Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 97 9899
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Giorgos92K Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Νοεμβρίου/2020
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Giorgos92K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Νοεμβρίου/2020 ώρα 22:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Giannis Giannis Έγραψε:

Giorgos92K http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_s/drop_down.png

Έκανες την διαδικασία για 1ή αναβολή ή πηγαινες για απαλλαγη;

Στην επιτροπή τι σε ρώτησαν, σε ρώτησαν ΑΜΚΑ ή να τους δείξεις τα φάρμακα τους;
Επίσης που εδώ στην Αθηνα;

Είχα πάρει δύο αναβολές από ένα χρόνο η καθεμία και τώρα πήγαινα για απαλλαγή. Πέρασα από "επιτροπή" στο στρατιωτικό νοσοκομείο στα Χανιά όπου ήταν ένας μόνο ψυχίατρος και δεν μου την έδωσε γιατί όπως έλεγε ο ίδιος δεν μπορούσε. Μόνο την γνωμάτευση που είχα από τον ψυχίατρο κοίταξε. Δε με ρώτησε και πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή
themis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση themis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 01:47
Γιώργο92 τις πρώτες 2 αναβολές τις είχες πάρει σχετικά εύκολα;
Τι σε είχαν ρωτήσει τοτε στη επιτροπή και πόσο είχε διαρκεσει;
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 94
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: Από χθες ώρα 12:10
Καλημέρα παιδιά είχα πάει φρουραρχείο Αθηνών 13 Νοεμβρίου μου έστειλαν ιμειλ προχθές (είμαι πολεμικό Ναυτικό) τους πήρα τηλέφωνο για ραντεβού όπως έγραφε το ιμελ αλλά μου είπε να ξαναπάρω τρίτη γιατί δεν είχανε στείλει τον φάκελο μου ίσως (άκτη Μουτσόπουλου 66 Πειραιάς) έχει περάσει κανείς επιτροπή από εκεί;
Πρόκειται για την πρώτη αναβολή μου για ψυχολογικούς λόγους
Στο φρουραρχείο ήταν όλα κομπλέ φιλικοί οκ και στο ννα που είχα πάει μετά τυπική διαδικασία μέχρι τώρα
Επιστροφή στην κορυφή
Fotis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Fotis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22 ώρες 49 λεπτά πριν ώρα 14:09
Ναι δεν έχουν πάει ακόμα τα χαρτιά μίλησα και εγώ, την Τρίτη το πρωί θα πάνε, μ το είπε άτομο. Μην αγχώνεσαι αργούν πάντα
Επιστροφή στην κορυφή
Theologosvr Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 02/Αυγούστου/2020
Πόντοι: 94
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Theologosvr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22 ώρες 14 λεπτά πριν ώρα 14:44
Εμείς όσοι είμαστε για ακτή Μουτσόπουλου (πολεμικό Ναυτικό) λες να χρειάζεται να πάμε στην επιτροπή η να είναι σαν τα παιδιά πιο. Πανω που γράψανε ότι δεν χρειάζεται;

Επιστροφή στην κορυφή
Fotis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Fotis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20 ώρες 35 λεπτά πριν ώρα 16:23
Θα πάμε, τυπική ειναι η διαδικασία στην αναβολή να εχεις (1) ταυτοτητα (2) το χαρτι που σ ηρθε (3) χαρτί γιατρού.

Απλά στο Ναυτικό ειναι 10-20 άτομα και στον στρατό 500+ στις αναβολές και εξαιτιας της καταστασης δεν θελουν στο 401 να μαζευεται τοσος κοσμος, παλια όλοι πήγαιναν.

Την Τρίτη θα παει το χαρτι, λογικά θα σ πουν να πας την Πέμπτη μετα τις 9 το πρωί, μην αγχωνεσαι εξαλλου θα εχεις λογικα προθεσμια μεχρι μεσα Δεκεμβρη αλλα και μετα να πας δεν γινεται κατι, απλες τυπικές διαδικασίες ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 97 9899