Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gk17

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από gk17 »

Σήμερα αναρτήθηκε στο diavgeia.gov.gr η σχετική εγκύκλιος (https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A84676-7%CE%998?inline=true)

Ημερομηνίες παρουσίασης:13-16/11

Λογικά μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα ή στην αμέσως επόμενη θα ανέβει και στο stratologia.gr και θα μπορείς να βρεις το ΚΕΝ που θα παρουσιαστείς.

Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Private Panikas »

Βγήκη η κατάταξη στη stratologia.gr, σήμερα το πρωί
pnk792

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από pnk792 »

Καλησπέρα. Εγώ έκοψα την αναβολή μου 25/07 και όταν συμπληρώνω τα στοιχεία μου στο stratologia.gr μου λέει ότι δεν είμαι για κατάταξη με την επόμενη εσσο. Τι γίνεται?
Άβαταρ μέλους
Olajuwon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 3:56 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Olajuwon »

Έχω κόψει αναβολή για να μπω στην πρώτη ΕΣΣΟ του 2018. Σήμερα άρχισε η περίοδος δηλώσεων στο parousiasi.army.gr, βάζω τα στοιχεία μου αλλά μου βγάζει σφάλμα "Λάθος στοιχεία σύνδεσης". Έχει δοκιμάσει κάνας άλλος να μας πει τι γίνεται;
jim

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από jim »

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, έκοψα την αναβολή στις 24/10 αλλά όταν βάζω τα στοιχεία μου στο parousiasi.army.gr, Μου λέει "Λάθος στοιχεία σύνδεσης"
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Private Panikas »

Κατ αρχάς, ακόμα και αν έχεις κόψει αναβολή έγκαιρα, μπαίνοντας στη stratologia.gr σε έχει υπόχρεο κατάταξης με την επόμενη ΕΣΣΟ?
Άβαταρ μέλους
Olajuwon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 3:56 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Olajuwon »

Στο στρατολογία. Γρ μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία.

Το θέμα είναι ποια ΕΣΣΟ εννοεί, αν εννοεί του Ιανουαρίου θα ξενερώσω πολύ!

Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Private Panikas »

Την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου εννοεί. Αλλά εφόσον έκοψες αναβολή μέσα στα χρονικά περιθώρια (δεν ξέρω αν τροποποιήθηκαν οι ημερομηνίες όπως έγινε με τις προηγούμενες ΕΣΣΟ) τότε μπορεί να έχει γίνει κάποιο λάθος το οποίο να λύνεται με ένα τηλεφώνημα στη στρατολογική υπηρεσία, κάνε τους μια κλήση τη Δευτέρα το πρωί
Άβαταρ μέλους
Olajuwon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 3:56 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Olajuwon »

Ανήκω στη στρατολογική υπηρεσία του Πύργου και έκοψα την αναβολή από ΚΕΠ της Θεσσαλονίκης στις 25 Οκτωβρίου, ελπίζω να οφείλεται στον χρόνο που χρειάζονται να επικοινωνήσουν οι υπηρεσίες μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Private Panikas »

Δεν αποκλείεται να έγινε έτσι.

Λάβε όμως υπόψιν και το εξής: Στις προηγούμενες ΕΣΣΟ (πχ. Τη δική μου,2017 ΣΤ' ΕΣΣΟ) βγήκε ανακοίνωση για τροποποίηση των ημερομηνιών. Ενώ δηλαδή ο κόσμος είχε περιθώριο να κόψει αναβολή ως τις 31 Αυγούστου για να μπει Νοέμβρη, επειδή μαζεύτηκαν πολλοί πήραν μόνο όσους κόψανε μέχρι και 4 Αυγούστου και οι υπόλοιποι πάνε για Γενάρη. Ίσως να βγει τους επόμενους μήνες ανακοίνωση για τροποποίηση των ημερομηνιών για την Α' ΕΣΣΟ του 2018 και να μη σε έχει υπόχρεο κατάταξης επειδή έκοψες αναβολή 25 Οκτώβρη, δηλαδή πολύ κοντά στο όριο που είναι 31 Οκτωβρίου. Αν δεν κάνω λάθος εκεί μπορείς να κάνεις κάποια αίτηση για άμεση κατάταξη αν βιάζεσαι να μπεις...

Γενικώς, όπως σου είπα ρώτα απευθείας τη στρατολογία για να μην αφήσεις περιθώρια αμφιβολίας...

Χρήστος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Χρήστος »

Μπαίνω Α' ΕΣΣΟ Ιανουάριου 2018 σύμφωνα με την ιστοσελίδα της στρατολογίας αλλά δεν λέει ακόμα σε ποιά πόλη/ημερα και τα λοιπά. Σε πόσες μέρες θα είναι ανανεωμένη η σελίδα για να τα δώ; Επειδή μπαίνω σε περίπου 30-45 μέρες και θέλω να τακτοποιήσω κάποια θέματα.
Ιάκωβος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Ιάκωβος »

Γεια σας θέλω να μπω με την Β' ΕΣΣΟ το Μάρτιο, πότε ακριβώς πρέπει να κόψω την αναβολή μέσα στο Δεκέμβρη ή το Γενάρη ; Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από gimitrop »

Ιάκωβος έγραψε:Γεια σας θέλω να μπω με την Β' ΕΣΣΟ το Μάρτιο, πότε ακριβώς πρέπει να κόψω την αναβολή μέσα στο Δεκέμβρη ή το Γενάρη ; Ευχαριστώ


Aν η αναβολή σου λήξει μέχρι τις 31/12/17 θα μπεις τον Μάρτιο

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Ιάκωβος

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Ιάκωβος »

Ευχαριστώ για την απάντηση
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από The Marine »

Ρε παιδιά στο site που σου λέει ακριβώς που θα καταταγείς έχει βγάλει για την ε εσσο αλλά όταν πατάω το επίθετο μου και τον ασμ μου δε με βρίσκει... Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες