Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 6>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
tanisg Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2009
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tanisg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΑΕΝ: Μετεγγραφή σε Σχολή
    Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:42
Καλησπερα, μπορει καποιος οταν μπει στην σχολη να κανει μεταγραφη και να παει σε αλλη ακαδημια του εμπορικου ναυτικου; Περασα με παννεληνιες και ειμαι στις πρωτες θεσεις, οποιος γνωριζει ας απαντησει...
Επιστροφή στην κορυφή
ZaXoS Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2010
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ZaXoS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 19:15
Αρχικά αποστάλθηκε από tanisg tanisg Έγραψε:

Καλησπερα, μπορει καποιος οταν μπει στην σχολη να κανει μεταγραφη και να παει σε αλλη ακαδημια του εμπορικου ναυτικου; Περασα με παννεληνιες και ειμαι στις πρωτες θεσεις, οποιος γνωριζει ας απαντησει...

Ναι μπωρεις να παρεις μεταγραφη!
Επιστροφή στην κορυφή
makis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση makis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 04:33

Ρε παιδια αν ο καθενας μπορει να παρει μεταγραφη για οποια σχολη θελει γιατι να συμπληρωνει μηχανογραφικο και να μην πηγαινει οπου θελει αυτος;

Επιστροφή στην κορυφή
tanisg Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2009
Θέση: Greece
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tanisg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 02:40
Ρωτησα στην αεν και μου ειπαν μετα το πρωτο μπαρκο με τα σημερινα κριτηρια, μπορει αυτο του χρονου να μην ισχυει...
Επιστροφή στην κορυφή
ZaXoS Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Σεπτεμβρίου/2010
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ZaXoS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 21:58
Αρχικά αποστάλθηκε από makis makis Έγραψε:

Ρε παιδια αν ο καθενας μπορει να παρει μεταγραφη για οποια σχολη θελει γιατι να συμπληρωνει μηχανογραφικο και να μην πηγαινει οπου θελει αυτος;

Νoμιζω πως δεν ειναι τοσο απλο χρειαζονται τα απαιραιτητα δικαιολογητικα κτλπ κτλπ

Αρχικά αποστάλθηκε από tanisg tanisg Έγραψε:

Ρωτησα στην αεν και μου ειπαν μετα το πρωτο μπαρκο με τα σημερινα κριτηρια, μπορει αυτο του χρονου να μην ισχυει...

Μπωρει να εχει κ μεταγραφικη περιοδο σαν το ποδοσφαιρο ας περασουμε κ βλεπουμε για μεταγραφη!
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Νοεμβρίου/2010 ώρα 22:01
Καλά και μετά αν θέλω δεν μπορώ να πάω σε άλλη σχολή αν θέλω; Δηλαδή να πάρω μεταγραφή για κάποια άλλη σχολή?
Επιστροφή στην κορυφή
greko_27 Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 01/Φεβρουαρίου/2009
Θέση: Schweiz
Πόντοι: 2273
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greko_27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Νοεμβρίου/2010 ώρα 23:49
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas Kostas Έγραψε:

Καλά και μετά αν θέλω δεν μπορώ να πάω σε άλλη σχολή αν θέλω; Δηλαδή να πάρω μεταγραφή για κάποια άλλη σχολή;

ναι μπορεις να παρεις μεταγραφη
Επιστροφή στην κορυφή
Kalodrei Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Απριλίου/2010
Θέση: thessaloniki
Πόντοι: 43
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kalodrei Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Νοεμβρίου/2011 ώρα 23:52
Καθε ποτε μπορεις να κανεις αιτηση για μεταγραφη; Αρχες εξαμηνου; Τι χρειαζεται; Θελω να φυγω απο τον ασπροπυργο και να παω μηχανιωνα...

Επιστροφή στην κορυφή
χριστινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση χριστινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:58
Οι μεταγραφες Δ εξαμηνου ποτε βγαινουν?
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
Πόντοι: 179
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2012 ώρα 00:32
Τα κοινωνικά κριτήρια παίζουν ρόλο ως προς την επιλογή της ΑΕΝ; Δηλαδή αν πλοιρώ κάποια κοινωνικά κριτήρια είναι ακόμα πιο πιθανό να με στείλουν στην ΑΕΝ 1ης επιλογής;
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Επιστροφή στην κορυφή
diplomaths Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2011
Πόντοι: 320
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση diplomaths Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2012 ώρα 13:29
Τα κοινωνικά κριτήρια είναι ειδική κατηγορία για τις "πολιτικές" σχολές
Οι ειδικές κατηγορίες των ΑΕΝ είναι:
ι) Τέκνα ή αδέλφια ανάπηρων και θυμάτων πολέμου και Εθνικής Αντίστασης.
ιι) Τέκνα ή αδέλφια ανάπηρων και θυμάτων ειρηνικής περιόδου.
ιιι) Τέκνα πολυτέκνων.
ιv) Τέκνα οικογενειών με 3 τέκνα
Εδώ θα βρείτε όλα τα νέα που αφορούν τις στρατιωτικές σχολές... και για ερωτήσεις, η ομάδα μας στο facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολέτα Δες τη Λίστα

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2011
Πόντοι: 179
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικολέτα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2012 ώρα 16:47
Πήρα τηλέφωνο σε μια ΑΕΝ και μου είπαν πως αν δηλώσω ότι είμαι ορφανή και πολύτεκνη, η μεταγραφή θα γίνει γρηγορότερα, αν δεν με βαλουν στην ΑΕΝ 1ης επιλογής
οπότε δε νομίζω να είναι μόνο αυτά τα κοινωνικά κριτήρια
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Επιστροφή στην κορυφή
stiv Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2011
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση stiv Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Αυγούστου/2012 ώρα 14:24
Παιδια μηπως ξερετε αν περασεις για παραδειχμα στην αεν κρητης μπορεις να κανεις μεταγραφη για ασπροπυργο ;
Επιστροφή στην κορυφή
Μακης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μακης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2012 ώρα 15:50
Παιδια γεια σας, σπουδαζω πρωτο ετος στις αεν. Θα ηθελα να μαθω ποτε μου δινεται η δυνατοτητα για μεταγραφη ωστε να παω σε αλλη σχολη. Γινεται να κανω μεταγραφη τωρα παρολο που παιρασαν η πρεπει να περιμενω το β εξαμηνο οταν γυρισω απο το καραβι
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
Θέση: Εμπ. Ναυτικό
Πόντοι: 3047
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2012 ώρα 02:19
Αρχικά αποστάλθηκε από stiv stiv Έγραψε:

Παιδια μηπως ξερετε αν περασεις για παραδειχμα στην αεν κρητης μπορεις να κανεις μεταγραφη για ασπροπυργο ;

Βεβαίως και μπορείς να πάρεις μεταγραφή, εφόσον βέβαια πληρείς τα κριτήρια, μπορείς να ζητήσεις μεταγραφή απο τώρα χωρίς να περιμμένεις να τελειώσει το Β' εξάμηνο (εκπαιδευτικό ταξίδι). Τα κριτήρια πλέον διευκολύνονται ελέω κρίσης, οπότε κοίταξε να το εκμεταλευτείς. Δες εδώ κάτι που ίσως σε ενθαρρύνει.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 6>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com