Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς (2022)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 61 6263 64 65 93>
Συγγραφέας
Μήνυμα
 Rating: Βαθνολογία: 1 Ψήφοι, Μέσος όρος 5.00  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Peter2002 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 101
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Peter2002 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 10:38
Μάγκες καλημέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω. Υπηρέτησα την θητεία μου στις ειδικές δυνάμεις με ειδικότητα "ΟΔΗΓΌΣ - ΔΙΑΒΗΒΑΣΤΗΣ - ΧΑΜ". Λογικά θα βάλω για ΕΠ. ΟΠ, όμως η απορία μου είναι η εξής. Στην μοριοδοτηση αναφέρει πως τα μόρια των ειδικών δυνάμεων δίνονται αν ο υποψήφιος θέλει να καταταγεί με την ίδια ειδικότητα στο ίδιο ή αντίστοιχο σώμα των ενόπλων δυνάμεων. Εγώ δηλαδή με την ειδικότητα που είχα στη θητεία μου, τι ειδικότητα πρέπει να δηλώσω στην προκήρυξη των ΕΠ. ΟΠ; Διαβιβαστης; Ή κάτι άλλο; Επίσης αν δηλαδή εγώ δηλώσω ειδικότητα "Ειδικών Αποστολών" για την οποία δεν υπάρχει αντίστοιχη για οπλίτες θητείας δεν θα πάρω μόρια ειδικών δυνάμεων;
Επιστροφή στην κορυφή
Politis1994 Δες τη Λίστα
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 1921
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Politis1994 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 12:41
Στο τρελοκομείο δε θα πάει ένας θα πάμε και οι 2... Οεοο
Επιστροφή στην κορυφή
Loxiaskd51 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2021
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loxiaskd51 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 12:53
Καλησπερα παιδια ξερει κανενας ποσες ειναι οι αιτήσεις στο περίπου;
Επιστροφή στην κορυφή
Kostantinos2017 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 29/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 490
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostantinos2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 13:42
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
Πόντοι: 415
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 13:53
Προσωπικά πολύ δύσκολο μου φαίνεται. Δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό. Οι προσλήψεις ΕΦ, ΣΦ, ΕΠΟΠ ακόμα και οι Πυροσβέστες Δασικών Επιχειρήσεων που πήρε η Πυροσβεστική δεν αφορά προσωπικό παραγωγικών σχολών. Γενικά μου φαίνεται ότι το άρθρο είναι "ό, τι να' ναι". Επίσης προσλήψεις ΕΦ, ΣΦ δεν γίνονται κάθε χρόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Charlie Harper 13 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 2092
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Charlie Harper 13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 14:00
Το άρθρο είναι παλιό από τον Αύγουστο του 2021. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostantinos2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 14:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Charlie Harper 13 Charlie Harper 13 Έγραψε:

Το άρθρο είναι παλιό από τον Αύγουστο του 2021. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
σωστά τώρα είδα την ημερομηνία 😅 τζάμπα αγχώθηκα
Επιστροφή στην κορυφή
Epson89 Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 17/Νοεμβρίου/2021
Πόντοι: 90
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Epson89 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 15:05
Πάντως προς τα νέα παιδιά που είναι εκεί έξω και έχουν κάνει τα χαρτιά τους ή σκέφτονται... Να το σκεφτούν πολύ καλά. Ο στρατός δεν είναι όπως τον έχουμε στο κεφάλι μας όταν ήμαστε εκτός... Όταν μπαίνεις αλλάζουν όλα όσα πίστευες... Παρ όλα αυτά το μήνυμα μου δεν θέλω να σας αποθαρρύνει αλλά να καταλάβετε ότι δεν ξέρετε τίποτα; Για τον στρατό... Ειδικά όσοι και όσες δεν έχουν υπηρετήσει! Καλή επιτυχία σε όλους!
Επιστροφή στην κορυφή
Peter2002 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 101
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Peter2002 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 15:13
Παιδιά παρακαλώ αν γίνεται κάποιος να απαντήσει σε αυτό ώστε να μην κάνω καμιά γκάφα στην προκήρυξη
Επιστροφή στην κορυφή
Ρambo No8 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 19/Ιανουαρίου/2021
Πόντοι: 148
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ρambo No8 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 18:30
Αρχικά αποστάλθηκε από Peter2002 Peter2002 Έγραψε:

Παιδιά παρακαλώ αν γίνεται κάποιος να απαντήσει σε αυτό ώστε να μην κάνω καμιά γκάφα στην προκήρυξη
παίρνεις μόρια... Απλά έχω την εντύπωση ότι αν δηλώσεις στην ειδικότητα που ήσουν φαντάρος παίρνεις έξτρα μόρια... Κάνε όμως αυτό που θες και σου αρέσει και να φροντίσεις να είσαι καλός με την ειδικότητα που θα βάλεις γιατί μέσα παλτό θα σε ανεβάζουν... Σκατοσακουλα θα σε κατεβάζουν
Επιστροφή στην κορυφή
Cerberus Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2022
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Cerberus Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 19:37
Ειναι κανεις εδω για ειδικες αποστολες;
Επιστροφή στην κορυφή
re pate kala re Δες τη Λίστα
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 1557
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση re pate kala re Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2022 ώρα 21:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Peter2002 Peter2002 Έγραψε:

Μάγκες καλημέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω. Υπηρέτησα την θητεία μου στις ειδικές δυνάμεις με ειδικότητα "ΟΔΗΓΌΣ - ΔΙΑΒΗΒΑΣΤΗΣ - ΧΑΜ". Λογικά θα βάλω για ΕΠ. ΟΠ, όμως η απορία μου είναι η εξής. Στην μοριοδοτηση αναφέρει πως τα μόρια των ειδικών δυνάμεων δίνονται αν ο υποψήφιος θέλει να καταταγεί με την ίδια ειδικότητα στο ίδιο ή αντίστοιχο σώμα των ενόπλων δυνάμεων. Εγώ δηλαδή με την ειδικότητα που είχα στη θητεία μου, τι ειδικότητα πρέπει να δηλώσω στην προκήρυξη των ΕΠ. ΟΠ; Διαβιβαστης; Ή κάτι άλλο; Επίσης αν δηλαδή εγώ δηλώσω ειδικότητα "Ειδικών Αποστολών" για την οποία δεν υπάρχει αντίστοιχη για οπλίτες θητείας δεν θα πάρω μόρια ειδικών δυνάμεων;

Δεν τα παίρνεις άμα δηλώσεις άλλη ειδικότητα στις ειδικές ή την ειδικότητα σου εκτός ειδικών πχ

1. Αν δηλώσεις Οδηγός ειδικών

9χ10 θητεία =90
9 μήνες προϋπηρεσία =150
ειδικές 100 μόρια

2. Αν δηλώσεις οδηγός εφοδιασμού θα πάρεις

9χ10 θητεία =90
9 μήνες προϋπηρεσία =150

3. Αν Δηλώσεις Μάγειρας ειδικές

9χ10 θητεία =90

4. Αν δηλώσεις μάγειρας πεζικό

9χ10 θητεία =90

Επεξεργάστηκε από re pate kala re - 23/Μαΐου/2022 ώρα 21:49
Επιστροφή στην κορυφή
Papaki22 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 24/Μαρτίου/2022
Πόντοι: 17
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Papaki22 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2022 ώρα 10:08
Καλημέρα σε όλους. Πιστευετε φέτος για διαβιβάστης θα είναι υψηλά τα μόρια; Εγώ έχω 280
Επιστροφή στην κορυφή
Poca Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Μαΐου/2022
Πόντοι: 9
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Poca Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2022 ώρα 11:18
Καλησπέρα Παιδιά ειμαι 20 χρονών προσπάθησα να μπω 2 φορές με πανελλήνιες Αλλά δεν τα κατάφερα... Εκανα τα χαρτιά μου για τις λίγες Ειδικότητες που με άφησε το σύστημα
Μηχανικό (Σκαπανεας Διασώστης)
Αεροπορία (μεταφορέας ασθενών Τραυματοφορεας)
Ναυτικό (Διαχειριστής Λογιστικού)
Έχω κάνει την την αίτηση 1 μήνα τώρα ποτε θα χρειαστεί να παω σε γιατρούς; Με τις πανελλήνιες μας είχαν πει ότι Πρπει να είναι κοντά με την αίτηση και οι γιατροί τώρα όμως που πήρε παράταση;
Υπάρχει καμία ειδικότητα μάχιμη να αλλάξω;
Μου άρεσε να μπω στις ΕΔ αλεξίπτωτα
Pocahontas
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχαγός
Λοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostantinos2017 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Μαΐου/2022 ώρα 17:52
Θα ήθελα να ρωτήσω. Θα βγούνε προσωρινή πίνακες με τα μόρια ανά ειδικότητες; Η μετά τα πκε θα βγουν οι πίνακες με τα μόρια;

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 61 6263 64 65 93>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com