Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 109 110111 112 113 160>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Ασαρκος Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2019
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ασαρκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2020 ώρα 20:18
Καλήσπερα στην ομαδα. Θελω βοηθεια σχετικα με τιν απαλλαγη. Εχω παρει μεχρι στιγμής 2 φορες αναβολη απο το στρατο για 1 χρονο η καθε μια. Τωρα 4/6 ειναι η 3η φορα που με καλουνε και παω για ι5. Το θεμα μου ειναι τα κιλα ειμαι 150 κιλα και 1.70 οπότε, πριν 1 μηνα πηγα και σε εναν ψυχιατρο και πηρα μια γνωματευση οτι εχω αγχος αγοραφοβια και οτι προερχονται απο τα κιλα ολα αυτα. Πιστευω θα την παρω την απαλλαγη. Τωρα θα παω με τον πατερα μου στη θηβα που ειναι να παρουσιαστω για να τελειωσω πιο γρηγορα. Υπαρχει περιπτωση να μην με πανε στο 401 για εξετασει επειδη εχει κρουσματα η οχι; Η να με πανε και στο 401 και σε καποιο αλλο; Ευχαριστω εκ των προτερων. Κατι τελευταιο χρειαζεται να κλεισω καποιο ραντεβου με 401 για να με εξετασουν; Γιατι κατι τετοια ακουσα.
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 74
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2020 ώρα 22:30
Αρχικά αποστάλθηκε από Loki Loki Έγραψε:

@ dimitris90
Η παραγραφος του ΦΕΚ ΕΙΝΑΙ Η 17
Έχω πάρει ήδη 2 χρόνια αναβολή και πάω για απαλλαγή όπως ορίζει το φεκ

Οντως γραφει Ι4 - Ι5 μετα απο ΔΑ
Δε μπορω να σου πω με 100% σιγουρια τι παιζει

Και εμενα Ι5 εδωσε ο γιατρος για το 334 που λεει σκετο Ι5 τωρα δε ξερω αν με βαλει με Ι4 κατι που αποκλειω αλλα εχω τρομερο αγχος

Καλη τυχη σου ευχομαι, καλος πολιτης και δες την υγεια σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Loki Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2020 ώρα 22:33
@ασαρκος
Φίλε μέχρι την τεταρτη το αργοτερο περνάω από την επιτροπή απαλλαγών για ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα.
Και μάλιστα είμαστε και στα ίδια κιλά εγώ είμαι λίγο πιο κοντός
Με το που τελειώσω θα σε ενημερώσω με απάντηση εδώ
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris90 Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 74
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2020 ώρα 22:34
Αρχικά αποστάλθηκε από Ασαρκος Ασαρκος Έγραψε:

Καλήσπερα στην ομαδα. Θελω βοηθεια σχετικα με τιν απαλλαγη. Εχω παρει μεχρι στιγμής 2 φορες αναβολη απο το στρατο για 1 χρονο η καθε μια. Τωρα 4/6 ειναι η 3η φορα που με καλουνε και παω για ι5. Το θεμα μου ειναι τα κιλα ειμαι 150 κιλα και 1.70 οπότε, πριν 1 μηνα πηγα και σε εναν ψυχιατρο και πηρα μια γνωματευση οτι εχω αγχος αγοραφοβια και οτι προερχονται απο τα κιλα ολα αυτα. Πιστευω θα την παρω την απαλλαγη. Τωρα θα παω με τον πατερα μου στη θηβα που ειναι να παρουσιαστω για να τελειωσω πιο γρηγορα. Υπαρχει περιπτωση να μην με πανε στο 401 για εξετασει επειδη εχει κρουσματα η οχι; Η να με πανε και στο 401 και σε καποιο αλλο; Ευχαριστω εκ των προτερων. Κατι τελευταιο χρειαζεται να κλεισω καποιο ραντεβου με 401 για να με εξετασουν; Γιατι κατι τετοια ακουσα.

καλησπερα, μπορεις να πας φρουραρχειο υπηρχε περιπτωση παιδιου που πηγενε για Ι5 λογω βαρους
τον πηγαν 401 απο τι μου ειπε

Επιστροφή στην κορυφή
Ασαρκος Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2019
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ασαρκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 00:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Loki Loki Έγραψε:

@ασαρκος
Φίλε μέχρι την τεταρτη το αργοτερο περνάω από την επιτροπή απαλλαγών για ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα.
Και μάλιστα είμαστε και στα ίδια κιλά εγώ είμαι λίγο πιο κοντός
Με το που τελειώσω θα σε ενημερώσω με απάντηση εδώ
Ποτε παρουσιαζεσαι; Γιατι εγω παρουσιαζομαι 4/6 και θα κανω την διαδικασια στο στρατοπεδο δλδ θηβα για να τελειώνω γρηγορα
Επιστροφή στην κορυφή
Loki Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loki Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 12:55
@Ασαρκος
Φίλε εγώ έκανα τη διαδικασία απαλλαγης μέσω του φρουραρχείου της Ρόδου.
Μου ήρθε παραπεμπτικό για την επιτροπή απαλλαγών Ρόδου και πρέπει να κλείσω ραντεβού και να περάσω από την επιτροπή έως 29/06. Μέχρι τις 4/6 που παρουσιάζεσαι σίγουρα θα έχω τελειώσει οπότε θα σε ενημερώσω.
Υ. Γ. Και εγώ παρουσιαζόμουν κανονικά Θήβα 4/6 αλλά έκανα τη διαδικασία μέσω φρουραρχειού αρκετά γρήγορα και δεν χρειάζεται να πάω μέχρι τη Θήβα.
Επιστροφή στην κορυφή
mcs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mcs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαΐου/2020 ώρα 15:07
Καλησπέρα παιδιά, πέρσι έκανα την διαδικασία μέσω φρουραρχείου καθώς ήταν να παρουσιαστώ Πόρο (είμαι ναυτικό) και όλα καλά. Φέτος όσοι προέρχονται από αναβολή πρέπει να παρουσιαστούν στο Ναυτικό Νοσοκομείο Πειραιά και αναρωτιέμαι αν μπορώ να επαναλάβω την διαδικασία μέσω φρουραρχείου Αθηνών καθώς ο τόπος παρουσίασης βρίσκεται στην ίδια περιφέρεια. Προτιμώ την διαδικασία του φρουραρχείου καθότι πιο ασφαλής απλά δεν ξέρω μήπως αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε στο φρουραρχείο είτε στο ΝΝΑ αν δουν ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο ΝΝΠ. Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Χρηστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Χρηστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2020 ώρα 00:19
Καλησπερα παιδια ειχα παρουσιαστει στο στρατο το οκτωβριο και οταν με εξετασε ο οφθαλμιατρος και του ειπα οτι εχω κανει cross linking(χειρουργικη επεμβαση λογω κερατοκωνου στα ματια) και στα δυο ματια μου εδωσε ενος ετους αναβολη επειδη δεν ειχα κλεισει 1 χρονο απο τοτε που ειχα κανει την επεμβαση. Γνωριζει κανεις αμα μπορω να κοψω την αναβολη με καποιο χαρτι γιατρου και να με επανεξετασουν?... επειδη βιαζομαι λιγο νσ φυγω στο εξωτετικο λογω εργασιας
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilhs Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vasilhs Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2020 ώρα 10:51
Αρχικά αποστάλθηκε από Χρηστος Χρηστος Έγραψε:

Καλησπερα παιδια ειχα παρουσιαστει στο στρατο το οκτωβριο και οταν με εξετασε ο οφθαλμιατρος και του ειπα οτι εχω κανει cross linking (χειρουργικη επεμβαση λογω κερατοκωνου στα ματια) και στα δυο ματια μου εδωσε ενος ετους αναβολη επειδη δεν ειχα κλεισει 1 χρονο απο τοτε που ειχα κανει την επεμβαση. Γνωριζει κανεις αμα μπορω να κοψω την αναβολη με καποιο χαρτι γιατρου και να με επανεξετασουν; ... επειδη βιαζομαι λιγο νς φυγω στο εξωτετικο λογω εργασιας
Ευχαριστω

Χορηγηθείσα αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας δεν διακόπτεται. Όσοι όμως στρατεύσιμοι έχουν λάβει αναβολή υγείας μεγαλύτερη των έξι μηνών και επιθυμούν την επανεξέταση της σωματικής τους ικανότητας, υποβάλλουν σχετικό αίτημα σε Στρατολογική Υπηρεσία (ΣΥ) ή ΚΕΠ και η αρμόδια ΣΥ Τους παραπέμπει στην αρμόδια Επιτροπή Απαλλαγών.
Επιστροφή στην κορυφή
TheLastDanceKostas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TheLastDanceKostas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2020 ώρα 14:26
Καλησπέρα σε όλους, έκανα τη διαδικασία για απαλλαγή (ήδη 2 ετήσιες αναβολές) από το φρουραρχείο Αθηνών στις 27/5. Ο ιατρός εκεί εισηγήθηκε ι5 με παρ.340. Έχω 2 ερωτήσεις γιατί έχω αγχωθεί τρομερά και θέλω τη βοήθεια σας.1η) μπορεί την εισήγηση να την αλλάξει η επιτροπή;2η) έχει έρθει σε κανέναν παραπεμπτικό ενώ είχε πάει στις 27/5; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Είμαι τρομερά αγχωμένος...
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκτάριος Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Ιουνίου/2020
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νεκτάριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Ιουνίου/2020 ώρα 16:37
Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος και εγώ εδώ και θα ήθελα αν γίνεται να με βοηθήσει κάποιος.

Για την ιστορία λοιπόν, πριν δυο χρόνια είχα παρουσιαστεί στη Σάμο. Εκεί είχα πάει να κάνω κανονικά τη θητεία μου να τελειώνω. Καθώς λοιπον περναω από το γιατρό να με εξετάσει με έκανε διάφορες ερωτήσεις και εντέλει του είπα πως θέλω να υπηρετήσω. Μέτα με εξέτασε με ακουστικά κτλ και διαπίστωσε πως έχω άσθμα και είδε νοσηλείες, υπό αγωγή στο βιβλιάριό κτλ και να μην τα πολυλογώ μου λέει δεν υπηρετείς!

Παρόλο που έφερα αντιρρηση τότε πέρασα από μια συνέντευξη με έναν συνταγματαρχη εκεί και μου λέει δε γίνεται και μπλα μπλα και δεν θα έχω επιπτώσεις και ότι μόλις περάσουν τα δυο χρόνια θα μου δώσουν απαλλαγή κατευθείαν και να πάω να ξεκινήσω τη ζωή μου (ακριβως τα λόγια του).'Εχοντας λοιπον στο νου μου όλα αυτά ξεκίνησα μια σχολή οπού πληρώνω κιόλας, δουλειά και ειδικά τώρα το καλοκαίρι καθώς από αυτό βγάζω χρήματαγια να περάσω όλο το χρόνο καθησυχαστηκα ότι θα πάρω απαλλαγή.

Τώρα μου ήρθε να καταταγώ στη θηβα και μου λένε να πάω φρουραρχείο και μετά 401. Μαζεύω λοιπόν όλα μου τα χαρτιά, Υπό παρακολουθηση γιατρο, εξετάσεις από νοσοκομεία και ένα σορό και πάω στο 401. Με το με βλέπει εκεί η γιατρός μου λέει μια χαρά μου φαίνεσαι εντάξει βροχικο ασθμα δεν είναι και τίποτα.

Και με έβγαλε λοιπόν ι4 όπου στο χαρτί που μου έδωσε γράφει: Αγωγή, παρακολουθηση, χωρίς να κάνω άσκηση στο στρατόπεδο, να μην κουράζομαι και να μην είμαι παρών σε δύσκολους περιβαλλοντικα χώρους και επανεξέταση σε 30 μέρες! Μάλιστα μου είπε η γιατρός επειδή είχα εκείνη την ώρα δύσπνοια ότι και με φορείο να ήμουν πάλι δε μου την έδινε την απαλλαγή.

Τώρα εγώ τι μπορώ να κάνω; Πραγματικά μου καταστρέφει όλη τη Ζωή, δουλειά που έχω ρίξει να περάσω όλα τα μαθήματα, δουλείες, κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2020 ώρα 00:16
Καλησπερα, πηγές στη γιατρό για εξέταση παθολογικού ή ψυχολογικού;
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκτάριος Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Ιουνίου/2020
Πόντοι: 6
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νεκτάριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2020 ώρα 08:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Νικος Νικος Έγραψε:

Καλησπερα, πηγές στη γιατρό για εξέταση παθολογικού ή ψυχολογικού;

Σε πνευμονολόγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Grteo Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 30/Αυγούστου/2019
Θέση: Glyfada, Ελλάδα
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Grteo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2020 ώρα 10:40
Καλημέρα παιδιά 18 μπαίνω κανονικά στον Πόρο πολεμικό Ναυτικό
Θέλω να φώτα σας για αναβολή ετήσια αν μπορώ να πάρω ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Tojicon Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Tojicon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2020 ώρα 11:17
Καλημέρα σε όλους! Μόλις τελείωσα με την διαδικασία στο Φρουραρχείο ΑΘΗΝΩΝ, ημερομηνία 2/6! Θα σας περιγράψω ακριβώς τι γίνεται για να είστε προετοιμασμένοι και να μην σπαταλίσετε τσάμπα τον χρόνο σας. Αρχικά είχα πάει εχτές κατά τις 8, είχε τρελή ουρά έξω απο την πύλη του φρουραρχείου.

Κατά τις 9+ βγήκε ο υπέυθυνος με ντουντούκα να μας πεί ότι έχει φουλάρει μέσα (350+ άτομα) και ότι δεν γίνεται να μπούμε άλλοι (εκτός απο όσους είναι να παρουσιαστούν την ίδια μέρα, οι οποίοι είχαν προτεραιότητα), μας έδωσε όμως ένα χαρτάκι με το οποίο έπρεπε να έρθουμε την επόμενη μέρα 7 το πρωί και να μπούμε απευθείας χωρίς να περιμένουμε ουρά. Σ

ήμερα λοιπόν, φτάνοντας στις 7, είχε πάλι τρελή ουρά, όσοι είχαν χαρτάκια περίμεναν μπροστά στην πύλη, όχι στην ουρά. Κατά τις 7:30,8 παρά, βγαίνει ο υπέυθυνος με ντουντούκα και λέει όσοι έχουν χαρτάκι και όσοι παρουσιάζονται σήμερα έχουν προταιρεότητα και να έρθουν μπροστά. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά να μπαίνουμε. Στην πυλή αν ΔΕΝ έχεις μάσκα, ΔΕΝ μπαίνεις.

Επίσης, υπήρχαν περιπτώσεις παιδιών που δεν είχαν εκτυπωμένο το σημείωμα κατάταξης (έδειξαν το κινητό) και τους έστειλαν να το εκτυπώσουν και να ξαναγυρίσουν. Υπήρχε περίπτωση παιδιών που δεν ανήκουν στον φρουραρχείο Αθηνών και τους έδιωξαν όπως ήρθαν. Συνεχίζοντας,90% των συνοδών απαγορεύται να μπουν μέσα στο Φρουραρχείο. Το 10% που επιτρέπεται είναι αν το παιδί έχει κινητικό πρόβλημα ή αν βρίσκεται σε πολύ σοβαρή κατάσταση.

Με το που μπείς σου δείνουν ένα χαρτί να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου και έναν αριθμό προτεραιότητας. Περπατάς στο δασάκι, έχει παγκάκια και τραπεζάκια για να κάτσεις να περιμένεις και να συμπληρώσεις την αίτηση.ΜΗΝ ξεχάσετε να έχετε στυλό μαζί σας γιατί θα ψάχνεστε! Τα νούμερα κυλάνε γρήγορα. Στην αρχή φωνάζει ο υπεύθυνος τα νούμερα 1-20, ελέγχουν τα στοιχεία και σας στέλνουν στο αντίσκηνο (και μετά 21-40 κλπ, οπότε δεν υπάρχει ουρά και συνωστισμός). Το αριστερά είναι για παθολογικά θέματα, το δεξί για ψυχολογικά.

Όσοι είναι για παθολογικά θέματα ή είναι ΑΜΕΑ, ανεξαρτήτως απο τον αριθμό προτεραιότητας, δεν περιμένουν, μπαίνουν απευθείας. Στο ψυχολογικό,2 στρατιώτες συμπληρώνουν σε ένα χαρτάκι τα στοιχεία σου και σε στέλνουν απο την πίσω μεριά να περιμένεις να σε εξετάσει ο γιατρός, με αρκετά μικρή αναμονή περνάς μέσα στο αντίσκηνο, ο γιατρός αρκετά ευγενικός ο συγκεκριμένος, σε ρωτάει αν είσαι καλά, αν παίρνεις αγωγή, πόσο καιρό και αν έχεις δει βελτίωση.

Αρκετά τυπικά, αλλά φαντάζομαι ότι προφανώς ξέρετε τι φάρμακα παίρνετε και πώς νιώθετε οπότε δεν έχετε κάτι να φοβάστε. Μετά στο ίδιο αντίσκηνο σας συμπληρώνουν και άλλα στοιχεία, πάτε στο ακριβώς απέναντι σας τα ελέγχουν και μετα γυρνάτε στην πύλη. Εκεί 2 άνθρωποι απο την στρατολογία παίρνουν όλα αυτα τα χαρτία σας και σας ενημερώνουν ότι θα σας έρθει email για να περάσετε απο την επιτροπή για να εκγρίνουν την αναβολή/απαλλαγή σας. Όλο αυτό σήμερα κράτησε 3 ώρες για εμένα.

Να έχετε μαζί σας ταυτότητα, χαρτί απο γιατρό, σημείωμα κατάταξης, μάσκα, στυλό και θα είστε εντάξει. Όλοι είναι ευγενικοί, παραδόξως απίστευτα οργανωμένοι φέτος και να σημειώσω ότι ΔΕΝ χρειάζετε να πάτε απο ΡΟΥΦ στρατολογική υπηρεσία μετά. Όλα γίνονται εκεί. Επιπρόσθετα, βεβαιωθείτε για το Φρουραρχείο στο οποίο ανήκετε, μην πάτε σε λάθος και μετά τρέχετε.

Αυτά απο εμένα, ευχαριστώ όλα τα άλλα παιδιά μου μοιράστικαν εδώ την εμπειρία τους και τις πληροφορίες τους, να έχετε μια καλή μέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 109 110111 112 113 160>