Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 61 6263
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ouo?nco Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ouo?nco Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2020 ώρα 00:19
Καλησπέρα σας πάω για αναβολή παρακολουθούμαι από ψυχίατρο και λαμβάνω φαρμακευτική αγωγή (αντικαταθλιπτικά), προτείνετε να έχω μαζί μου το χαρτί της αγωγής και στο Φρουραρχειο και στην επιτροπή ή δεν είναι απαραίτητο?
Επιστροφή στην κορυφή
Ooaonio A. Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ooaonio A. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2020 ώρα 21:59
Καλησπέρα,

Να σας ρωτήσω κάτι.

Για την αναβολή για 1 χρόνο (δεν θελω απαλλαγη) αλλα αναβολή για 1 χρόνο, ποιοι τρόποι υπάρχουν;
Αν παω στο στρατιωτικό νοσοκομείο όπως λετε κάποιοι και πω για τους χ-ψ προσωπικούς λόγους ζηταω αναβολη για 1 χρονο χωρίς να εχω χαρτιά απο γιατρούς κτλπ θα μου την δώσουν;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Σαββας Καββαδας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σαββας Καββαδας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 17:51
Παιδια παρουσιαζομαι Νοεμβριο γιατι ειχα παρει μια 6μηνη αναβολη για ψυχολογικους λογους χωρις χαρτι γιατρου. Πηρα ομως πολλα κιλα και εχω 1,79 υψος και 143 κιλα. Κουραζομαι ευκολα και πονανε τα ποδια μου και η μεση μου στα 5 λεπτα ορθοστασιας. Υπαρχει περιπτωση να παρω αναβολη για αυτο; Και χρειαζεται καποιο χαρτι απο γιατρο;
Επιστροφή στην κορυφή
Petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 10:19
Καλημέρα,

Εχω μια ερώτηση σχετικά με κατάταξη ατόμων που έχουν ήδη παρει αναβολή υγείας. Πήρα μια ετήσια και ειναι να καταταγώ ξανά στην επόμενη εσσό ('οχι σεπτέμρη). Την αναβολή την πήρα μ'εσω στρατοπέδου, όπου προφανώς έγραφε προσωρινή απόλυση. Τώρα που θα ξανακαλέσουν, θα με καλέσουν να μπώ στο ίδιο στρατόπεδο από όπου πήρα την πρώτη αναβολή ή μπορεί να είναι σε οποιοδήποτε στρατόπεδο και δεν έχει σχέση η πρώτη κατάταξη;

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Σαββας Καββαδας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σαββας Καββαδας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 13:09
Δεν νομιζω να ειναι στο ιδιο στρατοπεδο αλλα καλυτερα να σου απαντησει καποιος που θα ξερει καλυτερα. Μηπως εσυ γνωριζεις αν σε παχυσαρκους οπως ειμαι εγω πια με δμς περιπου 43 αν δικαιουμαι αναβολη?
Επιστροφή στην κορυφή
Sotiris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Sotiris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 16:11
Καλησπέρα σας μου ήρθε παραπεμπτικό για την επιτροπή και σε μια παράγραφο αναφέρει το εξής

Από τη γνωμάτευση του Φρουραρχείου Αθηνών, προκύπτει ότι η πάθηση του προβλέπεται να διαρκέσει πάνω από 4 μήνες και για το λόγο αυτό δε μπορεί να μετακινηθεί στη Μονάδα κατάταξης.

Αυτό παιδιά έχει κάποια συνδεση με την απόφαση της επιτροπής για επικυρωση ή όχι της ετήσιας αναβολής που πρότεινε ο ιατρός ή απλά ξεκαθαρίζει το λόγο που πήγα φρουραρχειο και όχι στρατόπεδο
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 56
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 13:14
Καλημέρα παιδιά έχω πάρει αναβολή για κοινωνικούς λόγους μέχρι τον Νοέμβριο
Εάν πάω με γνωμάτευση ψυχιατρου για αγχωδης διαταραχή συνταχογραφημενα φάρμακα θα πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους;
Έχει κανείς εμπειρία παρόμοια;
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 21:36
Καλησπέρα υπηρετώ ήδη 5 μήνες σε στρατόπεδο σε νησί αν θελήσω ι5 λόγω άγχους και κατάθλιψης πρέπει να ξανά παρουσιαστώ Αθήνα;
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 15:02
Παιδιά καλησπέρα μου έχει γράψει ψυχιατρος αντικαταθλιπτικο
Μπαίνω τον Νοέμβριο στο φρουραρχείο αν γράφω ημερομηνία λίγες μέρες νωρίτερα θα τσινισουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Μανος25 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μανος25 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Giannis Giannis Έγραψε:

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω, η επιτροπή στο 401 είναι αυστηρή σε σχέση με το 424 που μπορεί να ψάξουν μέχρι και ΑΜΚΑ;

Αυτό με το ΑΜΚΑ κατά πόσο ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:23
Ξέρει κανείς να μας πει για ΑΜΚΑ παιδία?
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:51
Καλησπέρα.
Έχω καταταχθεί εδώ και 1.5 μήνα και τώρα είμαι ΕΛΔΥΚ εδώ και μια εβδομάδα.
Θέλω να πάρω αναβολή και απαλλαγή. Η ψυχολόγος που με είδε εδώ είπε ότι με είδε καταρακωμένο και ότι αν δεν θες να υπηρετήσεις δεν σε αναγκάζει κάνεις. Επίσης μου είπε ότι Θ α το δούμε τις επόμενες ημερες. Εδώ και 2 ημέρες είμαι στα ιατρεία γιατί είχα πυρετό και εμετούς. Αυτέςτις μέρες έχω ταχυκαρδίες και άγχος. Επίσης είναι πολύ αυστηρά εδώ κάτι που μου μεγιστοποιει το άγχος. Αυτή την στιγμή δεν ξέρω τι να κάνω. Αύριο βγαίνω από τα ιατρεία και δεν θέλω να ξαναμπώ στην στρατιωτική καθημερινότητα. Σε ποιον να απευθυνθώ για αναβολή στον ψυχολόγο ή σε κάποιο στέλεχος του λόχου μου;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 61 6263