Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Χρηστος

Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Χρηστος »

Παιδιά είμαι 6 μήνες μέσα και θέλω να πάρω αναβολή γνωρίζετε όταν θα τελειώσει η αναβολή μ αν μ προσθέσουν και άλλους μήνες να υπηρετήσω η θα υπηρετήσω αυτές που μ έμειναν;
georgeto
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2021 2:33 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από georgeto »

Καλησπέρα, Είμαι σμηνίτης στην ΠΑ. Ήμουν 6μηνος αλλά 4 μέρες πριν την άδεια απολύσεως έκανα τροχαίο. Έκανα εισαγωγή στο ΓΝΑ ακολούθησαν 3 χειρουργεία και μετά από 2 εβδομάδες πήρα εξιτήριο με άδεια 1 μήνα. Επέστρεψα για επανεξέταση και πήρα 1 μήνα άνευ κλίνης και τροφής. Αυτό έγινε άλλες δύο φορές δλδ συνολικά 3 μηνες άνευ κλίνης. Σήμερα ξανά πήγα και μου είπαν δεν μπορώ να πάρω άλλη άδεια και επειδή δεν είμαι στο 100% έτοιμος θα μου κάνουν εισαγωγή μέχρι αύριο για να μου δώσουν αναβολή. Τι παίζει με αυτό ξέρει κανείς γιατί και δεν θέλω να πάρω αναβολή αλλά και να ήθελα δεν θέλω να περάσω πάλι τη φάση απτην αρχή έστω και για μια μέρα εάν χρειαστεί.

Νικος

Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Νικος »

Ειμαι στρατο 2 μηνες. Θέλω να παρω αναβολή για Κάποιους λογους. Οταν τελειώσει η αναβολή παω στο ιδιο στρατόπεδο η αλλάζει;
Mike13

Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Mike13 »

Καλησπερα εχω υπηρετησει 4 μηνες Για οικονομικους λογους χρειαζεται να δουλεψω πραγμα αδυνατον εδω μεσα

Αμα ζητησω αναβολη θα την παρω; Αν ναι οι μηνες που εχω υπηρετησει ισχυουν κανονικα; Υπαρχει κινδυνος να αλλαξει το ι1; Και τελευταιο, περναω παλι σβεν σπεν κλπ η παω στην μοναδα που βρισκομαι τωρα απευθειας;

Giorgos04
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2022 4:20 pm
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Αναβολη κατα την διαρκεια θητειας

Δημοσίευση από Giorgos04 »

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Παρουσιάστηκα τον Σεπτέμβρη στην Περαμο εθελοντικα με το που εκλεισα τα 18 για να υπηρετήσω στους
πεζοναυτες. Μετα την αδεια ορκωμοσίας συνεβει κατι πολυ ασχημο στην οικογενεια μου και εφυγα με αναβολη γιατι δεν μπορουσα να το διαχειριστώ.
Ενημερώθηκα πως δεν θα μπορεσω να συνεχισω το υπολοιπο της θητειας μου στις ειδικες δυναμεις. Γνωριζει κανενας εαν εχω το δικαιωμα να υπηρετησω στα τεθωρακισμένα ή αναγκαστηκα μπορω μονο στο πεζικο;
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από apricot99 »

Νικος έγραψε: Παρ Μάιος 28, 2021 6:30 pm Ειμαι στρατο 2 μηνες. Θέλω να παρω αναβολή για Κάποιους λογους. Οταν τελειώσει η αναβολή παω στο ιδιο στρατόπεδο η αλλάζει;
Το πκο πιθανον είναι να αλλάξει, και γενικά μεγάλη πιθανοτητα να μην πας καν στο ιδιο σωμα.
apricot99
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2023 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολη κατα την διαρκεια θητειας

Δημοσίευση από apricot99 »

Giorgos04 έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 5:47 am Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους. Παρουσιάστηκα τον Σεπτέμβρη στην Περαμο εθελοντικα με το που εκλεισα τα 18 για να υπηρετήσω στους
πεζοναυτες. Μετα την αδεια ορκωμοσίας συνεβει κατι πολυ ασχημο στην οικογενεια μου και εφυγα με αναβολη γιατι δεν μπορουσα να το διαχειριστώ.
Ενημερώθηκα πως δεν θα μπορεσω να συνεχισω το υπολοιπο της θητειας μου στις ειδικες δυναμεις. Γνωριζει κανενας εαν εχω το δικαιωμα να υπηρετησω στα τεθωρακισμένα ή αναγκαστηκα μπορω μονο στο πεζικο;
Θα έλεγα το καλυτερο που έχεις να κάνεις φίλε μου είναι να πας για απαλλαγή για να μην χάσεις έτσι έναν χρόνο από την ζωή σου.
Asdxd123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2024 11:06 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή στη διάρκεια της θητείας

Δημοσίευση από Asdxd123 »

Καλημέρα,

Σε λίγες μέρες ξανά παρουσιάζομαι μετά από 2 χρόνια αναβολής λόγου μεγάλου MBI είμαι 1,75 160kg υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν σαν Ι4 η να μου δώσουν το Ι5 και σε περίπτωση που με κρατήσουν μπορώ να ξανά πάρω αναβολή;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης