Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 35 3637 38>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Loukas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Σεπτεμβρίου/2020
Θέση: Πολίτης
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loukas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 12:53
Να σαι καλά Tanto
Επιστροφή στην κορυφή
Tanto Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tanto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 18:13
>Τελικα σαν κλξρωτοι μπορουμαι να υπηρετησουμαι στα ΟΥΚ; Γινεται με μια συγκεκριμενη ΕΣΣΟ π.χ. Ιανουαριου; Μπορουν να συμετεχουν μονο απο Π.Ν;

Στην σελίδα 35 του νήματος έχω αφήσει ένα μήνυμα πριν φτιάξω λογαριασμό. Απαντάει στο ερώτημα σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Kalantas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kalantas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 02:15
Καλησπέρα,
Παίρνει κλιμάκιο της ΔΥΚ για φαντάρους της Πολεμικής Αεροπορίας. Κάποιοι μού λένε ότι είχαν φαντάρους από ΠΑ στο σχολείο τους, άλλοι μού λένε ότι αυτό δεν γίνεται. Αε μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Şeytan Asker Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2020
Θέση: Δόκιμος
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Şeytan Asker Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 02:20
Καλησπέρα σε όλους. Απ' ότι διάβασα έως τωρα, ως κληρωτός μπορώ να κάνω το σχολείο Υ/ΚΤ διάρκειας 6,5-7 μηνών είτε στην εσσο Σεπτεμβρίου είτε στην εσσο Μαρτίου (αν κάνω λάθος διορθώσετε με). Παρ όλα αυτά θυμάμαι ότι παλιά ήταν μόνο για μόνιμους. Ξέρουμε αν αυτό προκειται να ξαναγινει; Να μην μπορούν δηλαδή οι κληρωτοί να μπουν ΟΥΚ και να γίνει πάλι για μονιμους; Αυτό που ρωταω με λίγα λογια είναι αν οι θέσεις στους ΟΥΚ άνοιξαν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η άνοιξαν απ' τις εκάστοτε κυβερνήσεις και μπορεί να ξανακλεισουν σε περίπτωση που μπει άλλη κυβέρνηση στο τιμόνι (είναι κάτι που με ανησυχεί καθώς δεν θα καταταχθω σύντομα στο στρατό και ανησυχώ για το μήπως ξανακλεισουν οι θέσεις)
Πέρα από αυτό, η γνωστή και τιμημένη σε όλους βατραχοπουλαδα, δίνεται σε όποιον τελειώσει το σχολείο Υ/ΚΤ η σε όποιον μείνει μόνιμος και κάνει και αλεξιπτωτισμο και όλα τα παραπάνω που δεν θα κάνω εγώ σαν κληρωτός; Έχω την δυνατότητα άραγε αν με το καλό βγάλω το σχολείο να πάρω την βατραχοπουλαδα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
Ηρακλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ηρακλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 15:10
Εχοντας δηλωσει ειδικες δυναμεις γινεται να μπω στα ΟΥΚ μονο για την θυτεια μου η θα χρειαστει να δηλωσω ναυτικο;
Επιστροφή στην κορυφή
Lefteris 2αμαλ Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2019
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 2160
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 20:48
Αρχικά αποστάλθηκε από Ηρακλης Ηρακλης Έγραψε:

Εχοντας δηλωσει ειδικες δυναμεις γινεται να μπω στα ΟΥΚ μονο για την θυτεια μου η θα χρειαστει να δηλωσω ναυτικο;

Μονο τα στελεχη μπορουν να περασουν το ΣΥΚ, οποτε οχι δεν μπορεις να μπεις στα ΟΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
ανωνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ανωνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 20:54
Αρχικά αποστάλθηκε από Lefteris 2αμαλ Lefteris 2αμαλ Έγραψε:

Μονο τα στελεχη μπορουν να περασουν το ΣΥΚ, οποτε οχι δεν μπορεις να μπεις στα ΟΥΚ.

περνανε και στρατιωτες σε ορισμενες εσσο ζητανε
μην παραπληροφορεις τον κοσμο
Επιστροφή στην κορυφή
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 22:32
Αρχικά αποστάλθηκε από ανωνυμος ανωνυμος Έγραψε:

περνανε και στρατιωτες σε ορισμενες εσσο ζητανε
μην παραπληροφορεις τον κοσμο

Κανενας στρατιωτης δεν περναει Στελιο με το ψευτικο προφιλ παλι.
ΜΟΝΟ στελεχη πανε και οι ΟΒΑ και συγκεκριμενα οι ΟΒΑ του Π. Ν.

Πες κι αλλες χαζομαρες να γελασουμε.

Επεξεργάστηκε από Nassos - 24/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 04:46
Επιστροφή στην κορυφή
ανώνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ανώνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 22:37

Κανενας στρατιωτης δεν περναει Στελιο με το ψευτικο προφιλ παλι.
ΜΟΝΟ στελεχη πανε και οι ΟΒΑ και συγκεκριμενα οι ΟΒΑ του Π. Ν.

Πες κι αλλες χαζομαρες να γελασουμε.

σε έχω γλεντήσει πολλές φορές
περνάνε ρώτα όποιον θέλεις

Επεξεργάστηκε από Nassos - 24/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 04:45
Επιστροφή στην κορυφή
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 23:53
Στελακο το μονο πραγμα που εχεις γλεντησει, ειναι το νημα στο να γραφεις #@^&@! .

Επιστροφή στην κορυφή
tony28 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 41
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tony28 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 00:19
Και ΟΒΑ στρατου ξηραςνα ειναι μια χαρα μπορει να δηλωσει να το περασει το σχολειο φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή
ανωνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ανωνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 10:54

Στελακο το μονο πραγμα που εχεις γλεντησει, ειναι το νημα στο να γραφεις #@^&@!

ναι θα θελες!
γιατι δεν μας λες αφου εισαι υπερ τον ΟΒΑ οπως λες εδω μεσα, στην ομαδα στο fb ελεγες αλλα ας μην το σχολιασουμε, γιατι δεν πηγες ΟΒΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
ανωνυμος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ανωνυμος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 10:55
Αρχικά αποστάλθηκε από tony28 tony28 Έγραψε:

Και ΟΒΑ στρατου ξηραςνα ειναι μια χαρα μπορει να δηλωσει να το περασει το σχολειο φιλε.

εγω το ειπα αλλα δεν με πιστευει

οτι λεει αυτος νομιζει ειναι νομος
Επιστροφή στην κορυφή
Ηρακλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ηρακλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 22:28
Ωραια Εφοσον μπορω να μπω, μποριες να μου πεις τον τροπο, εγινα 18 μεσα στον δεκεμβρι οποτε το σχολειο του φεβρουαριου δεν το προλαβαινω, εχω και την σχολη. Οποτε μεχρι ποτε να παρω αναβολη;(να παρω, πχ για 7 χρονια Και να την διακοψω τον ιουλιο για να μπω στο σχολειο του σεπτεμβριου;) αν μπορεις φιλε μου να με καθοδιγισεις, θα το εκτιμουσα παρα πολυ. Πληροφοριακα εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Δεν θελω να μπω σαν ΟΒΑ Απλος θελω να κανω την θητεια μου.

Επιστροφή στην κορυφή
tony28 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 41
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tony28 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Δεκεμβρίου/2020 ώρα 02:30

Ωραια Εφοσον μπορω να μπω, μποριες να μου πεις τον τροπο, εγινα 18 μεσα στον δεκεμβρι οποτε το σχολειο του φεβρουαριου δεν το προλαβαινω, εχω και την σχολη. Οποτε μεχρι ποτε να παρω αναβολη;(να παρω, πχ για 7 χρονια Και να την διακοψω τον ιουλιο για να μπω στο σχολειο του σεπτεμβριου;) αν μπορεις φιλε μου να με καθοδιγισεις, θα το εκτιμουσα παρα πολυ. Πληροφοριακα εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Δεν θελω να μπω σαν ΟΒΑ Απλος θελω να κανω την θητεια μου.

Σαν απλη θητεια ξεχνα το φιλε. Δε μπορεις.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 35 3637 38>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com