μου έχουν ζητηθεί που δείχνουν και το πρόβλημα κανονικά. Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω το κινητό (smartphone) πως το περνάω μέσα στο στρατόπεδο γιατί βλέπω ότι το παίρνουν κανονικά μέσα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 2425 26>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com