Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από D.Y.K »

nisaki έγραψε:Παιδιά. Αυτο που βιώνω καιρο τωρα με κανει να μην θελω να κοιμηθω. Σας παρακαλω διαβαστε το μυνημα μου και πειτε μου τι να κανω γιατι δεν αντεχω. Γενικα ειμαι λατρης του υπνου μ'αρεσει πολυ να κοιμαμαι τωρα πια ομως δεν θελω ουτε να το σκεεφτομαι. Γενικα ειμαι θαρραλεα κοπελα δεν φοβαμαι ευκολα ουτε πνευματα ουτε φαντασματα ουτε τιποτα. Να σας πω τις ιστοριες μου.Φορα 1η.

Πριν 2 μηνες περιπου επεσα να κοιμηθω (να υπενθυμμισω δεν φοραγα σταυρους και τετοια) και βλεπω στον υπνο μου οτι ειμαι ξαπλωμενη στο δωματιο μου οπως κοιμομουν δλδ εκεινη τη στιγμη. Προσπαθωντας να κουνησω το κεφαλι μου προς τα πανω. Δεν μπορουσα. Διπλα μου ηταν ξαπλωμενη καποια γυναικα. Και το ηξερα χωρις να την ειχα δει. Το μονο που εβλεπα ηταν το μαυρο φορεμα της. Στη συνεχεια αφου προσπαθησα παρα πολυ ωρα να κουνηθω με αφησε να δω το προσωπο της. Ηταν μια κακασχημη γρια με ενα μαντιλι μπροστα απο το κεφαλι της. Πολυ ασχημη παιδια σαν ΤΕΡΑΣ ομως. Εκανα τις προσευχες δεν εφευγε. Καποια στιγμη κανω το σταυρο μου και κανει κατι μορφασμους στο προσωπο σαν να πονουσε και εξαφανιζεται.

Σημερα λοιπον μπορω Να πω οτι το ΘΡΑΣΟΣ της συγκεκριμενης κυριας με εβγαλε εξω απο τα ρουχα μου.

Φορα 2η.

Απο τοτε που μου συνεβη το πρωτο περιστατικο φορουσα ενα σταυρο στον υπνο μου και εκανα το σταυρο μου πριν κοιμηθω 3 φορες. Ημουν ησυχη ηξερα οτι δεν θα ερθει... ΕΛΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ...

Συνηθηζω να κοιμαμαι απο την αντιθετη πλευρα λογω της 1ης φορας για να μην την δω. Κ ομως. Ξαφνικα. Δεν μπορουσα να κουνηθω. Αυτη ηταν ξαπλωμενη ΠΙΣΩ ΜΟΥ. Ηθελα να φυγει ενοιωθα απαισια (δεν με πονουσε ουτε εκανε τιποτα).

ελεγα προσευχες. Και αρχισε να με πιεζει δυνατα σαν να μην μπορω να αναπνευσω. Σταματαω τις προσευχες σταματαει και αυτη να με πιεζει.

Καποια στιγμη αρπαζω το σταυρο που φορουσα και τον βαζω απανω της. Δεν την εβλεπα ηταν πισω μου δεν με αφηνε να την δω. Και πηγε να τον αρπαξει.

τον παιρνω πισω. Και σηκωνετε ορθια. Ομορφη κοπελα μελαχρινη.

Με κοιταζει και μου λεει : Πιστευεις στο Θεο;(εγω εχω σκαλωσει τρελλα)

τις κανω Ναι. Μου λεει ΣΙΓΟΥΡΑ;

ΤΗς ΛΕΩ ναι σιγουρα. Δεν συνεχιζει την κουβεντα. Μιλουσε με το Θεο κατι του ελεγε.

Εγω προσπαθω ολη αυτη την ωρα να ξυπνησω. Αυτη δεν με αφηνε να κανω τιποτα. ΞΥΠΝΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

και σκεφτομαι πως εχει πολυ θρασος.

πειτε μου τι να κανω. Μεχρι και να με κανει σαν και αυτη ηθελε! Μου το ειπε.Εικόνα



Τρόποι αντιμετώπισης της Μόρα Εικόνα

Νίκος

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Νίκος »

Έλεος ρε παιδιά με τις μλκιες... Απο τον φόβο σας για τις ψεύτικες ιστορίες που έχουμε όλοι ακούσει απο εξυπνάκιδες για την δήθεν μόρα νομίζετε όλοι οτι την βλέπετε κλπ...
Mina

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Mina »

Μόλις το έπαθα αυτό σήμερα... Και τρόμαξα παρα πολύ... Ονειρευόμουν ότι ''πέταγα' γύρο από το δωμάτιο και ότι δεν ήθελα να ξυπνήσω και έπεφτα κάτω (έχω ξανά ονειρευτεί κάτι παρόμοιο 1 φορα) και μόλις ξύπνησα δεν μπορούσα να κουνηθώ ούτε να μιλήσω ένιωθα ότι κάτι με πίεζε και ότι κάτι με τράβαγε προς τα κάτω δεν είδα τίποτα βεβαια αλλα άκουγα έναν ήχο σαν αστραπές που όλο και χαμήλωνε...
angelina

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από angelina »

Για αυτους που λενε πως δεν γινεται στις γυναικες, τοτε σας διαβεβαιω οτι εχω περασει πολλα με αυτην την μορα, κι οπως για παραδειγμα χθες την νυχτα, το ιδιο οπως ολοι, ακουγα να μου φωναζει η συγκατοικος μου και καθως ξυπναω και προσπαθω να τις απαντησω κ να κουνηθω για να με δει τοτε τιποτα,(εντομεταξυ η συγκατοικος μου δεν μου ειχε καν φωναξει ολα ηταν μεσα σε ενα εφιαλτη), ακουγα μοναχα κατι σιγανα βογγητα μου ουτως ωστε να καταλαβει η συγκατοικος μου οτι ημουν ξυπνια... Μετα απο 10-15 δευτερολεπτα ειχα συνελθει, αλλα με ταραξε πολυ αυτος ο εφιαλτης.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από D.Y.K »

Άρα μήπως ήταν απλά ένας εφιάλτης και τίποτα παραπάνω;
Ορέστης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 25, 2013 8:49 pm
Επάγγελμα: Πολίτης
Επικοινωνία:

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Ορέστης »

nisaki έγραψε:Παιδιά. Αυτο που βιώνω καιρο τωρα με κανει να μην θελω να κοιμηθω. Σας παρακαλω διαβαστε το μυνημα μου και πειτε μου τι να κανω γιατι δεν αντεχω. Γενικα ειμαι λατρης του υπνου μ'αρεσει πολυ να κοιμαμαι τωρα πια ομως δεν θελω ουτε να το σκεεφτομαι. Γενικα ειμαι θαρραλεα κοπελα δεν φοβαμαι ευκολα ουτε πνευματα ουτε φαντασματα ουτε τιποτα. Να σας πω τις ιστοριες μου.Φορα 1η.

Πριν 2 μηνες περιπου επεσα να κοιμηθω (να υπενθυμμισω δεν φοραγα σταυρους και τετοια) και βλεπω στον υπνο μου οτι ειμαι ξαπλωμενη στο δωματιο μου οπως κοιμομουν δλδ εκεινη τη στιγμη. Προσπαθωντας να κουνησω το κεφαλι μου προς τα πανω. Δεν μπορουσα. Διπλα μου ηταν ξαπλωμενη καποια γυναικα. Και το ηξερα χωρις να την ειχα δει. Το μονο που εβλεπα ηταν το μαυρο φορεμα της. Στη συνεχεια αφου προσπαθησα παρα πολυ ωρα να κουνηθω με αφησε να δω το προσωπο της. Ηταν μια κακασχημη γρια με ενα μαντιλι μπροστα απο το κεφαλι της. Πολυ ασχημη παιδια σαν ΤΕΡΑΣ ομως. Εκανα τις προσευχες δεν εφευγε. Καποια στιγμη κανω το σταυρο μου και κανει κατι μορφασμους στο προσωπο σαν να πονουσε και εξαφανιζεται.

Σημερα λοιπον μπορω Να πω οτι το ΘΡΑΣΟΣ της συγκεκριμενης κυριας με εβγαλε εξω απο τα ρουχα μου.

Φορα 2η.

Απο τοτε που μου συνεβη το πρωτο περιστατικο φορουσα ενα σταυρο στον υπνο μου και εκανα το σταυρο μου πριν κοιμηθω 3 φορες. Ημουν ησυχη ηξερα οτι δεν θα ερθει... ΕΛΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ...

Συνηθηζω να κοιμαμαι απο την αντιθετη πλευρα λογω της 1ης φορας για να μην την δω. Κ ομως. Ξαφνικα. Δεν μπορουσα να κουνηθω. Αυτη ηταν ξαπλωμενη ΠΙΣΩ ΜΟΥ. Ηθελα να φυγει ενοιωθα απαισια (δεν με πονουσε ουτε εκανε τιποτα).

ελεγα προσευχες. Και αρχισε να με πιεζει δυνατα σαν να μην μπορω να αναπνευσω. Σταματαω τις προσευχες σταματαει και αυτη να με πιεζει.

Καποια στιγμη αρπαζω το σταυρο που φορουσα και τον βαζω απανω της. Δεν την εβλεπα ηταν πισω μου δεν με αφηνε να την δω. Και πηγε να τον αρπαξει.

τον παιρνω πισω. Και σηκωνετε ορθια. Ομορφη κοπελα μελαχρινη.

Με κοιταζει και μου λεει : Πιστευεις στο Θεο;(εγω εχω σκαλωσει τρελλα)

τις κανω Ναι. Μου λεει ΣΙΓΟΥΡΑ;

ΤΗς ΛΕΩ ναι σιγουρα. Δεν συνεχιζει την κουβεντα. Μιλουσε με το Θεο κατι του ελεγε.

Εγω προσπαθω ολη αυτη την ωρα να ξυπνησω. Αυτη δεν με αφηνε να κανω τιποτα. ΞΥΠΝΑΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

και σκεφτομαι πως εχει πολυ θρασος.

πειτε μου τι να κανω. Μεχρι και να με κανει σαν και αυτη ηθελε! Μου το ειπε.Εικόνα



Υποκλίνομαι σε αυτό το υπέρτατο και τιτανοτεράστιο Τρόλλιγκ!Εικόνα

καλι

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από καλι »

Ο φυλακας αγγελος που εχουμε ολοι οι ανθρωποι και (οπως λεει η θρησκεια) μας προστατευει απο ο, τιδηποτε κακο απο την μερα που γεννιομαστε και μαχεται για την σωτηρια μας Δεν μας βοηθαει (δεν μπορει να μας βοηθησει; ) και με την μορα;
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Akis_7 »

καλι έγραψε: Ο φυλακας αγγελος που εχουμε ολοι οι ανθρωποι και (οπως λεει η θρησκεια) μας προστατευει απο ο, τιδηποτε κακο απο την μερα που γεννιομαστε και μαχεται για την σωτηρια μας Δεν μας βοηθαει (δεν μπορει να μας βοηθησει;) και με την μορα;
Έλεος ρε παιδιά μόρα και αηδίες...
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
μαρία

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από μαρία »

Το δούλεμα που έφαγε ο αδερφός μου πέρυσι όταν του συνέβη, δεν το φαντάζεστε. Και είναι μαντράχαλος 26 χρονών. Όπως λέει και η παροιμία όμως, ότι κοροιδεύεις, το λούζεσαι. Έτσι ήρθε και η σειρά μου... Σκιές, γριές κλπ ΔΕΝ είδα πάντως (ευτυχώς). Τέλος πάντων, κοιμόμουν μπρούμυτα, ξυπνάω και νιώθω έντονο πόνο και βάρος ψηλά στην πλάτη ο οποίος αντανακλά μπροστά στο στέρνο και το πρωτο που σκέφτομαι είναι "ρε φίλε πρέπει να κόψω το τσιγάρο". Συνειδητοποιώ όμως ότι δεν έχω κανέναν έλεγχο του σώματος μου και δεν μπορώ να κινηθώ ενώ άκουγα κάτι ΣΑΝ βουητό πάνω από το ύψος της πλάτης μου όπου ένιωθα τον πόνο. Όλα αυτά με ανοιχτά μάτια, γιατί χαρακτηριστικά γούρλωσα τα μάτια μου όταν είδα ότι δεν μπορώ να κινηθώ... Όσο και να μην πιστεύεις σε αυτές τις μυθοπλασίες (ή μήπως όχι;) εκείνη την στιγμή πανικοβάλλεσαι. Προσπαθώ να φωνάξω αλλά μάταια. Όποτε νοητά αρχίζω να λέω το Πάτερ ημών... Λίγο πριν το τελειώσω τραντάχτηκα ολόκληρη και μπόρεσα επιτέλους να κινηθώ. Ταχυπαλμία φούλ, και ο πόνος, σημειωτέον, συνέχισε να υφίσταται για αρκετές ώρες μετά... Επιστημονικά αυτό ονομάζεται υπνική παράλυση και γενικά την πιστεύω ως εξήγηση... Αυτό που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι ο πόνος που πραγματικά σου συνθλίβει το στέρνο και το πώς μία προσευχή μπόρεσε να με απαλλάξει από ένα φαινόμενο με "επιστημονική" τεκμηρίωση... Ίσως κάποιες παραδόσεις να υφίστανται; Ποιος ξέρει. Ότι και να ήταν πάντως, μην σας τύχει παιδιά μου, εφιαλτική εμπειρία...
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Akis_7 »

μαρία έγραψε: Το δούλεμα που έφαγε ο αδερφός μου πέρυσι όταν του συνέβη, δεν το φαντάζεστε. Και είναι μαντράχαλος 26 χρονών. Όπως λέει και η παροιμία όμως, ότι κοροιδεύεις, το λούζεσαι. Έτσι ήρθε και η σειρά μου... Σκιές, γριές κλπ ΔΕΝ είδα πάντως (ευτυχώς). Τέλος πάντων, κοιμόμουν μπρούμυτα, ξυπνάω και νιώθω έντονο πόνο και βάρος ψηλά στην πλάτη ο οποίος αντανακλά μπροστά στο στέρνο και το πρωτο που σκέφτομαι είναι "ρε φίλε πρέπει να κόψω το τσιγάρο". Συνειδητοποιώ όμως ότι δεν έχω κανέναν έλεγχο του σώματος μου και δεν μπορώ να κινηθώ ενώ άκουγα κάτι ΣΑΝ βουητό πάνω από το ύψος της πλάτης μου όπου ένιωθα τον πόνο. Όλα αυτά με ανοιχτά μάτια, γιατί χαρακτηριστικά γούρλωσα τα μάτια μου όταν είδα ότι δεν μπορώ να κινηθώ... Όσο και να μην πιστεύεις σε αυτές τις μυθοπλασίες (ή μήπως όχι;) εκείνη την στιγμή πανικοβάλλεσαι. Προσπαθώ να φωνάξω αλλά μάταια. Όποτε νοητά αρχίζω να λέω το Πάτερ ημών... Λίγο πριν το τελειώσω τραντάχτηκα ολόκληρη και μπόρεσα επιτέλους να κινηθώ. Ταχυπαλμία φούλ, και ο πόνος, σημειωτέον, συνέχισε να υφίσταται για αρκετές ώρες μετά... Επιστημονικά αυτό ονομάζεται υπνική παράλυση και γενικά την πιστεύω ως εξήγηση... Αυτό που δεν μπορώ να εξηγήσω είναι ο πόνος που πραγματικά σου συνθλίβει το στέρνο και το πώς μία προσευχή μπόρεσε να με απαλλάξει από ένα φαινόμενο με "επιστημονική" τεκμηρίωση... Ίσως κάποιες παραδόσεις να υφίστανται; Ποιος ξέρει. Ότι και να ήταν πάντως, μην σας τύχει παιδιά μου, εφιαλτική εμπειρία...
Σίγουρα υπάρχουν και μεμονωμένα περιστατικά που σε κάνουν να το ξανασκέφτεσαι...
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Γιαννης

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Γιαννης »

Καλημερα! Τα τελευταια βραδια δεν μπορω να κοιμηθω (και λιγο λογο καποιον θριλερ που εχω δει αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος). Αυτο που περιγραφω μου εχει συμβει αλλες 2 φορες. Το πρωι μολις πηγε να με παρει ο υπνος παλι, ενιωσα να πεφτω προς τ' αριστερα και μετα να μουδιαζει ολο μου το σωμα εκτος απο τα ματια μου. Με το που συμβαινει αυτο, μπαινει δυνατος αερας στο δωματιο χτυπωντας την πορτα στον τοιχο. Προσπαθουσα να φωναξω αλλα μου ηταν αδυνατο. Μετα απο λιγο συνηλθα. Αλλα η εμπιρια ειναι παρα πολυ ασχημη. Αντιθετα με αλλα ατομα που τους εχει συμβει κατι παρομοιο εγω δεν εχω νιωσει πιεση. Λιγο που το συζητησα με την μητερα μου μου ειπε πως ειχε ενα ονειρο οτι φισουσε αερας και εκεινη ανοιξε μια πορτα, αλλα Δεν μπορεσε να αντισταθει... Φωναζε στον πατερα μου να τη βοηθησει αλλα εκεινος εμενε ακινητος. Λετε να εχουν καποια σχεση αυτα τα δυο; Παρακαλω βοηθηστε με γιατι Δεν ξερω και δεν θελω να μαθω που θα παει αυτη η ιστορια αν δεν κανω κατι

Υ. Γ. Ολα αυτα αρχισαν μολις διαβασα ενα αρθρο για τη μορα σε ενα site

stefplak

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από stefplak »

Καλησπερα ωραια αυτα που λετε φιλοι, αλλα υπαρχει επιστημονικη εξηγηση. Τυγχανει να ειμαι Γιατρος στο επαγγελμα και να εχω βιωσει τετοιου ειδους καταστασεις σε προσωπικο επιπεδο. Αυτο που παθαινουμε λεγετε παραλυση του υπνου η στα αγγλικα sleep paralysis. Εχει να κανει με διαταραχες της φασης υπνου REM. Στην Ελλαδα λεγεται Μορα η βραχνας και στο εξωτερικο nightmare. Η παραλυση αυτη πολλες φορες συνοδευεται απο παραισθησεις και συμβαινει αρκετα συχνα σε ατομα που πασχουν απο ναρκοληψια. Δεν εχει καμια επιππτωση στην σωματικη μας υγεια. Πολλαπλα τετοιου ειδους βιωματα μπορει να ερευνηθουν και να αντιμετωπιστουν σε κεντρα υπνου και επειτα με φαρμακευτικη αγωγη. Οσο για την υπνικη απνοια που καποιους ανεφερε ειναι τεραστιο το θεμα. Το συνδρομο απνοιων στον υπνο ειναι ενα τεραστιο συγχρονο προβλημα υγειας και θελει οπωσδηποτε ορθη αντιμετωπιση. Με εκτιμησηΣτεφανος

hfghfhj

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από hfghfhj »

Μέ είχε επισκεφθεί πριν απο πολλά χρόνια 2-3 φορές Και μετά δεν ξαναεμφανίστηκε μέχρι πριν 2 χρόνια. Όλη αυτή την περίοδο με ταλαιπωρεί σχεδόν 3 νύχτες την εβδομάδα. Μου έχει συμβεί και στον μεσημεριανό ύπνο. Πραγματικά είναι πολύ τρομαχτικό όσο και εντυπωσιακό και νιώθω τον ίδιο τρόμο και σόκ ακόμη και ύστερα απο τόσες φορές. Οι επισκέψεις της μόρας μου συμβαίνουν πάντοτε την ώρα που ξεκινάω να βλέπω κάποιο όνειρο το οποίο πάντα έχει να κάνει με το πατρικό μου σπίτι (που δεν υπάρχει πιά) Και την εποχή που ήμουν νεότερος. Δεν έχω δεί μορφή μαυροφορεμένης γυναίκας ή γριάς όμως έχω ακούσει κάτι σαν την ανάσα αυτού του ''πράγματος'' και κάποιους ήχους ανεπαίσθητους σαν ειρωνικό γέλιο. Το φαινόμενο σταματά όταν ύστερα απο υπεράνθρωπη προσπάθεια καταφέρνω να ψελλίσω (χωρίς να βγάινει φωνή) μια μικρή προσευχή. Ξυπνάω και για κάποια λεπτά το στόμα μου είναι ξηρό και μουδιασμένο. Έχω ακούσει οτι δεν υπάρχει ριζική αντιμετώπιση γι αυτό και πραγματικά δεν ξέρω που να απευθυνθώ και τι ακριβώς να κάνω
αγνωστη

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από αγνωστη »

Εαν θελεται να γλιτωσεται απο αυτο το απαισιο πραγμα πρεπει ναπατε να εξομολογηθειται να προσευχεσται με ολες τις προσευχες τις εκκληασιας οσες πιο πολες μπορειται να νηστευεται και να κοινωναται Εμενα κοπηκε μαχαιρι και ειμαι σιγουρη οτι δεν θατο ξαναπαθω
Χαραλαμπος

Μόρα: ο μύθος του ύπνου

Δημοσίευση από Χαραλαμπος »

Φίλτατε Εγω αυτό το έχω πάθει ακρυβος το ίδιο απλα δεν ειχα TV στο δοματιο... Οσο ενιοθα καταπιεση οτι κατι με κρατάει ενω μπορούσα να πω στην προσευχη δεν την έλεγα για να αποδίξω κατι σε αυτο που μεκρατάει οτι μπορω να τα βγάλω πέρα τπτ δεν γινοταν ενιοθα ενα γαργαλιτο στα πλευρα μου σινεχια και δεν μπορουσα να γιρισο μετά απο ένα σιμιο ειπα την προσευχη μου και οσο την ελεγα αυτο γινοταν χριτοτερα ποιο εντονα γαργαλιτα και καταπιεση στην ανασα μου Μετα απο τον φωβομου νευρίασα υπερβολικα την σταματισα την ρποσευχει και ειπα με την λογικιμου Μιλάμε ειχα πολυ μεγαλι οργη μεσα μου και μόλις ανιγοκλισα τα μάτια μου και γιρισα δεν υπιρχε τπτ και ημουν καλα λες και αυτο που με κραταγε ειθελε να νευριάσω για να φίγει αλα απο τότε (δικιός μου λογιζμος) οποτε μου γινετε κατι τέτιο λέω αμα ειναι θελιμα θεου να πεθάνω ας πεθανω δεν μενιαζει αν ειναι να με βασανισει αυτο που ειναι να με βασανισει επισις δεν με νιαζει και παντα οταν το παθενω λέω την προσευχει και δεν δινο σιμασια. Και κατάλαβα πως αυτο δεν ειναι στην φαντασια του μιαλούμου αλλα στην Πραγματικότιτα και εναν γέροντα που ρωτισα μου ειπε να εξομολογουμε και να μεταλαβένω... Δεν λέω πως πρέπει να τα κάνεις αυτα απλα επιδι ειδα ειπες για προσευχη παραπάνω στα λέω απλα φόρεσε εναν σταυρο εαν δεν εχεις br/>
Σινχορεσεμε για τα ορθογραφικα εχω μεγάλο προβλημα δισλεξιας

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες