Ομάδα Ε

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Rafale »

Πολλοι λενε οτι ειναι μια φανταστικη μυστικη οργανωση που αποτελειτε απο Ελληνες και ξενους επιστγημονες, ερευνητες, καθηγητες επιχειρηματιες πολιτικοι και κανει την εμφανιση της το 1990.
Υποστηριζεται οτι η ομαδα χρησιμοποιει μυστικη και ανωτερη τεχνολογια Για την αμυνα της ελλαδας και την κυριαρχια του ελληνικου πολιτισμου στο κοσμο.
οι υποστηρικτες διατεινονται οτι υπαρχει απο την αρχαιοτητα και οτι οι δημιουργοι της Οι σημερινοι αρχηγοι και ολοι οι ελλεηνες προερχονται απο τον σειριο η τον γαλαξια της ανδρομεδας. Συμεφωνα με ορισμενους η εψιλον διαθετει μυστικες βασεις στη σεληνη στην ανταρτικη και πηρε ενεργο μερος στη προστασια της κυπροτυ απο την εισβολη του 1974. Το ονομα της ομαδος "ε" προερχεται απο το συμβολο "ε" που υπηρχε στο ναο του απόλλωνα στους δελφους και συμφωνα με το λεξαριθμικο αθροισμα σημαινει " ελευσις δια" διαμαχη ελληνιστων - ορθοδοξων.
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από thrakiotis »

Για εμένα προσωπικά αυτά είναι δημιουργήματα της φαντασίας μας και τίποτα παραπάνω
Dargal
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 8:50 pm
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Dargal »

Απατεωνιές του Λιακόπουλου.
Η οργάνωση παντως υπάρχει.
Εχω μια αμυδρή υποψία πως εχω γνωρίσει καποια άτομα, αλλα δεν ειναι ουτε απο την Ανδρομέδα, ουτε απο τον Σειριο. Απλά, ασχολουνται πολυ με την αρχαιολογία και τα εθνικά θεματα.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Su-35 »

Τι είναι τελικά η "ομάδα Έψιλον"... ;

Σύμφωνα με όσα έχουν κατά καιρούς
γραφτεί και ειπωθεί, δημιουργούνται πολλά ερωτηματικά σχετικά με την
υπαρξη της.
Πολλοί λενε πως δεν είναι παρά δημιούργημα της φαντασίας ορισμένων που
σκοπίμως εκμεταλλεύονται το όνομα της με σκοπό την πνευματική καταστολή
των Ελλήνων και του Ελληνισμού γενικότερα. Έχουν γίνει αναφορές σχετικά
με την δράση της και έχει ειπωθεί μεταξύ άλλων πως δεν είναι τίποτε άλλο
παρά μια επιστημονική ομάδα ξένων συμφερόντων (NASA) στην οποία
συμμετείχαν και Έλληνες που απλά υιοθέτησε το όνομα της θρυλικής "ομάδος
Έψιλον".. Λέγεται ότι τα μέλη της είναι Έλληνες με ιδιαίτερα υψηλό
οικονομικό επίπεδο.

http://www.blackstate.gr

aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από aias »

Εναν παρομοιο μυθο (ιδιο δηλαδη) εχουν και οι Σερβοι. Τεινει να γινει βαλκανικη συνηθεια η υπαρξη τετοιων ομαδων, πιστευω η εξηγηση ειναι απλη. Φτωχες χωρες οπως στα βαλκανια ειναι φυσικο να μαγευοταν οταν "τεκνα"τους προοδευαν στο εξωτερικο (στη σερβια η φημολογια πηγαζει απο τον τεσλα, στην ελλαδα εξεχων μελος των Ε θεωρουταν ο δημιουργος της αρχικης σχεδιασης του αρτεμις 30) και οπως ηταν φυσικο η φαντασια και η αναγκη εθνικης τονωσης οργιαζει. Τα μεσαιωνικα προηγουμενα τετοιας φυσης ομαδων ειναι πολλα, υπαρχει μονοπατι να βαδισει η φαντασια μας. Αποδεδειγμενα εχουν μονο οι ισραηλινοι, οχι βεβαια του στυλ πρωτοκολα της συων αλλα το πανισχυρο λομπυ τους στην αμερικη. Αν δεν υπαρχουν τετοιες ομαδες θα ημασταν αναγκασμενοι να τις εφευρουμε στα βαλκανια απο συνθηκης.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από kampf »

ΟΜΑΔΑ ΠΥΡΑΥΛΟΣ
ετοιμοι για δραση το κακο θα περασει
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Anonymous

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Anonymous »

Διαβαστε Ανεστη Κεραμιδα... Πολλα περι Ε.

aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από aias »

Yersinia pestis έγραψε: Διαβαστε Ανεστη Κεραμιδα... Πολλα περι Ε.

... Πλακα κανεις τωρα;
Anonymous

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Anonymous »

Φυσικα! Και την κανω σε Ε χρονο απο το Ε σκαφος μου!

GreekSoldier
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 1:38 am
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από GreekSoldier »

Τι εννοεις ρε φιλε;
Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Nosotromos »

Μύθος όπως και το ότι δεν επικράτησε η ελληνική γλώσσα ως παγκόσμια εξαιτίας μιας ψήφου.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Nassos »

Γενικά είναι μύθος όλη αυτή η ιστορία περί επικράτησης μια γλώσσας.

Η, ας πούμε "πραγματική" ιστορία είχε να κάνει με την Γερμανική γλώσσα στις ΗΠΑ, που και καλά είχε προταθεί σαν επίσημη γλώσσα.
Helistas
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 12:24 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από Helistas »

Ειχα διαβασει πολλα για την ομαδα "Ε". Μου αρεσαν παρα πολυ ολα αυτα, σαν παραμυθακι ομως. Οταν ομως διεκρινα μια υπουλη πτυχη της ολης ιστοριας, αρχισε και δεν μου αρεσε καθολου. Σε γενικες γραμμες, λενε μην κανετε τιποτα, οι "Ε" Θα ερθουν να μας σωσουν! Μου φενεται σαν το ανεκδωτο με τον καουμποϊ που τον κηνυγουσαν οι Ινδιανοι, και ειπε τωρα την ΓαμΕικόνα, πεταγεται ενα πνευμα και του λεει "οχι μην το λες αυτο, παρε αυτη την πετρα και πεταξε την σε αυτον με τα πολλα φτερα". Την πεταει και οντος τον ξαπλωνει κατω. Οπωτε το πνευμα του λεει "Τωρα την γαμΕικόνα"!Εικόνα

Εχουμε προβληματα και εχθρους, δεν κανουμε τιποτα επιδη καποιος μας ειπε οτι θα μας σωσουν οι "Ε", τρωμε την πσω Εικόνα Και μετα βαζουμε μυαλο. Μονο που τοτε ειναι πολυ αργα!

12θεϊστής

Ομάδα Ε

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Εμένα μου άρεσε αυτό με την ενεργό εμπλοκή της Ε στην εισβολή του 74. Αν υπήρχε και δρούσε υπέρ του ελληνισμού τότε Με την Υπέρτερη τεχνολογία θα τους είχε κάνει τους τούρκους κοκκινιστό στο φούρνο με πατατούλες.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες