Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 35 3637
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Loukas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Σεπτεμβρίου/2020
Θέση: Πολίτης
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loukas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 12:53
Να σαι καλά Tanto
Επιστροφή στην κορυφή
Tanto Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tanto Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 18:13
>Τελικα σαν κλξρωτοι μπορουμαι να υπηρετησουμαι στα ΟΥΚ; Γινεται με μια συγκεκριμενη ΕΣΣΟ π.χ. Ιανουαριου; Μπορουν να συμετεχουν μονο απο Π.Ν;

Στην σελίδα 35 του νήματος έχω αφήσει ένα μήνυμα πριν φτιάξω λογαριασμό. Απαντάει στο ερώτημα σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Kalantas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Kalantas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 02:15
Καλησπέρα,
Παίρνει κλιμάκιο της ΔΥΚ για φαντάρους της Πολεμικής Αεροπορίας. Κάποιοι μού λένε ότι είχαν φαντάρους από ΠΑ στο σχολείο τους, άλλοι μού λένε ότι αυτό δεν γίνεται. Αε μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Şeytan Asker Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2020
Θέση: Δόκιμος
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Şeytan Asker Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Οκτωβρίου/2020 ώρα 02:20
Καλησπέρα σε όλους. Απ' ότι διάβασα έως τωρα, ως κληρωτός μπορώ να κάνω το σχολείο Υ/ΚΤ διάρκειας 6,5-7 μηνών είτε στην εσσο Σεπτεμβρίου είτε στην εσσο Μαρτίου (αν κάνω λάθος διορθώσετε με). Παρ όλα αυτά θυμάμαι ότι παλιά ήταν μόνο για μόνιμους. Ξέρουμε αν αυτό προκειται να ξαναγινει; Να μην μπορούν δηλαδή οι κληρωτοί να μπουν ΟΥΚ και να γίνει πάλι για μονιμους; Αυτό που ρωταω με λίγα λογια είναι αν οι θέσεις στους ΟΥΚ άνοιξαν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η άνοιξαν απ' τις εκάστοτε κυβερνήσεις και μπορεί να ξανακλεισουν σε περίπτωση που μπει άλλη κυβέρνηση στο τιμόνι (είναι κάτι που με ανησυχεί καθώς δεν θα καταταχθω σύντομα στο στρατό και ανησυχώ για το μήπως ξανακλεισουν οι θέσεις)
Πέρα από αυτό, η γνωστή και τιμημένη σε όλους βατραχοπουλαδα, δίνεται σε όποιον τελειώσει το σχολείο Υ/ΚΤ η σε όποιον μείνει μόνιμος και κάνει και αλεξιπτωτισμο και όλα τα παραπάνω που δεν θα κάνω εγώ σαν κληρωτός; Έχω την δυνατότητα άραγε αν με το καλό βγάλω το σχολείο να πάρω την βατραχοπουλαδα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 35 3637