Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό και στρατιωτική θητεία

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Βασιλης Μ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασιλης Μ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2018 ώρα 06:21
Χαιρετω την ομαδα.
Αν θα μπορουσε καποιος να μου λυσει την εξης απορια... εχωαπαλλαγει μονιμως απο στρατιωτικε υπορεωσεις Ι5... θα αντιμετωπισω καπια επιπτωση αυτου στην πορεια μου στο εμπορικο ναυτικο;
Επιστροφή στην κορυφή
IASON Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 25/Σεπτεμβρίου/2014
Θέση: Γ' Μηχανικός
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 20
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση IASON Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2021 ώρα 00:37
Καλησπερα,
Αυτο το νημα λειτουργεί για να ρωτησω καποια πραγματα με την θητεια ή οχι;
Θελω να ρωτήσω κυρίως αυτους που υπηρετησαν τα τελευταια 5-6 χρονια και αυτους που σιγουρα γνωρίζουν τα σημερινα δεδομενα!
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΕΝ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΑΕΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2021 ώρα 17:45
Αν εχω τελεισει εμπορικο ναυτικο δεν μπορω να παω ειδικες δυναμεις;
Επιστροφή στην κορυφή
MarkosCrete Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Ιουλίου/2020
Πόντοι: 13
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση MarkosCrete Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2021 ώρα 11:49
Μια χαρά μπορείς να πας. Απλά όταν έρθει η ώρα να δηλώσεις πτυχίο στην στρατολογία πες ότι δεν έχεις τελειώσει κάτι. Αν δεν δηλώσεις το πτυχίο του εμπορικού ναυτικού δεν θα σε πάρουν στο ναυτικό. Όσοι ξέρω από ΑΕΝ που ήθελαν ειδικές δυνάμεις αυτό έκαναν
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2021 ώρα 23:25
Ξέρει κανείς αν πάρεις απαλλαγή Ι5 αν μπορείς να πάρεις μετά το δίπλωμα του β μηχανικού εμπορικού ναυτικού ;
Επιστροφή στην κορυφή
Blue 7 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Blue 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2021 ώρα 00:33
Όχι φίλε δεν μπορείς. Γτ για να πάρεις το δίπλωμα θα περάσεις ανυε και θα σ κόψουν λόγω ψυχολογικού. Υπάρχει λόγος η θες να τ πάρεις απλά για να μην πας ;
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2021 ώρα 10:26
Γίνεται να πάρω αναβολή σπουδών ένα ετος την ημέρα της εγγραφής και να πάω στρατό; Το κάνουν αυτο παιδιά ή θα προκύψει κανένα πρόβλημα; Μην νομίζουν επειτα οτι έμεινα σε μαθήματα δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή
Blue 7 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Ιουνίου/2021
Πόντοι: 28
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (1) Thanks(1)   Παράθεση Blue 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2021 ώρα 15:18
Κανενα θέμα φίλε. Είχα πολλά παιδιά στην σχολή π του έκαναν. Κερδισμένος βγαίνεις στν τελική
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2021 ώρα 20:52
Έχω υπηρετήσει 5 μήνες αλλά πήρα αναβολή για λόγους υγείας το 2012 στη συνέχεια πήρα το δίπλα του γ μηχανικού κανονικά, δεν θα είναι απαλλαγή για ψυχολογικούς λόγους αλλά για λόγους υγείας, στην εξέταση ΑΝΥΕ που θα δουν αυτοί για ποιο λόγο πήρα απαλλαγή; Δεν φαίνεται κάπου απλά αναγράφεται ότι έχεις απαλλαγεί νόμιμα από τις στρατιωτικές υποχρεώσεις, είσαι σίγουρος για αυτό που λες ;
Επιστροφή στην κορυφή
Blue 7 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Blue 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2021 ώρα 12:25
Αν οι λόγοι υγείας δεν σε καθιστούν μη ικανό για την δουλειά δεν κόβεσαι. Εμένα μ έχει τύχει ανυε με άτομα με λάμες παντού και τους πέρασαν.
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Αυγούστου/2021 ώρα 13:56
Δεν είναι εμφανές το πρόβλημα, μια χαρά μπορώ να εργαστώ, ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον σήμερα θα ξέρω σίγουρα θα ρωτήσω την ατζέντη μου που είναι συνέχεια μέσα στα μητρώα στη 2ας Μεραρχίας και θα μου πει, γιατί έχω πάρει όλες τις αναβολές αν πάρω ακόμα μία το σεμπτεβρη θα είναι απαλλακτικό από την στράτευση και δεν θέλω να έχω θέμα στην μετέπειτα πορεία μου για τα διπλώματα
Επιστροφή στην κορυφή
Τάσος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάσος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 00:39
Τελικά η ατζέντης μου ρώτησε στα μητρώα στη 2ας Μεραρχίας και ισχύουν ότι έγραψα από πάνω, απλά περίμενα να το επιβεβαιώσει για να είμαι σίγουρος πριν πάρω το απαλλακτικό. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Blue 7 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Blue 7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:25
Καλά ταξίδια φίλε.
Επιστροφή στην κορυφή
Τασος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τασος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 16:21
Να είσαι καλά, επίσης!
Επιστροφή στην κορυφή
mastoras47 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 21/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 18
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mastoras47 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 15:20
Έμαθα πως άτομα που έκαναν αναστολή σπουδών το πρώτο έτος για στρατό κατέληξαν να χάσουν την θέση τους επείδη λένε την δώσαμε σε άλους και τους υποχρέωσαν να δώσουν ξανά πανελλήνιες. Ισχύει; Δεν δικαιούνται ολοι 2 χρονία αναστολής φοιίτησης;

Επεξεργάστηκε από mastoras47 - 08/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 15:20
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com