ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tolios
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από tolios »

Καμια απαντηση; Εικόνα
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλα ρε φυλε εσυ πιγες για την καυλα σου ε; Αλλα τα χατρια σου τα κανεις σε σωματα ασφαλειας... αντε γεια

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το έχουμε πει χίλιες φορές... Οι περισσότεροι που πηγαίνουνε πλέον ειδικές δυνάμεις πηγαίνουνε για τα μόρια.

Υ. Γ. Θα μειώσουνε γενικά τα μόρια λόγω της θητείας. Απλά δεν έχει ψηφιστεί ακόμα

Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΓΜΑΚ έγραψε:Για την προκήρυξη των ειδικών φρουρών τα μόρια είναι τα ίδια 400 μόρια παίρνει κάποιος όταν έχει τελειώσει την θητεία σου στις ειδικές δυνάμεις σαν κληρωτός. Και 400 μόρια όποιος έχει τελειώσει την θητέια του σαν έφεδρος αξιωματικός στον στρατό ξηράς. Απλά έχω βαρεθεί να βλέπω παιδάκια 18 και 20 χρονών που παρουσιάζονται στο πεύκο μόνο για τα μόρια. Έλεος καταργήστε τις ειδικές δυνάμεις η αφαιρέστε τα μόρια. Γάμω τα μόρια *****
ναι ρε φιλε εσυ πιγες για την καυλα σου ειδηκες δυναμεις... Αλλα τα χαρτια σου θα τα κανεις ε; Αντε γειαααα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν τα κάνω για δικούς μου λόγους.Εικόνα απλά έτυχε να διαβάσω την τελευταία προκήρυξη
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΓΜΑΚ έγραψε:Το έχουμε πει χίλιες φορές... Οι περισσότεροι που πηγαίνουνε πλέον ειδικές δυνάμεις πηγαίνουνε για τα μόρια.

Υ. Γ. Θα μειώσουνε γενικά τα μόρια λόγω της θητείας. Απλά δεν έχει ψηφιστεί ακόμα

που το ειδες αυτο οτι θα μιωθουν τα μορια;
tolios
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από tolios »

Εγω παντως ετσι ακουσα γι αυτο και ρωταω μηπως ξερει καποιος κατι πιο εγκυρο!
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδια... Τ λετε λοκ ι δεα; Μ νοιαζοιυν και τ μορια για ν βρς αργοτερα πιο ευκολα δουλεια σε σωμα ασφαλειας. Ροτησα εναν αντηιπολοχαγο και μ λεει ειδικες δυναμεις παιρνεις περισσοτερα... Καποτε δεν μ νοιαζανε τ μορια... Αλλα πλεον γ ν βρις δουλεια πρεπι να τα κοιταζεισ. Κριμα. Τ χουνε kanei anv katw
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

savvas έγραψε:Γεια σας παιδια... Τ λετε λοκ ι δεα; Μ νοιαζοιυν και τ μορια για ν βρς αργοτερα πιο ευκολα δουλεια σε σωμα ασφαλειας. Ροτησα εναν αντηιπολοχαγο και μ λεει ειδικες δυναμεις παιρνεις περισσοτερα... Καποτε δεν μ νοιαζανε τ μορια... Αλλα πλεον γ ν βρις δουλεια πρεπι να τα κοιταζεισ. Κριμα. Τ χουνε kanei anv katw


Γειά σου commando. Είτε υπηρετήσεις σαν Καταδρομέας, είτε σαν Έφεδρος Ανθυπολοχαγός μια χαρά μοριάκια παίρνεις (αφού σε ενδιαφέρει και αυτό το σκέλος). Τώρα το τι θα επιλέξεις εσύ είναι μια άλλη ιστορία αλλά επειδή δεν σε κόβω και πολύ της (λέμε τώρα) περιπέτειας και της προσωπικής πίεσης σου προτείνω καλύτερα να υπηρετήσεις σαν ΔΕΑ.
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια ς δυκ... Ευχαριστω αλλα κανεις λαθος... Για αυτο π ειπες απο τα 15 μ κανω γυμναστικη... Ημουν αθλητης στιβου... Εκακαν καμψεις και ελξεις για αυτο τ πραγμα γ να ειμαι... Τελειος οταν βω στρατο και πσαχνς ν βω σε ενα σωμα... Να εχει δυσκολα πραγματα τρεξιμο αλλα ν χει κ μορια. Γτ χρειαζονται γ μετα. Δεα ειδικων δυναμεων ακουσα παιρνεις μορια περισοτερα. Τωρα δν τ πολιγνοριζω. Ευχαριστω παλι.
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

commandΟ π πρεπει να πας για να γινεις; Φιλε δυκ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καλημέρα φίλε μου. Κακά τα ψέμματα commando δεν γίνεται κανένας έφεδρος. Είναι ελάχιστος ο χρόνος εκπαίδευσης (χρονικά εννοώ) και μην φανταστείς ότι περνάς και καμμιά εκπαίδευση Βατραχανθρώπου. Ψιλό cool τα πράγματα. Όσον αφορά τους ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις ναι παίρνουν περισσότερα μόρια αλλά να ξέρεις ότι χρειάζεσαι οπωσδήποτε βύσμα για να υπηρετήσεις εκεί. Τέλος μην το βλέπεις το πράγμα μόνο απο την αθλητική του πλευρά. Δές και απο την ψυχολογική του και την πίεση που μπορεί να ασκείται στον καθένα και πως μπορεί φυσικά να το χειριστεί το όλο θέμα.
Φιλικά,
Anonymous

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Αδερφε μπορει ΔΥΚ μπορει να ασκει πιεση αλα σκεψου μετα τη εισαι ομως! Και πας για την ΠΑΤΡΙΔΑ δεν πας για τα μορια γιατι αντε γεια τοτες γενικα μιλαω. Οσο για την εκπαιδευση δεν μαθαινης τιποτα μεσα σε 9-μηνες, οσο για τους ΒΑΤΡΑΧΟΥΣ μεγαλη διαφορα απο ολα τα σωματα. Και η κεξη ΒΑΤΡΑΧΟΣ ειναι ιερη λεξη.

Melkor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 8:11 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από Melkor »

ΔΥΚ να σε ρωτησω. Εννοεις οτι οι ειδικες δυναμεις χαλασαν με το 9μηνο, ή και το 12μηνο ηταν αναλογο σε δραση; Μπαινω σε 1 μηνα μεγαλο πευκο δεν με ενδιαφερουν μορια κλπ, αλλα ψαχνω κατι το μαχιμο. Οι δοκιμοι εφεδροι ειναι σε καλυτερη μοιρα απο αυτην την αποψη; Η γενικοτερα ο στρατος πλεον περιοριζεται σε σκοπιες Και αγγαρεια; Και οταν λες βυσμα πολιτικο ή στρατιωτικο βοηθαει περισσοτερο;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΔΕΑ ή ΛΟΚ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΓΙΑΝΝΗΣ : Όλα είναι σχετικά φίλε μου. Υπάρχουν πολλά άτομα που το κάνουν για την καβλα τους και για να δοκιμάσουν τα όριά τους (λέμε τώρα) και υπάρχουν και πολλοί που το κάνουν ΜΟΝΟ για τα μόρια. Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει τον δρόμο του. Τώρα άν θές την προσωπική μου γνώμη καλό είναι ότι επιλέγουμε να το επιλέγουμε κατά βούλησην και όχι κατά φαντασίαν (άν με καταλαβαίνεις). Όσο για το επίπεδο των Βατράχων νομίζω ότι είναι γνωστό.
Melkor : Προσωπική μου άποψη είναι άσχετα με το χρονικό της θητείας (είτε μιλάμε για 9 είτε για 12 μήνες) ότι δεν γίνεται ουσιαστική εκπαίδευση πλέον και ναι δυστυχώς η θητεία περιορίζεται αρκετά σε αγγαρείες και ψευτοασκησούλες (μιλάω πάντα για τους εφέδρους). Όσον αφορά τους Δόκιμος Ανθυπολοχαγούς εννοείς αυτούς που υπηρετούν στις Ειδικές Δυνάμεις ή γενικότερα; Προσωπικά πιστεύω πάντως ότι άν κάποιος κυνηγάει τα μόρια χίλιες φορές καλύτερα να το ψάξει για ΔΕΑ. Απο εσένα εξαρτάται.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης