Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 10 1112 13 14>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10553
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2015 ώρα 23:34
Αν θεωρείς ότι σε απέλυσαν χωρίς λόγο φυσικά και να το κυνηγήσεις.

Καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον Δικηγόρο που να ασχολείται με στρατιωτικά ζητήματα / υποθέσεις!
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΙΧΑΕΛΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΜΙΧΑΕΛΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2015 ώρα 06:43
Καλησπέρα και από εμένα, μπαίνω για πρώτη φόρα στην ιστοσελίδα και έχω μερικές απορίες σχετίκα
με τον στρατό. Έχω μυωπία 3 βαθμούς δεν πιστεύω να υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.
Επίσης όταν με το καλό θα δημοσιεύσουν την προκήρυξη Μπορώ να πάρω παραπάνω μόρια επειδή έχει αποβιώσει ο πατέρας μου και η μητέρα μου έχει κάτω από 3.000 ευρώ εισόδημα το χρόνο...

Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2015 ώρα 09:50
Οχι δεν παίρνεις μορια και προκήρυξη δεν πρόκειται να βγει , μην ελπιζεις.
Επιστροφή στην κορυφή
giwta1989 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Μαΐου/2015
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwta1989 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2015 ώρα 21:54
Βρε cuervo τοση σιγουρια πια; Ποιος εισαι;
ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2015 ώρα 01:35
Αρχικά αποστάλθηκε από giwta1989 giwta1989 Έγραψε:

Βρε cuervo τοση σιγουρια πια; Ποιος εισαι;
Ενας θνητός που ξέρει να ενημερώνεται σωστά, αν υπήρχε περίπτωση να βγει προκήρυξη το σχετικό θέμα του φόρουμ δεν θα είχε κλειδωθεί, άσε τις φατσούλες και κατατοπίσου καλύτερα!

Επιστροφή στην κορυφή
giwta1989 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Μαΐου/2015
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwta1989 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2015 ώρα 11:40
Υπαρχεικαλυτερη ενημερωση απο ανθρωπους που ειναι μεσα στο στρατο; Και δεν μιλαω φυσικα για εποπ! Μιλαω για υψηλοβαθμα στελεχη! Κανενας δεν μου ειπε ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ! Και προς Θεου δεν ηθελα να σε θηξει η φατσουλα!
ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαΐου/2015 ώρα 12:51
Το θέμα που αφορά το ενδεχόμενο προκήρυξης για ΕΠΟΠ δεν το κλείδωσα για να αρχίσετε να συζητάτε τα ίδια αλλά σε άσχετα νήματα. Τα επόμενα άσχετα μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση καθώς ήδη έχετε ξεφύγει από τον βασικό τίτλο του θέματος!
Επιστροφή στην κορυφή
saxalt70 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2015
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση saxalt70 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2015 ώρα 02:37
Κάπου διάβασα ότι υπάρχει μια πιθανότητα να βγουν θέσης για εποπ. Ερώτηση πριν ένα χρόνο έκανα χειρουργείο Στην επιγονατίδα μου με αποτέλεσμα να αποκτήσω δυο βίδες εφόρου ζωής αν βγει προκήρυξη να κάνω τα χαρτιά μου η να μην μπω καν στη διαδικασία;

Επιστροφή στην κορυφή
oldsoldier Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2015
Πόντοι: 335
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση oldsoldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2015 ώρα 07:25
Έλεγαν με τα νέα μέτρα ότι θα έδιωχναν και τους ήδη υπάρχοντες που δεν είχαν μονιμοποιηθεί κι εσύ περιμένεις να πάρουν κι άλλους;
Επιστροφή στην κορυφή
ziaba Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2014
Θέση: Παντού
Πόντοι: 266
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ziaba Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2015 ώρα 07:31
Δε νομίζω να περνάς από ορθοπεδικό θα σ κόψουν αν δεν έχεις βύσμα κατα 99% + Δεν ξέρω ποσό μεγάλο είναι το πρόβλημα σ αλλά πιστεύω άνετα μπορείς να βγεις Ι4 δηλ άοπλος.
Πολίτης !!!336 !!!
Επιστροφή στην κορυφή
saxalt70 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Ιουλίου/2015
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση saxalt70 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2015 ώρα 07:39
Λόγο σοβαρής χονδροπάθειας μου έβγαινε η επιγονατίδα το χειρουργείο ήταν αρθροπλαστική κόπηκε κοματι Του οστού και μετακινήθηκε ο τένοντας που συγκρατεί την επιγονατίδα λίγα χιλιοστά
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιουλίου/2015 ώρα 12:56
Αρχικά αποστάλθηκε από saxalt70 saxalt70 Έγραψε:

Λόγο σοβαρής χονδροπάθειας μου έβγαινε η επιγονατίδα το χειρουργείο ήταν αρθροπλαστική κόπηκε κοματι Του οστού και μετακινήθηκε ο τένοντας που συγκρατεί την επιγονατίδα λίγα χιλιοστά

Ξέχασε το απλά.
Εκτός του ότι δεν υπάρχει κανένα ενδεχόμενο προκήρυξης για Επαγγελματίες Οπλίτες στο μέλλον και να προκηρυσσόταν διαγωνισμός σύμφωνα με το ΦΕΚ περί Σωματικής Ικανότητας Στρατευσίμων και Μόνιμων Στελεχών βγαίνεις άοπλος καραντί.
Ψάξε για άλλους επαγγελματικούς προσανατολισμούς αδερφέ.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Πόντοι: 140
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 18:18
Καλησπερα παιδιά είμαι νεο μέλος στο forum σας.

Ας μπω λοιπόν στο ψητό: Οποίο στην θητεία του έχει χαρακτηριστει ως ι2 -ι3 για προβλήματα στα μάτια και απολυθεί και μετά αν τυχόν βγει προκήρυξη και κάνει λέιζερ θα μπορεί να πάρει μέρος;

Σας ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2017 ώρα 19:52
Εννοείται πως θα μπορείς, τι ερώτηση είναι αυτή;
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Πόντοι: 140
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 10:50
Ναι οκ το ρώτησα γιατί σε κάποιες προκηρύξεις πχ ειδικών φρουρών και γενικά τις αστυνομίας, συνοριακους, σωφρονιστικους αν δεν κάνω λάθος ζητάνε i1
Για εποπ θέλουν και i1 και i2
Δεν θα ζητήσουν στρατολογική κατάσταση και αν είναι i3 η και I4 θα πάρουν?
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 10 1112 13 14>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com