Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 44>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 20:00
Εποπ στο ναυτικό; Τραγικό
Επιστροφή στην κορυφή
sotirisd Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 06/Ιουνίου/2010
Πόντοι: 49
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sotirisd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 20:02
Δυλαδη δεν μπορει να μου χρισιμευσει για να γινο σε λιγοτερους μηνες πλοιαρχος β και μετα απο 36 που ειναι για να γινω α πλοιαρχος να μου τους κανει 10 τους μηνες γινετε να κανει κατι τετοιο;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
Θέση: Schweiz
Πόντοι: 2273
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2010 ώρα 20:04
Αρχικά αποστάλθηκε από sotirisd sotirisd Έγραψε:

Δυλαδη δεν μπορει να μου χρισιμευσει για να γινο σε λιγοτερους μηνες πλοιαρχος β και μετα απο 36 που ειναι για να γινω α πλοιαρχος να μου τους κανει 10 τους μηνες γινετε να κανει κατι τετοιο;

Αδυνατον αυτα ειναι νομοθετημενα απο νομους που αφορουν την θαλασσια υπηρεσια.
Επιστροφή στην κορυφή
makis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση makis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2010 ώρα 16:48
Γκρεκο πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2010 ώρα 19:07
Αρχικά αποστάλθηκε από makis makis Έγραψε:

Γκρεκο πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;

Tι; Πως;
Επιστροφή στην κορυφή
makis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση makis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2010 ώρα 14:03
Γκρεκο εσυ τι ακριβως εισαι στο εμπορικο ναυτικο;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2010 ώρα 16:11

Γκρεκο εσυ τι ακριβως εισαι στο εμπορικο ναυτικο;

Εαν ησουν μελος του φορουμ θα εβλεπες το επαγγελμα μου απο το προφιλ μου. Και το εχω ξαναπει τι ημουν σε προυγουμενα ποστ... Εχω παρει διπλωμα Β' μηχανικου Εμπορικου Ναυτικου και εχω συνολικη θαλασσια υπηρεσια γυρω στα 4 χρονια απο αυτα τα περισσοτερα στα επιβατηγα bluestar ferries και αλλου. Την καριερα μου την ξεκινησα απο τα γκαζαδικα. Αυτη την στιγμη ανηκω στο πολιτικο πρωσωπικο-τεχνικο πρωσωπικο του ΠΝ.
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2010 ώρα 17:52

Γκρεκο θα μου πεις πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;

Δεν υπαρχει υπαξιωματικος εμπορικου ναυτικου, τι ειναι αυτα που λες. Για να γινεις αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου δηλαδη πλοιαρχος ή μηχανικος του εμπορικου ναυτικου το εχουμε ξαναπει και υπερεξαντλησει το θεμα. Δεν θα επαναλαμβανουμε τα ιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
makis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση makis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2010 ώρα 18:43
Γκρεκο εγω νομιζα οτι αλλο ειναι ο πλοιαρχος και αλλο ο αξιωματικος... Στα καραβια οι αξιωματικοι που ειναι στη γεφυρα ειναι μονο ελληνες;
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2010 ώρα 20:01

Γκρεκο εγω νομιζα οτι αλλο ειναι ο πλοιαρχος και αλλο ο αξιωματικος... Στα καραβια οι αξιωματικοι που ειναι στη γεφυρα ειναι μονο ελληνες;

Oχι δυστυχως υπαρχουν και φιλιππινεζοι
Επιστροφή στην κορυφή
makis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση makis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2010 ώρα 03:22
Γκρεκο εγω ξερω οτι οι φιλοιπινεζοι ειναι στα μαγειρια. Εχω ενα φιλο που ειναι στις αεν και εκανε το πρωτο εξαμηνο και μου ειπε οτι οι Ναυτες ειναι ξενοι οι αξιωματικοι στη γεφυρα μονο ελληνες
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2010 ώρα 17:25

Γκρεκο εγω ξερω οτι οι φιλοιπινεζοι ειναι στα μαγειρια. Εχω ενα φιλο που ειναι στις αεν και εκανε το πρωτο εξαμηνο και μου ειπε οτι οι Ναυτες ειναι ξενοι οι αξιωματικοι στη γεφυρα μονο ελληνες

Δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχουν ελληνες. Υπαρχουν εταιρειες που χρησιμποποιουν και ξενους λογω ελλειψης ελληνικων πληρωματων
Επιστροφή στην κορυφή
sotirisd Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 06/Ιουνίου/2010
Πόντοι: 49
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sotirisd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 05:47
Με μεσο ομως γινετε να γινω πλοιαρχος και σε λιγοτερα απο 6 χρονακια, εσυ τι λες δεν ειναι καλο το αξιωμα τοθ αντιναυαρχου η νομιζεις Οτι δεν μπωρει να κανει κατι γιαυτο νομιζω οτι σε 4το πολυ με 5 χρονια θα ειμαι καπετανιος!
Επιστροφή στην κορυφή
.... Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση .... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 13:36
Υπάρχει ένα βιβλιαράκι που λέγεται ναυτικό φυλλάδιο εκεί περνάει η θαλασσια υπηρεσία που εχής κάνει, τώρα για αντιναύαρχος δεν ξέρω αν μπορείς να γίνεις αλλα για πρωθυπουργός σίγουρα... Έχετε μπερδέψει τι βούρτσα με την... Μου φαίνεται !
Επιστροφή στην κορυφή
dokimos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dokimos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 16:16
βγαλτε πρωτα τη σχολη και μετα κοιτατε να φτασετε πλοιαρχοι... Νομιζεται οτι η σχολη ειναι ευκολη... Απο τους 170 περιπου δευτεροετεις απο την ΑΕΝ Μακεδονιας μονο οι 45 ειχαν το δικαιωμα να μπαρκαρουν... Για να μην πω στον ασπροπυργο... Και ποσοι ψαχνουν ακομα εταιρεια...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 44>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com