Αστυνομική βία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Signaller »

Σίγουρα καταδικάονται τέτοια επεισόδια
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από TEIN »

Σιγουρα καταδικαστεο το συμβαν αλλα και αυτοι δεν ξερουνε πως να ενεργησουν καμια φορα, ειναι δυσκολη η θεση τους...
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Black_Knight »

Εχει γεμίσει η αστυνομια με ανεκπαίδευτους. Στειλτε κανεναν διοικητη από Ειδικες Δυναμεις να τους λιώσει στην νίλα να σου πω εγω μετά Εικόνα
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Signaller »

Black_Knight έγραψε:Εχει γεμίσει η αστυνομια με ανεκπαίδευτους. Στειλτε κανεναν διοικητη από Ειδικες Δυναμεις να τους λιώσει στην νίλα να σου πω εγω μετά Εικόνα
Πολύ φοβάμαι ότι Αρχίζει να μετατρέπεται σε "δημόσιο" Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
faoust21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 8:10 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από faoust21 »

Ήταν Τετάρτη 15 Ιουνίου όταν η Άννα Τριανταφύλλου αφού σχόλασε από την δουλειά της αποφάσισε μαζί με την παρέα της να κατευθυνθούν προς το Σύνταγμα. Εκείνη την ημέρα όμως η ατμόσφαιρα ήταν έκρυθμη με τις αστυνομικές δυνάμεις να προχωρούν σε συνεχή ρίψη δακρυγόνων. «Ήμουν μαζί με φίλους, συναδέλφους και την αδερφή μου στο Σύνταγμα. Επειδή έπεφταν συνεχώς δακρυγόνα, αποφασίσαμε να απομακρυνθούμε από την Πλατεία και να προχωρήσουμε προς τον πεζόδρομο στο Ζάππειο, κάτω από την Αγγλικανική εκκλησία».

Η ώρα ήταν 5 το απόγευμα και παρά το γεγονός ότι στο σημείο που βρισκόταν η κ. Τριανταφύλλου επικρατούσε ηρεμία, μερικά μέτρα πιο μακριά δημιουργήθηκε φασαρία με πρωταγωνιστές πάλι τις αστυνομικές δυνάμεις. «Εμείς εκείνη την ώρα βρισκόμασταν σε ένα παγκάκι. Όταν αντιληφθήκαμε ότι είχε ξεσπάσει ένα μικρό επεισόδιο σε μικρή σχετικά απόσταση από εμάς, βγήκαμε στο πεζόδρομο να δούμε τι γίνεται», μας περιέγραψε η κ. Τριανταφύλλου. 


Εκείνη τη στιγμή άρχισαν να κατεβαίνουν προς το μέρος τους μηχανάκια της ομάδας ΔΕΛΤΑ.«Ήμουν όρθια μαζί με την αδερφή μου όταν μία μηχανή άρχισε να έρχεται κατά πάνω μας. Δεν τους προκαλέσαμε, δεν κάναμε καμία κίνηση που να δικαιολογεί τη συμπεριφορά τους. Περίμενα πως όπως πέρασαν όλες οι άλλες μηχανές από δίπλα μας χωρίς πρόβλημα θα περάσουν κι εκείνοι που επέβαιναν στο συγκεκριμένο μηχανάκι. Ξαφνικά, όμως, ο οδηγός άπλωσε το πόδι του, με κλότσησε και μετά μου τράβηξε το πόδι για να πέσω κάτω. Με την κλοτσιά του μου έσπασε το πόδι».

Ύστερα από την επίθεση του αστυνομικού, έσπευσαν αμέσως να σηκώσουν την γυναίκα οι φίλοι και η αδερφή της που βρίσκονταν δίπλα στο σημείο. Λίγο αργότερα μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στον ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ όπου μετά από εξετάσεις που τις έγιναν, υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση. «Με χειρούργησαν την ίδια μέρα. Αυτή τη στιγμή έχω 6 βίδες και 2 λάμες στο αριστερό μου πόδι ενώ δεν ξέρω ακόμη σε πόσους μήνες θα καταφέρω να περπατήσω κανονικά».

Όπως μας ανέφερε η ίδια, πιθανότατα θα καταθέσει ο δικηγόρος της μηνυτήρια επιστολή σε βάρος του αστυνομικού που της επιτέθηκε.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από dn24 »



Ειδικός φρουρός λήστεψε αλλοδαπό

Ειδικότερα, ο ειδικός φρουρός, που υπηρετούσε στο Α. Τ. Νέας Σμύρνης και είχε πάρει απόσπαση για το κέντρο κράτησης αλλοδαπών στην Αμυγδαλέζα, επιβαίνοντας σε μηχανάκι, μαζί με το συνεργό του, πλησίασε έναν Ιρακινό στην περιοχή του Άγιου Παντελεήμονα και κατάφερε, υπό την απειλή του υπηρεσιακού του όπλου, να του αποσπάσει 1.000 ευρώ.

ΠΗΓΗ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Signaller »

Προβλέπω κάνα συλλαλητήριο μισού εκατομμυρίου γι'αυτήν την αποτρόπαια πράξη "ρατσιστικής αστυνομικής βίας"
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από dn24 »

Signaller έγραψε:Προβλέπω κάνα συλλαλητήριο μισού εκατομμυρίου γι'αυτήν την αποτρόπαια πράξη "ρατσιστικής αστυνομικής βίας"


'Ντάξει μεμονωμένο περιστατικό ήταν, ο συγκεκριμένος είχε έφεση στις κλοπές, και ο λόγος που το ανάρτησα δεν ήταν για να κατακρίνω φυσικά το σώμα, αλλα γιατι μου αρέσει σαν άνθρωπο η δικαιοσύνη, ας μην λέμε μόνο για την καμπούρα των αλλοδαπών, ας κοιτάξουμε και την δική μας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Signaller »

dn24 έγραψε:'Ντάξει μεμονωμένο περιστατικό ήταν, ο συγκεκριμένος είχε έφεση στις κλοπές, και ο λόγος που το ανάρτησα δεν ήταν για να κατακρίνω φυσικά το σώμα, αλλα γιατι μου αρέσει σαν άνθρωπο η δικαιοσύνη, ας μην λέμε μόνο για την καμπούρα των αλλοδαπών, ας κοιτάξουμε και την δική μας.

Μα δεν λέω ότι θα το κάνεις εσύ

Αλλά αυτοί που ψάχνουν αφορμή και την έχουν στημένη στην ελληνική αστυνομία. Θολοκουλτούρα κλπ.

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από dn24 »

Signaller έγραψε:Μα δεν λέω ότι θα το κάνεις εσύ

Αλλά αυτοί που ψάχνουν αφορμή και την έχουν στημένη στην ελληνική αστυνομία. Θολοκουλτούρα κλπ.



Πολλοί την έχουν δεί, κυρίως όσοι είναι έξω στους δρόμους, όσοι είναι διοικητικοί με πόστο εντός των τμημάτων έχουν πιο ανθρώπινη συμπεριφορά, όμως δεν κατακρίνω το σύνολο, υπάρχουν και εξαίρετοι αστυνομικοί και στους δρόμους. Καταλήγω θέλοντας να περάσω ενα μήνυμα, λέγοντας ότι αφού ο συγκεκριμένος αστυνομικός τέθηκε σε διαθεσιμότητα και τακτοποιήθηκε το ζήτημα είναι άδικο να κατακρίνεται το σύνολο.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
thanos123
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 12:25 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από thanos123 »

Γιατί οι κυβερνώντες προστατεύουν τους λαθραίους εναντίον των πολιτών του τόπου τούτου; Κάποιο κέρδος σίγουρα υπάρχει, ή μήπως λέτε να είναι άλλοι οι λόγοι; Μας κλέβουν, μας ληστεύουν, μας δολοφονούν, μας βιάζουν, μας βρωμίζουν, μας μεταδίδουν αρρώστιες, μας πουλάνε ναρκωτικά, μας πουλάνε πίπες, σωματεμπορία, αλλα ήθη και έθιμα, μας τρομοκρατούν, άσε που σε λίγο θα μας ανατινάζουν! Και οι κυβερνώντες και οι Τσιμπλαίοι τους υπερασπίζονται! Ενώ εμείς καλούμαστε να πληρώσουμε τη νύφη!
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Signaller »

Φοβούνται μη χαρακτηριστούν ακροδεξιοί και φασίστες
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από dn24 »

thanos123 έγραψε:Γιατί οι κυβερνώντες προστατεύουν τους λαθραίους εναντίον των πολιτών του τόπου τούτου; Κάποιο κέρδος σίγουρα υπάρχει, ή μήπως λέτε να είναι άλλοι οι λόγοι;


Είναι άλλοι οι λόγοι, πιστεύω οτι ρωτάς εκ του πονηρού (καλοπροαίρετα στο λέω) διότι γνωρίζεις. Επ αυτού μπορώ να παραθέσω ενα ενδιαφέρον link μιάς άποψης που προσωπικά συμφωνώ, αν και θα βρεθούμε εκτός topic, ίσως μεταφερθούν τα μηνύματα μας οπότε ας σεβαστούμε τους κανόνες του forum, για αυτό σου παραθέτω το link εδώ

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
thanos123
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 12:25 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από thanos123 »

dn24 έγραψε:
Signaller έγραψε:Προβλέπω κάνα συλλαλητήριο μισού εκατομμυρίου γι'αυτήν την αποτρόπαια πράξη "ρατσιστικής αστυνομικής βίας"


'Ντάξει μεμονωμένο περιστατικό ήταν, ο συγκεκριμένος είχε έφεση στις κλοπές, και ο λόγος που το ανάρτησα δεν ήταν για να κατακρίνω φυσικά το σώμα, αλλα γιατι μου αρέσει σαν άνθρωπο η δικαιοσύνη, ας μην λέμε μόνο για την καμπούρα των αλλοδαπών, ας κοιτάξουμε και την δική μας.



συμφωνώ με την άποψη σου αλλά επειδή θα βρεθούμε εκτός θέματος αν συνεχίσω να παραθέτω την άποψη μου επί του συγκεκριμενου περιστατικου που ανέφερες σε παραπέμπω εδω /forum/forum_posts.asp?TID=6889 Αλλά μάλλον έπρεπε να με παραπέμψεις εδω /forum/forum_posts.asp?TID=6889

Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από aris 1943 »

Δε μπορω να καταλαβωα γιατι ολοι οι μπατσοι ειναι κοτες; Και με την στολη μαγκες απ το τους 40 η 3ειναι καλοι αλλα τους παιρνει και αυτους η μπαλα λογικο! Γνωριζω στρατιωτικους πολλους που δεν πανε τους μπατσους οπως και φιλους πουεχουν στην οικογενεια μπατσους και τους βριζουν και δεν μιλαω για ατομα αριστερα και αναρχικα αλλα το αντιθετο παρ' ολα αυτα δεν τους χωνευουν! Οσο για την αστυνομικη βια να βαρανε π τα ματ γριουλες παππουδες και κοριτσακια με τα γκλοπ καλη ειναι! Ολοι αυτη οι μπατσοι στα σχολικα τους χρονια πρεπει να φαγαν πολλοι ξυλο εξερω μερικους πολυ λιγους που ειναι ντοπρα παιδια και καλα
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες