Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 15>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Αναδιάρθρωση Πυροσβεστικού Σώματος
    Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2014 ώρα 05:00
Επιστροφή στην κορυφή
wrc Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση wrc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιανουαρίου/2014 ώρα 14:50
Τι εννοειται θα ειναι με πανελληνιες και θα παιρνουν 18χρονα; Και αυτοι που ειναι εθελοντες στα σκουπιδια; Δεν ειναι αδικο να γινει;
Επιστροφή στην κορυφή
train Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση train Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2014 ώρα 18:36
Σωστα με τους εθελοντες τι θα γινει;

Επιστροφή στην κορυφή
ΙΩΑΝΝΑ Κ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Δεκεμβρίου/2013
Πόντοι: 31
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΙΩΑΝΝΑ Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2014 ώρα 21:51
Για εμας που πηγαμε στρατο δεν ειναι αδικο; Τι να κανουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
gate21ss Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 02/Φεβρουαρίου/2012
Πόντοι: 234
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση gate21ss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2014 ώρα 15:27
Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλύτερο για την Πυροσβεστική και για το Λιμενικό να εισάγονται μέσω Πανελλαδικών γιατί με αυτό το τρόπο υπολογίζονται τα βραχυπρόθεσμα κενά των σωμάτων και ίσως να μην παρατηρείται το χάλι να βγαίνει διαγωνισμός για την Πυροσβεστική κάθε 5-6 χρόνια και να λειτουργεί το σώμα με κενά κι αυτοί που ήδη εργάζονται να σκίζονται στις υπερωρίες για να καλύψουν τα κενά του ωραρίου. Επίσης, θα υπάρχει πολύ μικρότερη διαβλητότητα και περισσότερη αξιοκρατία. Εξάλλου είναι κάτι που συμβαίνει ήδη εδώ και πολλά χρόνια στις Ένοπλες Δυνάμεις και στην Αστυνομία. Αναγνωρίζω ότι είναι άδικο για πολλούς που βρίσκονται στο μεταίχμιο των καταστάσεων και ίσως υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις με σκοπό να εισαχθούν σε κάποιο σώμα ασφαλείας και μακάρι να υπάρξει κάποιο μεταβατικό στάδιο που να τους συμπεριλάβει. Είναι όμως επίσης άδικο για νεαρούς υποψηφίους που δεν μπορούσαν να δηλώσουν Πυροσβεστική και Λιμενικό στο μηχανογραφικό των Πανελλαδικών και χρειαζόταν να κάνουν ολόκληρο κύκλο στη ζωή τους (σπουδές, στρατός) για να μπορέσουν να έχουν κάποιες ευκαιρίες εισαγωγής.
Επιστροφή στην κορυφή
train Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση train Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2014 ώρα 16:47
Συμφωνω τα ειπες ολα
Επιστροφή στην κορυφή
mairy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mairy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2014 ώρα 20:26
Γεια σας. ειμαι εθελοντρια στην πυροσβεστικη εδω και ενα χρονο. ξερει κανεις αν θα βγει προκηρυξη η θα μπαινει καποιος μονο με πανελληνιες; Μεχρι ποια ηλικια μπορει να κανει κανεις χαρτια; Εγω ειμαι αποφοιτος ΤΕΙ και ξερω οτι εχω περιθωριο μεχρι 33 ετων. θα ισχυει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
wrc Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση wrc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2014 ώρα 15:38
Και εγω μαιρη εθελοντης 4 χρονια ειμαι και εχω αυτην την ανησυχια μηπως δεν υπαρξει μεταβατικο σταδιο Για εμας και μηπως δε μπορεσουμε να εισαχθουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
wrc Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση wrc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2014 ώρα 23:53
Ξερετε αν θα μπει στις πανελληνιες απο το 15; Και αν ναι ποιο θα ειναι το ηλικιακο οριο?
Επιστροφή στην κορυφή
Elen__1990 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2014
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Elen__1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Αυγούστου/2014 ώρα 15:33
Μακάρι να βάλουν την πυροσβεστική στις πανελλαδικές. Τουλάχιστον έτσι θα ξέρουμε πως όποιος διάβασε πέρασε και δεν θα φοβόμαστε μήπως δεν μπούμε, επειδή κάποιος εξυπνάκιας έβαλε το μέσο μπροστά και εμείς μείναμε με τα %$#&@ στο χέρι (συγγνώμη κιόλας!). Όποιος είναι άξιος, ας ξαναδιαβάσει εννιά μήνες, ας κάνει τις θυσίες που πρέπει και ας μπει.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2014 ώρα 11:04
Ναι βέβαια το αν και πότε θα γίνει αυτό είναι ένα άλλο θέμα φυσικά και σηκώνει και πολύ κουβέντα. Ωστόσο γνωρίζει κανείς αν θα συμπεριλαμβάνεται φέτος στο μηχανογραφικό για τις πανελλήνιες; Προσωπικά δεν νομίζω!
Επιστροφή στην κορυφή
dmtrs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dmtrs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2014 ώρα 10:18
Η σχολή θα μπει στις πανελλήνιες για ιδιώτες από το 2016 κατά πάσα πιθανότητα...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2014 ώρα 14:32
Αρχικά αποστάλθηκε από dmtrs dmtrs Έγραψε:

Η σχολή θα μπει στις πανελλήνιες για ιδιώτες από το 2016 κατά πάσα πιθανότητα...

Επειδή ενδιαφέρονται αρκετά άτομα που παρακολουθούν το φόρουμ και το έχουν θέσει και ως απορία, μήπως γνωρίζουμε και ποιο θα είναι το όριο ηλικίας για την εισαγωγή στο Σώμα;
Επιστροφή στην κορυφή
dmtrs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dmtrs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Αυγούστου/2014 ώρα 11:39
Τα όρια ηλικίας δεν έχουν οριστεί ή τουλάχιστον δεν τα γνωρίζω. Πρόταση του σώματος πάντως, αν βοηθάει, είναι να συμπεριληφθεί στα ΕΠΕ Θετικών και Τεχνολογικών Επιστημών και Επιστημών Οικονομίας, Πολιτικών και Κοινωνικών Σπουδών.
Επιστροφή στην κορυφή
Elen__1990 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2014
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Elen__1990 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Αυγούστου/2014 ώρα 11:11
Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση τον Ιούλιο του 2015 να είναι στο μηχανογραφικό η Πυροσβεστική; Εάν υπάρχει περίπτωση να είναι στο μηχανογραφικό του 2015 η Πυροσβεστική, εγώ τα παρατάω όλα και ξεκινώ να διαβάζω για τις πανελλαδικές από τις αρχές του Σεπτέμβρη.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 15>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com