ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Και τα 3 σωματα δηλαδη ΕΤΑ, Ζ'ΜΑΚ, ΟΥΚ ειναι πολυ μαχιμα και οι αποστολες που τους αναθετονται ποικιλουν μεταξυ τους... Αλλα οι πιο φημησμενοι ειναι οι ΟΥΚ... Δεν ειναι τυχαιο αυτο πιστευω... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από nick13 »

MGEN έγραψε: Οι ΟΥΚ του ναυτικού δοκιμάστηκαν στα Ίμια και δυστυχώς δεν ανταποκρίθηκαν ανάλογα με τη φήμη τους, η οποία έχει υπερτονισθεί, άλλωστε η αδυναμία τους είχε σαν συνέπεια την άμεση δημιουργία της Ζ' ΜΑΚ του στρατού.
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
Τακις Ο.Υ.Κ

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από Τακις Ο.Υ.Κ »

Ρε παιδια τι λετε! Ουκ ειναι ολοι που εχουν βγαλει το σχολειο αυτο. Και εγω πηγα απο αμφιβιος που ημουν. Δεν Ειμαι βατραχος δηλαδη εγω; Οσο για το ουκ 1234 ειναι μονο για τους μονιμους οι οποιοι ειναι του ΠΝ. Και το αλλο που ειπατε πιο πανω τα ουκ ειναι η ομαδα συγκεκριμενα ενω η μυκ η μοναδα το ιδιο ειναι δεν ειναι κατι διαφορετικο
kostaslou
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 1:58 am
Τοποθεσία: αθηνα
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από kostaslou »

Παιδια μν τρελαθουμε τωρα... Μ. Υ. Κ εννοειτε! Απο θεμα εκπαιδευσης μεχρι τα παντα. Σκαγανε τα βατραχια μεγαλο πευκο και ολοι τουμπεκι οι αλεξιπτωτιστες.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Τακις Ο. Υ. Κ έγραψε:Ρε παιδια τι λετε! Ουκ ειναι ολοι που εχουν βγαλει το σχολειο αυτο. Και εγω πηγα απο αμφιβιος που ημουν. Δεν Ειμαι βατραχος δηλαδη εγω; Οσο για το ουκ 1234 ειναι μονο για τους μονιμους οι οποιοι ειναι του ΠΝ. Και το αλλο που ειπατε πιο πανω τα ουκ ειναι η ομαδα συγκεκριμενα ενω η μυκ η μοναδα το ιδιο ειναι δεν ειναι κατι διαφορετικο


Bάτραχος εισαι και μπράβο σου που εβγαλες το σχολειο.
Αλλα πιστευω οτι ξέρεις ποσα σχολεια του Π. Ν. Περνούν οι νεοι βατραχοι οταν τελειωσουν το σχολειο.
Ξερεις καλυτερα απο μενα και απο πολλους εδω μεσα οτι αυτοι που ειναι στη μ. Υ. Κ. Εκπαιδεύονται πανω στο αντικέιμενο καθημερίνα...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
νικοσ

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από νικοσ »

Ολα τα κομαντα χρειαζονται. Μακαρι οι μισοι πεζικαριοι να πηγαιναν καταδρομεισ, οι τουρκοι θα μας λογαριαζαν διαφορετικα. Βλεπουν ομως οτι ημαστε γεματοι φλωρους και χαιρονται. Η τουρκια ειναι απο αποψη εμψυχου υλικου οπως ημασταν εμεις πριν 50 χρονια, σκληραγωγημενοι. Γι αυτο αφηστε τις κοντρες μεταξυ επιλεκτων μοναδων, αλλου να εχουμε το νου μασ.
Τακης Ο.Υ.Κ

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από Τακης Ο.Υ.Κ »

Ναι φιλε μου ετσι ειναι. Αυτοι που ειναι μονιμοι περνουν πολλα σχολεια και εκπαιδευονται καθημερινα
ypo-poemarchos
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 10:45 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από ypo-poemarchos »

ΟΥΚ (του Ναυτικου) βεβαια
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από fideas emk »

Ειναι δύσκολο να τα συγκρινεις. Ολες μαχιμες ειναι. Η Ζ'ΜΑΚ τριτοι θα ελεγα αλλα αυτο ειναι με βαση τα ατομα που εκοψα σα φατσες!Εικόνα Οι ΟΥΚ εχουν ενα μεγαλο πλεονεκτημα ομως κακα τα ψεματα που ειναι και το κρισιμο... Περναν παρα πολυ σκληρη ΕΠΙΛΟΓΗ. Κατι που σπανια γινεται στο Ελλαδισταν οπουδηποτε (οχι μονο στο στρατο). Εννοω με αυστηρα κριτηρια με χρονους και με συνεχη αξιολογηση. Και περνανε πολυ λιγοι... Ειναι αυτο που λειπει απο την Ελλαδα και την κανει Ελλαδισταν και οχι να στεκεται διπλα στις προχωρημενες χωρες. Και αλλα βεβαια, αλλα αυτο ειναι βασικο. Οταν δεν εχεις τετοια αυστηρη επιλογη (δε λεω τοσο δυσκολη οσο τα ΟΥΚ αλλα αυστηρη) τοτε εχεις τα βυσματα... Και στα ΟΥΚ προς τιμην του δεν περνανε βυσματα... Ισως να εχουν υπηρετησει βοηθητικη με βυσμα (βλεπε Βουλγαρακης) αλλα οχι πτυχιουχοι Υ/ΚΤ...

γιαννης

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από γιαννης »

Μπορει ολοι να λετε εγω εχω πατερα ουκα κ αδερφο που ηταν στη ζ μακ κ ολοι λιγο ποολυ εχουμε δει βιντεακια στο youtube με βατραχια. Κ εγω ερχομαι κ σας ρωταω εχει δει ποτε κανεις ετατζη; Οχι γνωριζεται γιατι; Γιατι λιγοι ειναι στην ελλαδα οι περισσοτεροι μπαινουν task force μαζι με sas k delta. Αυτη η συγκριση ειναι πολυ αδικοι κ για τα ουκ κ για τη ζ μακ γιατι ουτε kosovo πηγαν ουτε αφγανισταν ουτε ιρακ ουτε συνεκπαιδευση εχουν κανει με της ποιο φημησμενες Ε. Δ. Του κοσμου; Κ καλυτερα να μην γνωριζει ο καθενας κ πολλα για να μην διαρεουν. Αυτα για βοηθεια
Mobius
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από Mobius »

Ετατζης ηταν για 9 χρονια ο τωρινος υποδιοικητης του κεοαχ. Κολληταρια ειχαμε γινει... Λιοβας, αν σου λεει κατι... Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mobius την Τρί Μάιος 11, 2010 8:42 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

γιαννης έγραψε:Μπορει ολοι να λετε εγω εχω πατερα ουκα κ αδερφο που ηταν στη ζ μακ κ ολοι λιγο ποολυ εχουμε δει βιντεακια στο youtube με βατραχια. Κ εγω ερχομαι κ σας ρωταω εχει δει ποτε κανεις ετατζη; Οχι γνωριζεται γιατι; Γιατι λιγοι ειναι στην ελλαδα οι περισσοτεροι μπαινουν task force μαζι με sas k delta. Αυτη η συγκριση ειναι πολυ αδικοι κ για τα ουκ κ για τη ζ μακ γιατι ουτε kosovo πηγαν ουτε αφγανισταν ουτε ιρακ ουτε συνεκπαιδευση εχουν κανει με της ποιο φημησμενες Ε. Δ. Του κοσμου; Κ καλυτερα να μην γνωριζει ο καθενας κ πολλα για να μην διαρεουν. Αυτα για βοηθεια


Γνωμη σου ρε μεγαλε.
Και εγω διαφωνω με αυτα που λεει ο καθενας αλλα υπαρχει ελευθερια αποψης...
Και εσυ μας λες τωρα για task force,sas,delta και κοσοβα, ιρακ και αφγανισταν...
Και σενα αυτα σου ειπανε αυτα λες.
Δεν υπαρχει συγκριση σε αυτα τα 3.
Αλλο το ποδοσφαιρο, αλλο το μπασκετ και αλλο το βολλευ.
Αμα δεν ξερετε απο στρατο μη κανετε ολοι τους πολυξερους και κρινετε τους αλλους.
Απλα πειτε τη γνωμη σας στο ποιον θαυμαζετε περισσοτερο γιατι δεν ξερετε τπτ παραπανω απο αυτο.
Μονο αυτοι που ειναι στο αντιστοιχο σωμα γνωριζουν τι γινεται.
Και μην παιζετε πολυ call of duty.
Στη πραγματικοτητα ειναι αλλιως.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από fideas emk »

Καλα ονοματα γινεται να μη λετε; Μολις ειπε ο αλλος ''καλο ειναι να μη βγαινουν πολλα προς τα εξω'' ερχετε ο αλλος με επιθετο, θεση, μοναδα... Οπως ειπα πιο σκληροι ειναι αυτοι των ΟΥΚ,γενικα. Οι πιο σκληροι Στις αλλες μοναδες ειναι αυτοι που εχουν τη βατραχοπουλαδα (οποτε παλι ΟΥΚ). Ο νοων νοειτωΕικόνα Καλυτερη μοναδα οπως ειπαν κι αλλοι... Αμα δεν εισαι μεσα σε ολες αυτες δε μπορει να ξερεις ακριβως τι εκπαιδευση κανουν οποτε δε ξερεις απλα.
Choco
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 04, 2009 6:50 am
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από Choco »

Εγω πιστερυω οτι ειναι λιγο αδικο να γινεται αυτη η συγκριση, γιατι το καθε σωμα απο αυτα εχει διαφορετικη αποστολη, οποτε κ διαφορετικη εκπαιδευση κ ειναι δυσκολο να γιωει αντικειμενικη συκγριση.
Mobius
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΥΚ vs ETA vs Z' MAΚ

Δημοσίευση από Mobius »

fideas emk έγραψε:Καλα ονοματα γινεται να μη λετε; Μολις ειπε ο αλλος ''καλο ειναι να μη βγαινουν πολλα προς τα εξω'' ερχετε ο αλλος με επιθετο, θεση, μοναδα... Οπως ειπα πιο σκληροι ειναι αυτοι των ΟΥΚ,γενικα. Οι πιο σκληροι Στις αλλες μοναδες ειναι αυτοι που εχουν τη βατραχοπουλαδα (οποτε παλι ΟΥΚ). Ο νοων νοειτωΕικόνα Καλυτερη μοναδα οπως ειπαν κι αλλοι... Αμα δεν εισαι μεσα σε ολες αυτες δε μπορει να ξερεις ακριβως τι εκπαιδευση κανουν οποτε δε ξερεις απλα.

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΡΥΒΟΥΜΕ; ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες