Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 1909
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 19:31
Αρχικά αποστάλθηκε από glok glok Έγραψε:

exW ena tattoo sto xeri kai sugkekrimena stin papia tou xeriou...lete na uparxei provlhma;(signwmh gia ta greeklish den allazei i glwssa tou ypologisti mou)

Στον πήχη εννοείς ;
Ναι φίλε σε κόβουν, το ταττοο δε πρέπει να φαίνεται με την καλοκαιρινή στολή ( κοντομανικο δηλαδή)
Επιστροφή στην κορυφή
glok Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση glok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 20:14
Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;
Επιστροφή στην κορυφή
BlackKnight Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Ιουλίου/2016
Πόντοι: 24
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση BlackKnight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2017 ώρα 23:40
Αρχικά αποστάλθηκε από glok glok Έγραψε:

Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;

δοκιμασε αδιαβροχο body makeup. Αν ρωτησειςμια αισθητικο ξερει σιγουρα. Θα στο κανει να μην φαινεται καν. Για που το θες; Αν θα μπεις φανταρος δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2017
Θέση: Επιλοχιας
Πόντοι: 29
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2017 ώρα 00:26
Ολα επιτρεπονται στον στρατο :) εγω ειχα και τατουαζ και σκουλαρικια ενας μαζικος χαμος! :)
Επειτα της ΣΜΥ με ειχαν στειλει στο λιτοχωρο εκει κυκλοφορουσα με το σκουλαρικι στην μυτη μεσα στο στρατοπαιδο. ποτε δεν ειχα προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή
Γεωργία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γεωργία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 17:46
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα σχετικα με την προκηρυξη που λεβε οτι θα βγει για ναυτικο, αεροπορια κ στρατο ξηρας ποιο ειναι το υψος για τις γυναικες; αλλοι γραφουν 1,60 κ αλλοι 1,65 τι ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή
AntwnisVasileiou Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Ιουλίου/2017
Θέση: Πολίτης
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση AntwnisVasileiou Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2017 ώρα 11:26
1.65
Επιστροφή στην κορυφή
Giwrgos1995 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Μαρτίου/2018
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giwrgos1995 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Μαρτίου/2018 ώρα 14:29
Καλησπερα.
Εχω τατουαζ μανικι στο αριστερο μου χερι απο καρπο εως αγκωνα.
Θα μπορεσω να μπω ΕΠΟΠ στο στρατο;
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
GiannhsGR Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Νοεμβρίου/2018
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GiannhsGR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Νοεμβρίου/2018 ώρα 20:01
Καλησπέρα, θέλω να μπω ως ΕΠ. ΟΠ στις ειδικές δυνάμεις,(εφόσον Βγάλουν προκήρυξη), και έχω τατουάζ σε εμφανή σημείο. Λέτε να μου δημιουργηθεί πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
Aristos Crypton G.7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Aristos Crypton G.7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2018 ώρα 05:12
Το θέμα είναι να βγει φίλε και ας ελπίσουμε ότι τώρα που προανηγγειλαν 10.000 μόνιμες προσλήψεις μακάρι να είναι και μια σειρά ΕΠΟΠ ανάμεσα σε αυτές τις προσλήψεις.
Ειλικρινά δεν πάει άλλο !!
Επιστροφή στην κορυφή
User Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση User Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Νοεμβρίου/2018 ώρα 09:24
Τα τατουάζ σε εμφάνη σημειο δεν επιτρέπονται
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΛησπερ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΛησπερ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 01:57
Έχω περάσει στη πολεμική αεροπορία και πρόσφατα έκανα εν σκουλαρίκι στο αυτί και αν το βγάλω θα κλείσει.. επιτρέπεται να φοράς τα σκουλαρίκια στη σχολή;
Επιστροφή στην κορυφή
brorouk Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Πόντοι: 92
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση brorouk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 15:08
Καλησπέρα στο Φόρουμ. Ηθελα να ρωτήσω κατι και όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα ειδαίτερα. Εχω ενα τατουαζ στον καρπό μικρο και ένα στον πήχη ψηλά στην πάπια. Υπάρχει περίπτωση να κοπώ λογω αυτών των τατοθαζ αν και όποτε βγει προκύρηξη για ΕΠΟΠ?
Επιστροφή στην κορυφή
Nickk Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 20/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 25
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nickk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 09:17
Για να ολοκληρωθεί με κατανόηση η κουβέντα:

Σύμφωνα απόφαση του 2015, το τατουάζ δεν θα πρέπει να είναι εξωτερικά εμφανές με οποιονδήποτε τρόπο, είτε με τη χειμερινή είτε με την καλοκαιρινή στολή.

Επιπλέον, το τατουάζ δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει μηνύματα που άπτονται κάθε μορφής διακρίσεων (φυλετικών, εθνικών, θρησκευτικών, λόγω φύλου κλπ), υποδηλώνουν πολιτική προτίμηση ή προσβάλλουν με οποιονδήποτε τρόπο τα ιδεώδη των ΕΔ.

Επιστροφή στην κορυφή
greenalexyo Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2015
Πόντοι: 197
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση greenalexyo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 09:27
Τατουάζ επιτρέπονται αν δεν φαίνονται, αν και παράτυπα επιτρέπονται και να φαίνονται. Αυτό ισχύει για τους φαντάρους.
Σε στρατιωτικές σχολές εννοείται πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ.

Όσο για τα σκουλαρίκια, απαγορεύονται παντού. Μη διανοηθεί κανείς να μπει σε στρατόπεδο με σκουλαρίκι...
Θα φάει καμπάνα επιτόπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Θανάσης09 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 27/Νοεμβρίου/2020
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Θανάσης09 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Νοεμβρίου/2020 ώρα 14:02
Παιδιά καλησπέρα, Δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχο θέμα στο νήμα στρατιωτικών σχολών. Λέει πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ από τη θερινή στολή στις στρατιωτικές σχολές. Εγώ που έχω μανίκι, όλο το αριστερό μου χέρι, δεν μπορώ να μπω ΣΜΥΝ; Η θερινή στολή εξόδου του πολεμικού ναυτικού είναι μακρυμάνικη, οπότε δεν θα φαίνεται τίποτα. Ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει, ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 7 89 10>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com