Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΟΥΚ: Προϋποθέσεις εισαγωγής

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 13 1415 16 17 37>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
nikstifler Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikstifler Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 12:05
Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τους πεζοναύτες, μετα τη θητεία μου ως πεζοναύτης υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να μπω στο σχολείο των ΟΥΚ; Ευχαριστώ πολύ
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 10232
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 13:00
Αρχικά αποστάλθηκε από nikstifler nikstifler Έγραψε:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τους πεζοναύτες, μετα τη θητεία μου ως πεζοναύτης υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να μπω στο σχολείο των ΟΥΚ; Ευχαριστώ πολύ

Δυστυχώς όχι. Μόνο μόνιμοι μπορούν να παρακολουθήσουν το σχολείο πλέον καθώς η διαταγή ορίζει πως θα πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο θητείας 12 μηνών για να μπορέσει έφεδρος να το παρακολουθήσει. Εσείς υπηρετείται 9μηνο, άντε 8μηνο!
Επιστροφή στην κορυφή
nikstifler Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Οκτωβρίου/2011
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikstifler Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 16:49
Ευχαριστώ που μου απάντησες... Δηλαδή Εγώ που θα υπηρετήσω 9 μήνες σαν πεζονάυτης υπάρχει κάποιος τρόπος να φητοίσω στην σχολή ΟΥΚ; Γιατί έχω ακούσει οτι αν τελειώσεις σαν ΟΒΑ η σαν πενταετείς μόνιμος μπορείς να πάς εκεί...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Πόντοι: 10555
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2011 ώρα 19:24
Οι ΟΒΑ καταργήθηκαν, οι 5-ετής αντικαταστάθηκαν από ΕΠΟΠ και αυτοί (κατά τα φαινόμενα) επίσης καταργήθηκαν.

Για τα υπόλοιπα μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες.

Επιστροφή στην κορυφή
Johny Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2011
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Johny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Νοεμβρίου/2011 ώρα 15:17
Θα ηθελα να μπω στα ΟΥΚ. Εχω λιγη μυωπία.(καπου στα 2,5) Υπαρχει καποιο προβλημα; Θα μπορω να μπω; Αν υπαρχει προβλημα μπορω να το λυσω;(κάνοντας Λειζερ)
Επιστροφή στην κορυφή
nikos_TT Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos_TT Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 20:08
Να Κάνω μια ερώτηση;
Είμαι 19 και μου ήρθε το χαρτί να παρουσιαστώ και θέλω να μπω ΟΥΚ. Γίνετε;
Και αν γίνετε τι πρέπει να κάνω;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 20:09
Αρχικά αποστάλθηκε από nikos_TT nikos_TT Έγραψε:

Να Κάνω μια ερώτηση;
Είμαι 19 και μου ήρθε το χαρτί να παρουσιαστώ και θέλω να μπω ΟΥΚ. Γίνετε;
Και αν γίνετε τι πρέπει να κάνω;

Δεν γίνεται
Επιστροφή στην κορυφή
nikos15 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2012
Θέση: Πλωτάρχης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 15:28
Αν κάποιος έχει Μεσογειακή αναιμία μπορεί να μπεί ΟΥΚ
Επιστροφή στην κορυφή
diplomaths Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2011
Πόντοι: 320
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση diplomaths Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 15:39
Θα εννοείς στίγμα μεσογειακής αναιμίας, γιατί αν έχει μεσογειακή αναιμία, προφανώς και δεν μπορεί, αν είναι κάθε μήνα στο νοσοκομείο
Επιστροφή στην κορυφή
nikos15 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2012
Θέση: Πλωτάρχης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 15:49
Συγνώμη δεν το Διευκρινησα κάλα στίγμα έχω
μπορώ όμως
Επιστροφή στην κορυφή
Κώστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κώστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:08
Μέχρι πόση μυοποία πρέπει να εχει κανείς για να πάει δυκ;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15112
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2012 ώρα 17:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Κώστας Κώστας Έγραψε:

Μέχρι πόση μυοποία πρέπει να εχει κανείς για να πάει δυκ;

Δεν δέχονται άτομα με προβλήματα οράσεως

Ρε παιδιά μην λέμε συνέχεια τα ίδια, δείτε και προηγούμενα μηνύματα
Επιστροφή στην κορυφή
Vessty Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Μαΐου/2011
Πόντοι: 213
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vessty Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 02:21
Σημερα ρωτησα για τη ΣΥΚ και μου ειπαν οτι αν η θητεια γινει 14μηνη θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης και εφεδροι
Επιστροφή στην κορυφή
diplomaths Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2011
Πόντοι: 320
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση diplomaths Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 03:08
Λογικό, γιατί αν θυμάμαι καλά, ο λόγος που δεν μπορούσαν, ήταν πως ο συνολικός χρόνος της θητείας ήταν μικρός λόγω της μείωσης, αν μεγαλώσει, λογικό να δεχτούν και στην ΣΥΚ
Επιστροφή στην κορυφή
aggelos2288 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 05/Ιανουαρίου/2012
Πόντοι: 27
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση aggelos2288 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2012 ώρα 01:11
Αρχικά αποστάλθηκε από Vessty Vessty Έγραψε:

Σημερα ρωτησα για τη ΣΥΚ και μου ειπαν οτι αν η θητεια γινει 14μηνη θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης και εφεδροι

Αμα γινει αυτο εφικτο θα υπαρχει επιλογη για να κατσει καποιος μονιμος αφου τελειωσει την θητεια του;

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 13 1415 16 17 37>