Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Το Θέμα έκλεισεΔιαδικασίες κατάταξης ΟΒΑ (2020)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 67>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Wolf Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Απριλίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2020 ώρα 17:55
Καλησπέρα, εάν ενταχθω σαν ΟΒΑ μπορώ να έχω στο όνομα μου κατάστημα; Γιατί είδα πως ασφαλίζονται στο ΙΚΑ, κ έχω ήδη στο όνομα μου ένα μαγαζί! Σας ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 291
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2020 ώρα 22:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Wolf Wolf Έγραψε:

<span style=":rgb251,251,253;">Καλησπέρα, εάν ενταχθω σαν ΟΒΑ μπορώ να έχω στο όνομα μου κατάστημα; Γιατί είδα πως ασφαλίζονται στο ΙΚΑ, κ έχω ήδη στο όνομα μου ένα μαγαζί! Σας ευχαριστώ</span>
Αυτό φίλε ρώτησε το στην γραμματειακή υποστήριξη του ΙΚΑ δεν νομίζω να είμαστε αρμόδιοι η να γνωρίζουμε κάτι περισσότερο πάνω σε αυτό
Επιστροφή στην κορυφή
Rocky96 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Απριλίου/2020
Πόντοι: 25
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Απριλίου/2020 ώρα 23:01
Αρχικά αποστάλθηκε από brorouk brorouk Έγραψε:

Στρατολογία Ανατολικής Αττικής:sganattiki@0049.syzefxis.gov.gr Στρατολογία Αθηνών:sy_athinwn@stratologia.gr sy_athinwn@0003.syzefxis.gov.gr Ψάξε σε ποια απο τις δύο ανήκεις ανάλογα με το ασμ σου
Καλησπερα εγω ανηκω στα μητρωα αρεννων στη συ θεσσαλιας επειδη οταν ημουν γ λυκειου εκει δηλωσα την κατασταση γιατι εκει τελειωσα το σχολειο αλλα ο τοπος διαμονης μου ειναι αθηνα η κυρια κατοικια μ και ψηφιζω Αθηνα. Ο ασμ αρχιζει 221. Αλλα οτι ειχε σχεση με το στρατο τα εκανα στο ρουφ και η ταυτοτητα μ δειχνει μονιμη κατοικια αθηνα. Και παλι ευχαριστω για τη βοηθεια
Επιστροφή στην κορυφή
Foris94 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Απριλίου/2020
Πόντοι: 7
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 11:56
Καλημέρα φίλε μου διότι είμαι και εγώ κάτοχος μαγαζιού, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα διότι η προκυρηξεις δεν είναι για μονιμοποίηση ωαλκα με σύμβαση άμα τυχόν ήταν μονιμοποιμον θα είχαμε προβλημα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Wolf Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 19:51
Πληρώνεις και ΕΦΚΑ ταυτόχρονα; Η είναι μηδενικό επειδή παίρνεις ΙΚΑ ένσημα;
Επιστροφή στην κορυφή
brorouk Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Πόντοι: 92
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 21:03
Αρχικά αποστάλθηκε από Rocky96 Rocky96 Έγραψε:

Καλησπερα εγω ανηκω στα μητρωα αρεννων στη συ θεσσαλιας επειδη οταν ημουν γ λυκειου εκει δηλωσα την κατασταση γιατι εκει τελειωσα το σχολειο αλλα ο τοπος διαμονης μου ειναι αθηνα η κυρια κατοικια μ και ψηφιζω Αθηνα. Ο ασμ αρχιζει 221. Αλλα οτι ειχε σχεση με το στρατο τα εκανα στο ρουφ και η ταυτοτητα μ δειχνει μονιμη κατοικια αθηνα. Και παλι ευχαριστω για τη βοηθεια
και εγώ Αθήνα μένω και ψηφίζω αλλά τα χαρτιά μου τα έστειλα στη ΣΥ δυτικής Μακεδονίας. Κ όταν είχα πάει Ρουφ μου λένε εσύ ανήκεις στα μητρώα Γρεβενών οπότε θα στείλεις τα χαρτιά σου εκεί
Επιστροφή στην κορυφή
mike slv Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Πόντοι: 26
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 21:45
Καλησπέρα παιδιά. Εκανα τα χαρτια μου και τα εστειλα. Πριν τα στειλω πηρα σε δυο στρατολογιες τηλεφωνο να ρωτησω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι την εχω συμπληρωσει σωστα. Ρωτησα λοιπον για τα 3 πλαισια στην πρωτη σελιδα που λεει για ημερομνια απολυσης κλπ και μου ειπαν οτι δεν συμπληρωνω εκει κατι εγω. Και λεω οκ. Μετα πηρα και αλλη μια φορα σε αλλη στρατολογια γιατι κατι δεν μου κολλουσε και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι βαζω τις αναλογες ημερομηνιες της καταταξης μου κλπ. Υπαρχει καποιος που εχει στειλει τα χαρτια του να μου πει τι εκανε?
Επιστροφή στην κορυφή
Rocky96 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 23:01

και εγώ Αθήνα μένω και ψηφίζω αλλά τα χαρτιά μου τα έστειλα στη ΣΥ δυτικής Μακεδονίας. Κ όταν είχα πάει Ρουφ μου λένε εσύ ανήκεις στα μητρώα Γρεβενών οπότε θα στείλεις τα χαρτιά σου εκεί
Εγω τα εστειλα στη στρατολογια στην αθηνα στο τοπο διαμονης μ και την επομενη με πηραν τηλεφωνο απο τη συ θεσσαλιας για κατι προσωπικο μ επειδη ειμαι γραμενος εκει αλλα δεν μου ειπαν τιποτα που τα εστειλα στην αθηνα και μου ειπαν μια χαρα την εκανα την αιτηση
Επιστροφή στην κορυφή
brorouk Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 23:31
Αρχικά αποστάλθηκε από mike slv mike slv Έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά. Εκανα τα χαρτια μου και τα εστειλα. Πριν τα στειλω πηρα σε δυο στρατολογιες τηλεφωνο να ρωτησω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι την εχω συμπληρωσει σωστα. Ρωτησα λοιπον για τα 3 πλαισια στην πρωτη σελιδα που λεει για ημερομνια απολυσης κλπ και μου ειπαν οτι δεν συμπληρωνω εκει κατι εγω. Και λεω οκ. Μετα πηρα και αλλη μια φορα σε αλλη στρατολογια γιατι κατι δεν μου κολλουσε και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι βαζω τις αναλογες ημερομηνιες της καταταξης μου κλπ. Υπαρχει καποιος που εχει στειλει τα χαρτια του να μου πει τι εκανε;
στο πλαίσιο ημερομηνία απόλυσης είναι για τους φαντάρους που ακόμη υπηρετούν. Όχι για τους έφεδρους, αυτό ειπαν απο την δική μου ΣΥ
ΕΛ. ΔΥ. Κ
Επιστροφή στην κορυφή
brorouk Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Απριλίου/2020 ώρα 23:33

Εγω τα εστειλα στη στρατολογια στην αθηνα στο τοπο διαμονης μ και την επομενη με πηραν τηλεφωνο απο τη συ θεσσαλιας για κατι προσωπικο μ επειδη ειμαι γραμενος εκει αλλα δεν μου ειπαν τιποτα που τα εστειλα στην αθηνα και μου ειπαν μια χαρα την εκανα την αιτηση
Ε φιλαράκι αν δεν το γνωρίζουν πως να σου πούν κατι. Σου εστειλε απάντηση η στρατολογία;
Επιστροφή στην κορυφή
Rocky96 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 02:13

Ε φιλαράκι αν δεν το γνωρίζουν πως να σου πούν κατι. Σου εστειλε απάντηση η στρατολογία;
Απλα με πηραν τηλεφωνο για καποια απορια που τους ελυσα αλλα δε μου ειπαν κατι δε τους πειραξε που τα εστειλα στο τοπο διαμονης μου
Επιστροφή στην κορυφή
thodoris1926 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Ιουλίου/2018
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 02:42
Αν γνωριζει καπιος ας απαντησει, θελω να δηλωσω πρωτη επιλογη ρεντινα αλλα δεν γνωριζω αν υπαρχει υπηρεσιακο λεωφορειο του στρατου που πραγματοποιει δρομολογιο απο την θεσσαλονικη προς τη ρεντινα για το προσωπικο. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
mike slv Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Πόντοι: 26
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 15:44

Καλησπέρα παιδιά. Εκανα τα χαρτια μου και τα εστειλα. Πριν τα στειλω πηρα σε δυο στρατολογιες τηλεφωνο να ρωτησω για να ειμαι 100% σιγουρος οτι την εχω συμπληρωσει σωστα. Ρωτησα λοιπον για τα 3 πλαισια στην πρωτη σελιδα που λεει για ημερομνια απολυσης κλπ και μου ειπαν οτι δεν συμπληρωνω εκει κατι εγω. Και λεω οκ. Μετα πηρα και αλλη μια φορα σε αλλη στρατολογια γιατι κατι δεν μου κολλουσε και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι βαζω τις αναλογες ημερομηνιες της καταταξης μου κλπ. Υπαρχει καποιος που εχει στειλει τα χαρτια του να μου πει τι εκανε;
στο πλαίσιο ημερομηνία απόλυσης είναι για τους φαντάρους που ακόμη υπηρετούν. Όχι για τους έφεδρους, αυτό ειπαν απο την δική μου ΣΥ

οποτε τωρα που εγω συμπληρωσα και τα 3 πλαισια ως εφεδρος στην αιτηση θα την παρουν ως ακυρη;
Επιστροφή στην κορυφή
Mpell13 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 30/Μαρτίου/2020
Πόντοι: 291
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 16:56

οποτε τωρα που εγω συμπληρωσα και τα 3 πλαισια ως εφεδρος στην αιτηση θα την παρουν ως ακυρη;
Λογικά ναι
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 10919
Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2020 ώρα 17:03
Αρχικά αποστάλθηκε από thodoris1926 thodoris1926 Έγραψε:

Αν γνωριζει καπιος ας απαντησει, θελω να δηλωσω πρωτη επιλογη ρεντινα αλλα δεν γνωριζω αν υπαρχει υπηρεσιακο λεωφορειο του στρατου που πραγματοποιει δρομολογιο απο την θεσσαλονικη προς τη ρεντινα για το προσωπικο. Ευχαριστω

Υπάρχει ναι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 67>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com